Pradžia » Aktualu » Jaunučių žaidynėse Kupiškiui atstovavo keturios įgulos

Jaunučių žaidynėse Kupiškiui atstovavo keturios įgulos

Publikavimo data: 2016-08-22

Rugpjūčio antrą savaitę į Trakus iš Klaipėdos, Prienų, Šiaulių, Birštono ir Kupiškio rinkosi jaunieji irkluotojai: čia buvo surengta stovykla prieš artėjančias jaunučių žaidynes. Jauniesiems irkluotojams buvo naudinga susipažinti su Trakų pasaulinio lygio irklavimo trasa, kai kuriems čia buvo pirmasis rimtas startas. Be to, varžytis trasoje, kurioje sužymėti takeliai, buvo lengviau. Tiesa, rugpjūčio 13-14 d. vykusiose Lietuvos jaunučių sporto žaidynių irklavimo varžybose įgulas lydėjusiems arbitrams darbo tikrai buvo: dėl patirties stokos ir streso kai kurioms įguloms vairuoti sekėsi sunkiai.

Jaunučių žaidynėse Kupiškiui atstovavo keturios įgulos: vienvietėmis startavo Valentas Vaidilas ir Dovydas Kašūra, keturvietę irklavo Gintarė Mikšytė, Urtė Strylaitė, Gabija Naikauskaitė ir Ugnė Jakšytė, o vaikinų keturvietėje startavo Arijus Petrulis, Paulius Kirda, Dominykas Petrulis ir Faustas Baronas.

Pasirengimo savaitė praleista Trakuose su irklavimo mokytoja Diana Balužyte irkluotojams buvo be galo naudinga: suformuotos komandos įtemptai treniravosi, derino savo veiksmus, klausėsi trenerių patarimų.

Pirmą varžybų dieną jaunieji irkluotojai startavo 1000 m nuotolyje pavieniu startu, pagal kurį vėliau buvo suskirstyti į finalus. Merginų porinei keturvietei nepasisekė, nes trukdė varžovės, įplaukdamos į kupiškiečių takelį ir vis sustabdydamos mūsų irkluotojas. Kupiškietėms teko tenkintis trečią vieta. Vaikinų keturvietei, yrininkaujamai Arijaus Petrulio, iki trečios vietos pritrūko 8 sek. Vienvietininkai V.Vaidilas ir D.Kašūra pasidalino 17 ir 18 vietas.

Kitą dieną jaunųjų irkluotojų laukė per pus trumpesnis nuotolis – 500 m. Merginų keturvietė, yrininkaujama antrose jaunučių žaidynėse startavusios G.Mikšytės, užtikrintai iškovojo antrą vietą. Vaikinų porinė keturvietė iškovojo ketvirtą vietą. Vienvietininkas V.Vaidilas užėmė 12, o Dovydas Kašūra – 17 vietas.

Iš Trakų jaunieji irkluotojai grįžo pavargę, tačiau įgiję patirties, pasitikėjimo ir noro dar atkakliau treniruotis.

 

Laimutė Šližauskienė
Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorė, irklavimo mokytoja


Komentarai 2 komentarai

  1. Dalia parašė:

    Tai kita olimpiada gal jau atstovausit Lietuvą? :)))

  2. Vilma parašė:

    dar keturi metukai ir į Tokijo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *