Kam tu meldiesi?

Renkamės gegužės 9 d. 18 val. Kupiškio etnografijos muziejaus antrame aukšte.

Šių laikų visuomenėje gali tikėti kuo tik nori. Mūsų nebevaržo konfesijos, jų apeigos, kanonai. Gal tik labiau pastebimas kitoks nei krikščionių tikėjimas. Vis dėlto kiekvienas gali turėti savo Dievą.

Religijų visame pasaulyje daug. Seni tikėjimai miršta, gimsta nauji. Savo tiesas dėsto begalės žmonių.

Štai keli įdomesni pavydžiai.

„Chen Tao“ religija teigia, jog mūsų galaktika susikūrė po atominio karo. Nuo dinozaurų epochos žmonija patyrė penkis didelius sukrėtimus, nuo kurių mus išgelbėjo ateiviai, priėmę mus į savo kosminius laivus.

„Heaven‘s Gate“ religijos siekėjai tikėjo velniai žino kuo; tai ne taip jau svarbu. Tačiau štai faktas, kaip stipriai jie tikėjo. 1997 m. šio kulto šalininkai, norėdami pabėgti nuo žemiškų pagundų, išgėrė mirtiną kokteilį. Buvo rasti 39 negyvi žmonės. Kulto nariai buvo apsirengę identiškais juodais marškiniais, kelnėmis, apsiavę „Nike“ sportiniais bateliais. Jie buvo pasirišę juostas su užrašu „Rojaus vartų pasitikimo komanda“.

Google bažnyčios kūrėjai teigia, kad yra daugiau faktų, liudijančių Google dieviškumą, nei bet kurio kito Dievo. Teiginius jie grindžia tuo, kad jos egzistavimas gali būti moksliškai patikrintas: Google vienu metu gali būti visur, atsako į visas maldas, yra nemirtinga, begalinė, visus atsimena ir niekam nekenkia.

Džedizmą propaguojantys žmonės įsitikinę, kad Džordžo Lukaso (George Lucas) filme „Žvaigždžių karai“ minima „Jėga“ iš tiesų egzistuoja realybėje.

Pasak nuvaubianizmo, baltaodžių žmonių rasė yra sukurta žudyti. Nuvaubianizmą išpažįstantys žmonės tiki, jog po vaiko gimimo būtina sudeginti gimdyvės placentą, nes kitu atveju šėtonas gali ją panaudoti klonavimo tikslais. Mes visi turime savo antrininkus – klonus, išsibarsčiusius po pasaulį ir t.t.

Čia tik labai maža dalis to, kuo tikėti mums siūlo šiuolaikinis pasaulis.

Šįkart „Šortukuose“ pašnekėsim apie netradicines religijas. Paspoksosime keletą video siužetų, atrastų visagalio Google, bei dalinsimės savo patirtimi. Diskutuosime, kodėl žmonės tiki ir kam jiems to reikia.

Lauksime Jūsų.
Paulius Briedis