Pradžia » Aktualu » Kalėdų senelis iš tiesų yra gimęs šiauriausiame Lietuvos mieste

Kalėdų senelis iš tiesų yra gimęs šiauriausiame Lietuvos mieste

Kalėdų senelis iš tiesų yra gimęs šiauriausiame Lietuvos mieste

Publikavimo data: 2013-12-08

Vakar iš Vilniaus geležinkelio stoties savo kelionę po Lietuvą pradėjęs Kalėdų senelis Kalėda iš tiesų yra gimęs šiauriausiame Lietuvos mieste – Rokiškyje. Tai Arvydas Bagdonas – ne vieno „TEmos“ reportažo herojus.

Šių metų Rokiškio langinių plenere kalbintas A.Bagdonas pasiguodė:

– Ko gero lengviau tiems, kurie talentų turi mažiau…

Jis – dailininkas, skulptorius, aktorius, dainininkas, pedagogas, puikus projektų vadybininkas ir jų vykdytojas.

A.Bagdonas gimė Joniškio kaime, visai netoli Rokiškio, mokėsi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje, tuometinėje vidurinėje mokykloje. Jis pats yra pasakojęs, jog dar paaugliui jam ne kartą teko būti seneliu Šalčiu – taip tuomet vadindavę dosnųjį Naujųjų metų personažą. Žemo balso teatrališkam vaikinui pats gyvenimas siūlė renginių vedėjo mokyklą… Arvydas baigė Vilniaus dailės akademiją, šiuo metu pats vaikus moko dailės.

Rokiškis – iš tiesų pats šiauriausias Lietuvos rajonas. A.Bagdonas vaikams nė kiek nemeluoja: jo tikrieji namai yra Šiaurėje. Čia, gimtajame Rokiškyje, – jis dažnas svečias.

Be praėjusios vasaros devintojo Langinių tapybos plenero – jis dalyvavo visuose devyniuose, – A.Bagdonas turi ir kitokių reikalų savo krašte. Kasmet jis dalyvauja Skemų socialinės globos namų Dailės plenere, miela buvo jį sutikti ir Rokiškio rajono Panemunėlio bendruomenės pirmininko Romo Kaminsko surengtoje unikalioje šventėje „Lino mūkos kelias“. Duete jis atliko dainą Elenos Mezginaitės žodžiais „Baltas lino gyvenimas“ ir pravirkdė jautrias sielas.

Praėjusią vasarą A.Bagdonas ir Rokiškio dailininkų klubo „Roda“ pirmininkas Arūnas Augutis Rokiškyje vykdė projektą „Kurkime, bendraukime, dalinkimės“. Jie lavino tėvų dėmesio stokojančių vaikų, bedarbių, pensininkų, neįgaliųjų, Skemų socialinės ir Obelių vaikų globos namų meninį skonį. Šio puikaus projekto nuotaikos užfiksuotos leidinyje „Sociokultūrinis vyksmas Rokiškio dvare“.

Net kalėdinius kailinius A.Bagdonas siuvasi Rokiškio krašte – Panemunėlio seniūnijos Panemunių kaime. Jų siuvėja – Beata Karolienė.
Kailinių A.Bagdonas jau turi visą kolekciją. Jie nepigūs: yra prasitaręs, jog neblogas automobilis išeitų ir už vienerius.
Prireiks kailinių ir sūnui Sauliui, kaip ir tėvas turinčiam renginių vedėjo talentą. Kiti trys A.Bagdono vaikai – dar du sūnūs ir dukrelė – Kalėdas švenčia įprastai: jie laukia į namus užsukant Kalėdų senelio.

„TEmos“ inform.


Komentarai 2 komentarai

  1. Antanas parašė:

    Jo, šitas Kalėdų senelis tikras dabita.

  2. Reda parašė:

    Jo balsas sudaužytų ledo rūmus. Tirai tikrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *