Pradžia » Aktualu » Kas – nekokybiški laidai ar kvaili žmonės – trikdo Kupiškio renginius?

Kas – nekokybiški laidai ar kvaili žmonės – trikdo Kupiškio renginius?

Publikavimo data: 2018-06-06

Dalinasi mintimis

Kupiškėnai dalinasi Kupiškio kultūros centro režisierės Vilijos Morkūnaitės „Facebook” paskyroje išsakytomis mintimis. Ji rašo apie Tarptautinę vaikų gynimo dieną apskritai ir apie tai, kokį dėmesį tądien Kupiškis skyrė vaikams.

V. Morkūnaitė – ne tik režisierė, bet ir Kupiškio rajono tarybos narė, todėl normalu, kad į jos pastabas apie Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventę, kurią ji pati ir režisavo, žmonės reaguoja patikliai: jie komentuoja politikės mintis, daugelis joms pritaria.

 

Tad kokia Kupiškio situacija?

V. Morkūnaitės tekstą perteikiame autentišką, neredaguotą. Ji rašo: „Labas vakaras visiems. Šiandien birželio 1 – oji, Tarptautinė vaikų gynimo diena. Prieš eilę metų, tai buvo po antrojo pasaulinio karo, grupė išmintingų žmonių, tikrų humanistų sugalvojo tokią dieną, kad pasauliui primintų, kokie žmonijai yra svarbūs VAIKAI, kad be vaikų žmonija tiesiog neturi ateities. Ši diena turi priminti ir tai, kad yra daug kenčiančių vaikų, patiriančių nepriteklius, badą, gyvenančių nesibaigiančių karinių konfliktų žemėje. Ši diena skelbia ir ragina, kad suaugusieji turi galų gale ateiti į protą ir pradėti vaikus taip pat laikyti ŽMONĖMIS. Kokia situacija Kupiškyje? Taip, nėra karinių konfliktų, ačiū Dievui, bet ar vaikai yra svarbūs, ar norime jiems nors vieną dieną metuose skirti, ką turime geriausio, na, pavyzdžiui, veikiančią Kupiškio kultūros centro aparatūrą, gerus laidus ir mikrofonus, veikiantį kompiuterį, kad fonogramas normaliai nuskaitytų, ar gali birželio 1 -os dienos koncerte, kur vaikai parodo tai, ką jie išmoko, tai, kas jiems svarbu, dirbti visa techninė komanda ir tuomet, žiūrėk, ims viskas ir suveiks? Pasirodo, ne, Kupiškyje vaikai, jaunimas, nėra svarbi visuomenės dalis, todėl galima į tą pačią dieną kišti dar vieną renginį ir jam paimti tai, kas geriausia. Kvaili žmonės, kurie, deja, dirba vadovaujančiuose postuose, nesupranta, kad tautos ir valstybės esmė yra tai, ką sukuria pati bendruomenė, būtent šiai misijai yra pašauktas ir kultūros centras – padėti bendruomenei realizuoti savo kūrybiškumą. O dabar pasvajokim – vyksta birželio 1 -osios šventė, išnuomuota didžiulė scena,pastatyta marių pusiasalyje,veikia puiki aparatūra, šviesos, ir toje scenoje šoka, dainuoja, muzikuoja, vaidina MŪSŲ VAIKAI, o suaugusieji viską padaro, kad tik jie gerai jaustųsi. Štai tada ir užaugs šalies patriotai, nes nuo mažens jaus, kad yra reikalingi. Bet, kaip sakoma…..pasvajok ir praeis. Tai tokios tokelės, mieli kupiškėnai. Aš už vaikus, o jūs?”

 

Alino karštis, strigo aparatūra

Režisierės V. Morkūnaitės renginys truko 3,5 val. Alino karštis, strigo aparatūra. Be to, nenumaldomai artėjo režisierės Neringos Danienės spektaklio „Barbora” pradžia: žmonės matė, kad vėluos į premjerą ir nepatenkinti erzeliavo. Visuomenė viską susidėliojo taip: „Senųjų metų palydų”, festivalio „Stichijos”, naujo spektaklio „Barbora” režisierei N. Danienei reikia visko, kas geriausia, viskas ir atiduota, o vaikams visko pritrūko… Maža to būtų: premjeros uždanga pakilo vėluodama 40 min.

 

Kodėl vėlavo „Barbora”?

– Ar skaitėte režisierės, rajono Tarybos narės V. Morkūnaitės priekaištus? – teiravomės Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės?

– Taip, skaičiau.

– Ar galite pasakyti priežastis, dėl kurių strigo aparatūra?

– Aparatūra nestrigo. Prieš koncertą garso operatoriai kažkodėl buvo įkurdinti žemutiniame Centro kiemelyje: iš apačios, juolab – per žmones, jiems nesimatė renginio aplinkos, jie nematė, kas vyksta lauko scenoje, kas koncertuoja. Taip ir gavosi.

– Trikdžiai – ne aparatūros, gerų laidų ir mikrofonų problema?..

– Šiam renginiui buvo suteikta viskas, ko režisierė prašė. Prieš renginį net paklausiau: „Ar nieko netrūksta?”. Nieko netrūko. Vaikų šventei net buvo paprašyta spektaklio „Barbora” dekoracijų. Ir jų neatsakėme. Tiesa, tebeturime senus laiptus choristams, bet prašė būtent naujų, darytų „Barboros” spektakliui. Neatsakėme. Repeticijoms laiptai buvo nešiojami į lauką ir iš lauko. Patikėjome žodžiu, kad koncertas Vaikų gynimo dienai truks 1,5 val., o jis truko 3,5. Apie 19 val. į spektaklio premjerą ėmė rinktis žmonės, o koncertas vaikams vis nesibaigia ir dar tęsėsi iki 19.30.

– Jūs kalbate apie… realius dalykus?

– Taip, žinoma. O kaip jautėsi tie, kurie turėjo išeiti į sceną? Kai kurie net negalėjo persirengti, nes žinojo, kad dar reikės sunešti dekoracijas. Salė pilna žmonių laukia spektaklio, o mes negalime pradėti…

– Gal tikrai du renginiai – per daug?

– „Stichijose” puikiausiai suvaldome keturias-penkias scenas. Dviem scenoms nieko nestigo. Labai nesinori kalbėti apie birželio 1-osios situaciją, plėtoti ją. Ačiū Dievui, viską atpirko pats spektaklis: žiūrovas ir pamiršo, kad jam teko laukti 40 min. Atsiprašėme žmonių bent keletą kartų.

 

Kaip jautėsi „garsistai”?

Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio mėgėjų meno kolektyvo vadovas Rimvydas Kirstukas tądien buvo pakviestas dirbti garso operatoriaus padėjėju: nešiojo atlikėjams mikrofonus ir netruko suprasti, jog kažkas turi lakstyti nuo pulto prie scenos ir atgal – pranešti, kas ruošiasi koncertuoti.

– Prieš koncertą režisierei sakėme: nėra gera mintis garso pultą nukelti žemyn. Tačiau dekoracijos buvo svarbiau: jas būtų užstojusi garso operatorių palapinė – žiūrovai prarastų įspūdį. Kitokio scenarijaus ir negalėjai įsivaizduoti.

– Argi to nebuvo galima numatyti per repeticijas? – klausėme vadovo.

– Repeticijų metu dirbome netoli scenos ir apie pasikeitimus nė neįtarėme. Pakeitimas buvo padarytas ekspromtu – jam nepasirengus. Gal buvo galima suformuoti kažkokį koridorių, kurio neužstotų žiūrovai? Bent jau per žmones nebūtų reikėję brautis norint pamatyti, kas vyksta scenoje. Nesu režisierius, bet ir man aišku, kad garso operatorius turi matyti vaizdą. Tarsi aklas statytų namą – tokia buvo mūsų situacija. Be to, ne visi kolektyvai atvyko į repeticijas. Fonogramas daugelis atidavė tik prieš renginį. Susidėlioti, nesupainioti jų – tai, be abejo, kėlė įtampą. O dabar – ką? Likome kalčiausi.

– Esate meno vadovas. Turėjote prieš akis scenarijų. Ar nekilo įtarimų, kad renginys truks ilgiau nei 1,5 valandos?

– Renginio normatyvas ir yra 1,5 val. Vaikų renginiai trumpesni. Tačiau pateiktas apie 30 kolektyvų sąrašas nė nekėlė abejonių – viskas užsitęs. Vien pranešėjų išėjimas, kolektyvo paskelbimas, šio atėjimas ir išėjimas ryja koncerto laiką. O dar kai garso operatorius nemato to, kas vyksta scenoje…

 

Bus atliekamas tyrimas

Tarptautinės vaikų gynimo šventės proga surengtą koncertą stebėjo ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas. Kaip jis vertina situaciją?

– Kol kas nenoriu komentuoti. Bus atliktas išsamus tyrimas, tada ir apžvelgsime situaciją, – sakė jis.

V. Morkūnaitė pati visus ir sudomino: kas – prasti laidai ar kvaili žmonės – žiūrovams pasiūlė 3,5 val. trukmės nekokybišką renginį ir žiūrovą neįtikėtinai ilgai privertė laukti spektaklio pradžios.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.


Komentarai 37 komentarai

 1. Negerai parašė:

  Manau, kad visas dėmesys turėjo būti skirtas šventei, o ne spektakliui.

 2. Nuomone parašė:

  Trukt už vardžių, vėl iš pradžių… Nei šventė, nei spektaklis neturėjo vienas kitam maišyti. 30 kolektyvų po 2 pasirodymus…. Manau, reikia turėt kažkokį suvokimą tiek metų dirbant..

 3. Gerai parašė:

  Manau, kad visų pirmą reikia viską vykdyti pagal planą, o ne iš oro +2 valandos renginio.

 4. Vaje... parašė:

  Tai nauji laiptai ne kultūros centro, o tik Danienės Barboros? Už kieno pinigus jie pirkti? Vaikams-gerai ir seni? Tai kodėl šventei neužsakyti laiptai? Kyla daug klausimų.

 5. biudžetininkas parašė:

  [Vaje…], nesuprantu kam tokiais bereikšmiais komentarais reikia kiršinti žmones? Dar reikia sugebėt taip viską išversti. Žinoma, kad ne tik Danienės Barboros tie laiptai dėl to ir Vilija galėjo jais naudotis. Visiem visko užtenka jei dirbi profesionaliai.

 6. ? parašė:

  Ar skaitėt straipsnį?

 7. Ateivis parašė:

  Kupiškėnai-geri žmonas 🙂 Jei kažkas netolerantiškai „bjaurojasi” ar kitiems per galvas lipa-žinokit-jis ne kupiškėnas 😉

 8. vAlda parašė:

  Labai nepasisekė, nes spektaklis įvyko. Tiesa Vilija? Visi mes už vaikus jei ką. Gerai dar kad ne 5,5 val. Juk yra buvę taip, kad eini kaip į Koršunovą.

 9. Ganius parašė:

  Vilijai Morkūnaitei Barboros reikėjo duot vaidmenį tai niekas ir nebūtų vėlavę.O dabar geriausias vaidmuo teko Neringai Danienei. Dar laiptai jai. Net pastangų nebereikia vaidinti. Vilija būtų geriau pasirodžiusi.

 10. Emi Grantė parašė:

  Atajūnai…

 11. Mįslė parašė:

  Ir vis tik įdomu, kas sugalvojo tą pačią dieną rodyti ir spektaklį? Matome rezultatą. Būtų skirtingos dienos, vaikai galėjo šokti ir dainuoti nors ir 5 valandas. Jie vaikai, ir karštis netrukdo džiaugtis.

 12. Jonas parašė:

  Kodėl spektaklį reikėjo rodyti būtent tą dieną? Gal Kupiškio kc vadovybė ,,sukūrė“ naują renginių administravimo vadybos modelį?

 13. Plius. parašė:

  Tikiu, kad sukūrė naują modelį, nes su vadyba kažkas keisto. Ar pati vadovė iki renginio nematė programos? O gal tiesiog nesidomėjo?

 14. Babytė parašė:

  Iš didelio debesio mažas lietus. Viskas užsimirš ir toliau gyvensime po senovei…. Negi skriaus kas nors savus, reikalaus atsakymų kodėl taip įvyko, ir neduok Dieve dar reikėtų kokią personą (nors dėl žmonių akių) nubausti už susidariusią siaubingą padėtį birželio 1 dieną…? Nieko nereiškia šie mūsų komentarai, juolab kad daugiau neturime kultūros renginių paslaugų teikėjų Kupiškyje. Muziejus, biblioteka nekonkuruoja su kultūros centru. Nėra, babytės, iš ko rinktis…

 15. Kodėl? parašė:

  Važiuosim į kitus miestus. Štai Pasvalio kultūros centro puikus saviveiklinis teatras, buvęs muziejaus teatras, turintis garbingas tradicijas, gegužės mėn. rodė nuostabų spektaklį ,,Romeo ir Džiuljeta”. Kaina 5 eur. O Kupiškio kainos kosminės ir nelabai yra į ką žiūrėti, išskyrus brangius rūbus.

 16. Skaityt. parašė:

  Dar kartą perskaičiau visą tekstą. Gerb. direktore,spektaklis tikrai to erzelio neatpirko, niekas žiūrovų neatsiprašė. Salėje prieš spektaklį tikrai ne. Gal ką nors asmeniškai, gal mero, gal?

 17. VICTORY parašė:

  susireiksminus nerealiai ”tipo rezisiere” . gal sulaukus garbaus amziaus geriau eit i radija rezisuot… ir garsas geras bus ir nuo ”programos laiko nereiks nukrypt…). protingas zmogus is sono stop mygtuka paspaus 😉 .
  Man patinka ka nuveike nauja vadove.nes renginiu tikrai daug ir tikrai supranta,kad Kupiskiui reikia originaliu rezisieriu,o ne ”vistu kudakaujanciu ant laktos” metai is metu ta pati….

 18. Žiūrovas parašė:

  “Atsiprašėme žmonių bent keletą kartų”????
  Įdomu kas girdėjo nors vieną atsiprašymą?..

 19. Oi oi oi parašė:

  Baikit girt naują vadovę ir režisierę. Už beprotiškai brangius bilietus galima ir profesionalų spektaklį parodyti.

 20. Žiūrovė parašė:

  Kuo čia dėta Vilija ar Neringa,jeigu KC direktorė nesugeba suvaldyti situacijos.Negi ji nežinojo kiek truks Vaikų dienos renginys,juk scenarijus būna parašytas iš anksto.Bet tikriausiai neturėjo tam laiko nes reikėjo vaidinti ir pasijusti “žvaigžde” Barboroje.Kodėl reikėjo kankinti žiūrovus tvankioje salėje,negi neveikia jokia ventiliacija.O atsiprašymo negirdėjome jokio.Kai dėl įgarsinimo tai jo nebuvo ir spektaklyje.Tik labai gerai girdėjosi fotoaparato keliamas garsas,kuriuo buvo įamžinamas kiekvienas vaidintojų judesys,nors visas spektaklis buvo filmuojamas.Iš kur ir gavo tokį nepailstantį fotografą?

 21. Įdomu. parašė:

  Kiek skiriama mūsų visų pinigų spektakliams? Tik už bilietus turbūt neužtenka. Nors bilietai
  bilietėliai. Juokas pro ašaras.

 22. Okiškis parašė:

  Ne kultūros namai už tuos bilietus ir užsidirba. Užtat kai kas butus tik remontuojas…

 23. Įdomu. parašė:

  Čia gal iš Rokiškio žinios?

 24. Okiškiui parašė:

  Išorės auditas. Atlieka nepriklausomi auditoriai. Jie tikrina įmonės finansinę padėtį ir atskaitomybę.Gal įneštų visuomenei aikškumo?

 25. Kupkėmis parašė:

  Žiūrovei.
  Tas nepailstantis fotografas Barboros spektaklio metu tai dar vienas būsimas Kultūros centro darbuotojas iš Rokiškio.Dabar dirba Skapiškyje meno vadovu ir rūbininku Kupiškyje,o vėliau pakils karjeros laiptais.Mat Kupiškio žmonės netinka tokiam darbui,reikia įdarbinti rokiškėnus.

 26. Aaaaa parašė:

  Ar tai K. M. iš Rokiškio?

 27. Bbbbbb parašė:

  O kas kitas eilėj iš Rokiškio? Gal p. Danienė jau sufleruoja merui?

 28. Cccccc parašė:

  Kupiškis toks miestelis,kuris savo darbo vietas atiduoda atėjūnams:tai Anykščiams,tai Rokiškiui ar net Vilniui.Savi kupiškėnai priversti emigruoti.Meras turėtų atidžiau pasižiūrėti kas užima darbo vietas taip reikalingas kupiškėnams.

 29. Mama parašė:

  Mano vaikai po tokio “trumpo” renginio sakė, kad daugiau gyvenime jame nedalyvaus…Paklauskite vaikų vadovų, mokytojų, daugelis vaikų taip galvoja. Ne šventė, o košmaras.

 30. Mama parašė:

  Mano vaikai po tokio “trumpo” renginio sakė, kad daugiau gyvenime jame nedalyvaus…Paklauskite vaikų vadovų, mokytojų, daugelis vaikų taip galvoja. Ne šventė, o košmaras.

 31. Tėtis parašė:

  Vaikai lauke ar prie ežero gali išbūti beveik visą dieną. Jei ne Danienės spektaklis, čia nebūtų jokio triukšmo. Nesugebėjo kultūros centras nors vienos dienos paskirti vaikams. Gėda gėda!

 32. Giedrė parašė:

  Na ir žiurkynas užsiveisė Kultūros centre. Iš Kupiškio ar Rokiškio ar Paryžiaus.Dirba žmonės, o ne teritorijos. Kad vietinės kurapkos liautųsi kudakuoti, gal imkit Neringa ir prisiregistruokit Kupiškio raj.

 33. Ddddddd parašė:

  Kažin ar Kupiškis pageidauja Nerin? Ar tik valdžia? O dėl įžeidinėjimų, Giedre, pagalvokit.

 34. Mano nuomone parašė:

  O kur įžeidimai? Lietuvių kalba tokia vaizdinga. Būna, kad žmonės vaizdingus palyginimus prisitaiko sau.Nereikėtų.

 35. Ddddddddd...... parašė:

  Gera mintis. Priregistruoti Paketuriuose, Šimonyse, gal dar kokiame rajono kampelyje….

 36. Eeeeeer parašė:

  Turbūt labiausiai džiaugtųsi Šimonys.

 37. Nebeaišku parašė:

  Mere, iš tikrųjų kuo dirba naujai atvykęs rokiškėnas Kupiškio kultūros centre?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *