Ką būtina pamatyti Anykščių festivalyje visoms šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!”

Jau šį savaitgalį, birželio 8–9 dienomis, Anykščių Dainuvos slėnyje sveikinsimės su vasara festivalyje visoms šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!“. Dvi dienas truksiantis nemokamas festivalis suburs mylimiausius vaikų knygų autorius, kino ir animacijos kūrėjus, aktorius, muzikantus, istorijų pasakotojus. Festivalio metu vaikai ir tėveliai galės ne tik susitikti su mylimais rašytojais, bet ir įsigyti jų knygų, pažiūrėti naujausių animacinių filmukų, patirti virtualią realybę, dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse. Siekdami, kad lankytojai nepasimestų renginių gausoje, festivalio organizatoriai – literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka – atrinko savo renginių topus, pabrėždami, kad visos festivalio veiklos yra puikios ir vertos dėmesio. 

Bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vaida Jucienė pirmą renginio dieną renkasi Norberto Černiausko ir Birutės Bikelytės Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui skirtos knygos „Apie šalius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pristatymą didžiojoje scenoje. Po to vyks jaunųjų riterių įšventinimas bei šaulių košės ragavimas.

 

Šeštadienio vakarą, Didžiojoje scenoje vaikų mylimiausi rašytojai Benas Bėrantas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Kotryna Zylė ir Justinas Žilinskas, arba kitaip – muzikinė grupė „Knygų vaikai“ užbaigs vakarą šokiais ir linksmomis dainomis, nuo kurių skambės visas Dainuvos slėnis.

Pirmos dienos popietę tėveliai ir vaikų globėjai galės atsipūsti ir pasiklausyti Vaiko psichologijos centro įkūrėjos ir psichologės Monikos Skerytės-Kazlauskienės paskaitos „Žaidimų svarba vaikų raidai, ir kaip knygos padeda žaisti“. Daktaro laipsnį turinti specialistė sukaupė ilgalaikę patirtį vaikų psichologijoje ir yra parašiusi ne vieną mokslinį straipsnį apie šeimos santykius ir vaikų brendimo procesus.

1Sekmadienį didžiojoje scenoje bene žinomiausias vaikų knygų autorius ir detektyvinių istorijų ekspertas Tomas Dirgėla surengs smagų pasirodymą ir su jaunaisiais skaitytojais sieks naujo miegalių rekordo! Miegoti patinka visiems, o jeigu dar klausaisi ir mėgstamo autoriaus istorijų, – geriau ir būti negali.

 

V. Jucienė festivalio pabaigai išskiria trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ surengtą animacinių filmų programą; sekmadienį Anykščių kultūros centre ji uždarys festivalį. Programoje –aštuoni animaciniai ir animaciniai-vaidybiniai filmai, nukeliantys į spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite miniatiūrinę lapę, rimtus muškietininkus, dviejų tramvajų kasdienybę bei netikėtą liūto ir beždžionės draugystę. Filmai bus be dialogų, todėl juos galės žiūrėti ir mažieji, dar nemokantys skaityti.

Vaikų literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius siūlo nepraleisti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinio filmo „Angelų takais“ peržiūros, vyksiančios sekmadienį edukacijų erdvėje. Venecijos kino festivalyje pristatytas filmas pirmą kartą bus parodytas Lietuvos žiūrovams ir kvies pasivaikščioti po M. K. Čiurlionio paveikslais įkvėptą istoriją.

Šeštadienio popietę didžiojoje scenoje įvyks dar niekur nerodytos, muzikinės pasakos vaikams ir ne vaikams „Sniego karalienė“ premjera. Jos autorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Paulius Tamolė kartu su muzikantais Chrisu Ruebensu ir Tadu Dešuka sukūrė naują garsios pasakos interpretaciją. Pasak P. Tamolės, „sukūrėme pasakojimą apie santykių atšalimą, susvetimėjimą tarp šeimos narių, draugų, artimųjų. Užduodamas klausimas, kodėl kartais mūsų širdys pavirsta į ledo gabaliuką?”

Šeštadienį Leidyklų miške – 2018-ųjų geriausios knygos vaikams ir paaugliams autorė Neringa Vaitkutė kalbės apie savo knygą „Klampynių kronikos“ ir kvies paklajoti fantazy pasaulio takais. Kelionėje susipažinsite su keistomis, baugokomis, bet nuostabiomis mitinėmis būtybėmis ir turėsite progą patirti kvapą gniaužiančių, paslaptingų nuotykių.

Be animacinių filmų programos ir K. Buožytės filmo, sekmadienį edukacijų erdvėje sulauksime dar vieno animacinio filmo pristatymo: animatorius Ignas Meilūnas parodys ištraukas iš savo kuriamo animacinio filmo „Matilda“, statomo pagal to paties pavadinimo čekų rašytojo Milošo Maceureko pasaką, bei pasidalins mintimis, kaip gimsta lėliniai animaciniai filmai. Po to vyks stop kadro lėlinės animacijos dirbtuvės, jas ves animatorės Emilė Maigytė ir Emilija Juzeliūnaitė.

Sekmadienį jauniausius festivalio lankytojus „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantai „Vėjų teatras” kviečia į teatralizuotą koncertą „Vėjai švilpia APIE ŽUVIS, AUSIS ir MAMĄ”, sukurtą pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius. Koncerto metu išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios lydės (švilps galvose) dar ne vieną dieną.

Visą festivalio programą galima peržiūrėti ir atsisiųsti iš čia https://bit.ly/2KjpmIb

Primename, kad festivalio lankytojams vietiniai partneriai teikia apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų nuolaidas. Daugiau informacijos apie jas ir visą programą galite susižinoti festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/nuotykiaitesiasi.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ vyks birželio 8–9 d. Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Anykščių rajono savivaldybė.

Užsk. nr. A19-23

 
Straipsniai panašia tema:

Festivalyje šeimoms „Nuotykiai tęsiasi“ – geriausi vaikų rašytojai, teatro ir kino premjeros »

Festivalis šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!“ lankytojus nustebins ypatingais pasiūlymais »

Anykščių metų festivalis vaikams „Nuotykiai tęsiasi!“ sugrįžta »