Kas sukūrė Rokiškio detektyvą?

Praėjusį pirmadienį leidykla „Tyto alba“ visuomenę supažindino su ketinama išleisti rudens – žiemos knygų kolekcija. Joje – didžiulė intriga.

Suintrigavo spauda. Štai portalas 15min.lt paskelbė apie leidyklos „Tyto alba“ šaltuoju sezonu planuojamas išleisti knygas. Be išvardintų jau pasirodžiusių ir planuojamų išleisti knygų – Juozo Erlicko „Išeinu iš krašto”, „Giedriaus Kuprevičiaus „Koncertas“, Violetos Palčinskaitės „Atminties babilonai“, Dmitrijaus Kanovičiaus parengti jo tėvo Grigorijaus Kanovičiaus 10 tomų „Rinktiniai raštai“, Agnės Žagrakalytės „Eigulio duktė“, Viktorijos Daujotytės „Lašas poezijos“, Editos Čekuolienės „Flirtas su rudeniu: moterų knyga“, Lino Slušnio ir Daivos Šukytės knyga „Dėmesio: paauglystė. Tėvų knyga“, Giedriaus Drukteinio „Kodėl spaudžiame dešinę. Apie etiketą ir manieras“, V.Gerulaičio „Kupė su Johannu Straussu. Neišgalvotos muzikos istorijos.“, – kalbėta ir apie Dano Sėliaus knygą „Provincijos detektyvas“.

„Rašytojas, pasivadinęs Danas Sėlis, nenorintis atskleisti tikrosios savo tapatybės, spalio mėnesį išleis detektyvinį romaną „Provincijos detektyvas“, – teigia portalas www.15min.lt.

Tai – tik dalis intrigos… Beieškant Dano Sėliaus kitų galimų kūrinių, užkliuvo ir internetinio dienoraščio knyguziurkes.wordpress.com. informacija.

„Danas Sėlis „Provincijos detektyvas”. Autoriaus kėdė buvo tuščia, nes autorius nori likti nežinomas. Paslaptingai taip. Jei nebūčiau skaičius “KGB vaikų”, tai kaip ir labai nesidomėčiau šita knyga, bet dabar pliaukšt per savo pasipūtusius žandus – nenurašau, jei tik bus proga, tikrai perskaitysiu“, – rašoma bloge „Fantastiškų (-os) knygų žiurkės“.

Ir tikrąja intriga tapo www.lrytas.lt rašinys „Ar J.Erlickas tikrai rašo romaną „Vargdieniai“?“ Be kita ko, jame teigiama: „Tyto alba“ artimiausiu metu išleis ir dar kelias tam tikrų interesų turintiems skaitytojams tinkamas knygas. Detektyvų mėgėjai galės pasinerti į Dano Sėlio (tai slapyvardis) romaną „Provincijos detektyvas“, kurio veiksmas vyksta Rokiškyje.
Kas toks yra Danas Sėlis? Kol kas – stop. Jokio atsakymo. Tačiau rankų nenuleidžiame…

„TEmos“ inform.