Rugsėjo 25 d. turėjusi įvykti 37-oji Rokiškio rajono Kamajų miestelio šventė „Kuc kuc Kamajuos!” atšaukiama.


Apsisprendimas buvo neįprastas

Kaip temainfo.lt sakė Kamajų seniūnijos vyriausioji specialistė kultūrai Sigita Gasiūnienė, apsisprendimas nerengti „Kuc kuc Kamajuos!” šventės buvo gana neįprastas.
– Svarstėme, ką daryti: gal mažinti šventės renginių, gal rinkti savanorius, rengti juos liemenėmis ir įpareigoti juos reguliuoti atstumą tarp žmonių, perspėti tuos, kurie nedėvi kaukių. Staiga laikraštyje matome pranešimą – „Kuc kuc Kamajuos!” nebus. Taip ir apsisprendėme… – pasakojo S. Gasiūnienė.
Dar nėra buvę, kad neįvyktų nuo 1983 metų rengiama „Kus kuc Kamajuos!“ šventė. Planuota rugsėjo 25-ąją ji būtų buvusi 37-oji.


Negalima žmonių gąsdinti

Rugsėjo 19 d. planuojama tradicinė Kamajų parapijos ekskursija: su buvusiu parapijos klebonu Audriumi Šukiu ketinama keliauti po Utenos kraštą, apsilankyti Leliūnų, Pakalnių, Burbiškio parapijose, pabuvoti Vytauto Valiušio keramikos muziejuje. Kamajų seniūnijos kaimų žmonės nenoriai jungiasi į šį renginį – bijo kamajiškių.
– O tai kaip kitaip?! Dar gerai, kad koronavirusu užsikrėtusiųjų viešai nevadina raupsuotais, tik už akių. Paleista tokia agitacija, kad žmonėms baisu pasakyti, kad esi iš Kamajų. Žmonės Kamajų paštininko į namus nebeįsileidžia – net pensijos nebereikia. Būtina save ir kitus saugoti, bet negalima žmonių gąsdinti, – kalbėjo Kamajų seniūnijos ūkininkas.


Nukirstą pirštą gydo pati?

Žmonės įaudrinti. Kalbama apie tai, kad kamajiškė nusikirto galiuką piršto, o ligoninė jos nepriėmė, nes ji – iš Kamajų.
– Tai absoliuti netiesa. Adata įsidūrus priimtume. Kas ta moteris? Pasakykite vardą, pavardę – būsiu labai dėkinga, – temainfo.lt kalbėjo Rokiškio rajono ligoninės direktorės pavaduotoja medicinai Marijana Čeponytė.


Rokiškis gimtadienio neatšaukia

Šiuo metu Kamajuose yra trys COVID-19 sergantys asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Rokiškio rajone tokių asmenų – 12: šeši – Rokiškyje, kiti – Juodupėje.
Rokiškis neatšaukia 521-ojo gimtadienio, bet laikomasi santūriai: niekas negąsdina, girdi, visi keliai veda į Rokiškį…
Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vadovo Pavliaus Gaigalo, rinkosi rajono Ekstremalių situacijų komisija, mažino Rokiškio gimtadienio renginių, trumpino jų laiką. Keturių dienų šventė parodys, ar viskas numatyta.


Rita Briedienė