Pradžia » Aktualu » Kanadietis neaplenkė ir Butniūnų

Kanadietis neaplenkė ir Butniūnų

Kanadietis neaplenkė ir Butniūnų

Publikavimo data: 2013-11-02

Biržų rajono Butniūnų kaimo gyventoja Alfonsa Karoblienė ir pati negali pasakyti, kodėl į jos sodybą nuolat suka užsienio turistai.

– Jau nebesitikėjom, kad ir šiemet užklys. Vasara seniai baigėsi. Kieme – vėlyvas ruduo. Kai pamatėme keliuku atriedantį dviratininką su didžiule kuprine ant nugaros, net linksma visiems pasidarė, – pasakojo A.Karoblienės dukra Audra.

Keliauninkas Filipas – kanadietis. Iš Toronto jis atskrido į Taliną ir nuo čia pradėjo keliauti dviračiu. Jis apsilankė Rygoje; į Lietuvą įvažiavo per buvusį Germaniškio pasienio postą, o Butniūnus pasiekė jau pavakare. Filipas, kaip ir kiti šios sodybos neaplenkę keliautojai, prašėsi nakvynės.

– Kodėl pas mus? – šis klausimas rūpėjo ir sodybos savininkams.

– Iš tolo pamačiau šermukšniais raudonuojantį kelią į sodybą. Ji atrodo labai saugi, – sakė Filipas.

mantas_tamasas_2013

Keliautojas kartu su A.Karoblienės šeima pavakarieniavo, su jos anūku Mantu išgėrė lietuviško alaus. Jį buvo sunku įkalbėti eiti miegoti vidun, o įkalbėtas į lovą nesigulė: susiraitė savo miegmaišyje ant grindų. Atsikėlė keliautojas anksti, 7 val., neskubėdamas su visais išgėrė kavos, ir apie 9 val. leidosi kelionėn.
Filipas planuoja pravažiuoti Lietuvą, Lenkiją, Ukrainą, kirsti kampą Rusijos, Gruziją, aplankyti Turkiją, o paskui – per Graikiją pasiekti Italiją, persikelti į Ispaniją, jos keliais pasiekti Prancūziją; iš šios šalies lėktuvu – namo, į Kanadą.

A.Karoblienės sodyboje jau yra nakvoję anglai, ispanas, lenkai, vokiečiai. Čia nekartą prašėsi nakvynės ir lietuviai. Sena, bet ne senovinė sodyba lyg ir niekuo neypatinga, tačiau jauki erdviu savo kiemu, pavėsine, gėlynais. Turistams patinka, kad ji – ne prie pat kelio.

Temos inform.


Komentarai (1)

  1. Indrė parašė:

    Įdomu, kaip Filipui sekasi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *