Jei ne Viešintų ugniagesių komandos ugniagesys, žvejo istorija galėjo baigtis tragiškai

 

Sausio 3-osios vidurdienį Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai išgelbėjo Pagojės tvenkinyje skendusio senolio gyvybę.


Jei ne Viešintų ugniagesys

Kaip praneša Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, devintą dešimtį pradėjęs vyras žvejojo, bet apvirtus valčiai atidūrė šaltame vandenyje. Jei ne Anykščių savivaldybės Viešintų ugniagesių komandos ugniagesys Eitautas Motiejūnas, ši istorija galėjo baigtis tragiškai.


Užuot važiavęs toliau

Tądien važiuodamas į Anykščius, E. Motiejūnas atkreipė dėmesį į žvejį, tvenkinyje plaukiojusį valtimi. Grįždamas atgal jis vėl dirstelėjo tvenkinio pusėn: valtyje žvejo nebebuvo. Užuot važiavęs toliau E. Motiejūnas sustabdė savo automobilį ir nuskubėjo tvenkinio link.

– Pamačiau, kad žmogus – jau vandenyje. Jis laikėsi įsitvėręs į valtį. Mane ir jį skyrė gal penkiasdešimt metrų. Tuoj pat paskambinau 112. Raginau žmogų laikytis įsikabinus valties, kol atvyks ugniagesiai. Jie pasirodė po kelių minučių, – pasakojo E. Motiejūnas.


Buvo brangi kiekviena sekundė

Kaip teigė pamainos vadas Mantas Bagdzevičius, gavę iškvietimą į įvykio vietą išskubėjo du skyriai. Pakeliui ugniagesiai užsivilko hidrokostiumus ir gelbėjimosi liemenes. Gelbėti senolio į vandenį šoko ugniagesiai Evaldas Kanapeckas ir Žydrūnas Žarskus.
– Žinojom, kad brangi kiekviena sekundė, – sakė M. Bagdzevičius.


Pagalbą suteikė medikai

Į krantą ištrauktas sušalęs ir nuvargęs žvejys neįstengė net atsistoti. Vyras patvirtino, kad su juo daugiau žvejų nebuvo. Ugniagesiai pakėlė senolį nuo žemės, ragino judinti kojas. Nuvilkę striukę ir megztinį, gelbėtojai apgaubė vyrą užklotu ir nuvedė iki kelio; ten pagalbą jam suteikė medikai.


Departamento statistikos duomenimis

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, šiais metais šalies vandens telkiniuose jau nuskendo 4 žmonės. 2019 m. ugniagesiai ištraukė 120 skenduolių: 13 jų – vaikai. Praėjusiais metais ugniagesiams pavyko išgelbėti 41 skęstantįjį, iš jų – keturis vaikus.Parengta pagal pagd.lrv.lt