Juodupėnui – pasaulio čempionato bronza

Simas Raupys ir grupė „PNox”

Miela buvo spausti ranką buvusiam savo mokiniui Simui Raupiui: Juodupės gimnazijoje jį mokiau informatikos.

Visa Juodupė pasitiko Pasaulio krepšinio U-19 čempionato bronzos medalio laimėtoją S.Raupį. Beje, pernai Simas laimėjo U-18 Europos vicečempiono medalį.

Į Juodupės sporto aikštelę atvyko ir sportininko šeima, draugai, seniūnijos darbuotojai, miestelio verslininkai. Gėlių puokštę ir dovaną S.Raupiui įreikė Rokiškio rajono meras Vytautas Vilys. Jo žiniomis, Simo pasirodymą pasaulio čempionate, kuris vyko Čekijos sostinėje Prahoje, internetu stebėjo daugybė rokiškėnų. „Jis įkvepia daugelį rajono jaunuolių siekti užsibrėžtų tikslų“, – kalbėjo meras.

Vėliau pasisakė Juodupės seniūno pavaduotoja Zita Sabataitienė, bendruomenės atstovai.

Juodupės žmonės Simą vainikavo ąžuolo lapų vainiku.

Kaip skelbia „Delfi“, Lietuvos 19-mečiai pirmame etape iškovojo visas tris pergales: prieš Čekiją (77:74), Iraną (81:40) ir Argentiną (76:66).

Antrame etape lietuviai užėmė antrą vietą: pergalę iškovojo prieš Kanadą (82:76) ir Ispaniją (61:59) bei patyrė pralaimėjimą prieš Kroatiją (90:91). Ketvirtfinalyje lietuviai susitiko su Kinijos krepšininkais ir lengvai juos įveikė (89:56).

Amerikiečiams lietuviai pralaimėjo 40 tšk. ir, po dramatiškos kovos ir pratęsimo įveikę Australijos atstovus (106:100), pelnė bronzos medalius.