Nuo epidemijos pradžios – 11 atvejų

Pasitvirtino temainfo.lt skaitytojo pranešimas apie tai, kad Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje nustatyti du koronaviruso atvejai.
– Šiandienos, rugsėjo 9-osios, suvestinėse Juodupės duomenų dar nėra, apie juos paskelbsime rytoj, tačiau jau žinoma, kad serga du Juodupės gimnazijos darbuotojai: abu jautė simptomus, todėl buvo testuoti. Epidemiologai dirba, nes kol kas nėra aišku, kiek asmenų su sergančiaisiais turėjo sąlytį, – temainfo.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Justina Petravičienė.
Kaip informuoja NVSC, šiuo metu Rokiškio rajone COVID-19 serga keturi asmenys. Nuo epidemijos pradžios iš viso rajone nustatyta 11 koronaviruso atvejų. Prieš tai susirgimas buvo fiksuotas rugpjūčio 28 d.


Nuo rugsėjo 1 d. – 18 ugdymo įstaigų

Juodupės gimnazija šiuo metu yra 18-ta šalies ugdymo įstaiga, kurią nuo rugsėjo 1-osios palietė koronaviruso epidemija.
– Per tą laiką susirgo 16 šalies darželinukų, darželio auklėtoja ir mokytoja. Dar dviejose mokyklose buvo nustatyti ne pedagoginį darbą dirbančiųjų susirgimai. Švietimo įstaigose šiuo metu turime 20 sergančių suaugusių asmenų, – temainfo.lt sakė NVSC specialistė J. Petravičienė.


Vertinamas priešepideminis planas

Bus vertinamas Juodupės gimnazijos darbo planas, kuriuo vadovaujantis užkertamas kelias plisti epidemijai – pasirinktas būdas, kaip toliau tęsti ugdymą.
– Štai Raseinių rajono „Šaltinio“ gimnazijoje susirgo du mokiniai, ir tikrai užteko izoliuoti klases, kuriose nustatyta infekcija. Buvo segmentuotas pats darbas: mokiniai dirbo atskirai, nebuvo sąlyčio su kitais vaikais. Iki šiol negalėtume sakyti, kad infekcija plinta ugdymo įstaigose: vaikai ateina užsikrėtę šeimų, namų aplinkoje, – sakė specialistė J. Petravičienė.


Gimnazija dirbs nuotoliniu būdu

Juodupės gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė, temainfo.lt paklausta, kokiu režimu nuo rytojaus dirbs gimnazija, sakė:
– Tie, kam būtina, izoliuosis. Tačiau gimnazija dirbti gali: dvi savaites dirbsime nuotoliniu būdu.
– Ar nėra mokykloje panikos? – teiravomės.
– Žmogus žmogui nelygu. Yra panikuojančių žmonių, bet dauguma ramiai vertina situaciją, – sakė direktorė.
Per dvi savaites tikimasi suvaldytas COVID-19 židinį: stebima, ar nėra naujų užsikrėtimų, iki galimo minimumo mažinamas kontaktinis bendravimas.


Rita Briedienė
Renatos Šinkūnienės nuotr.