Pradžia » Aktualu » Kęstutis Tubis: „Niekada jokio kyšio neėmiau!“

Kęstutis Tubis: „Niekada jokio kyšio neėmiau!“

Publikavimo data: 2019-01-31

Šiandien ne tik anykštėnams rūpi, kaip jaučiasi, ką planuoja Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Šiuo metui jis nušalintas nuo rajono vadovo pareigų. Su juo kalbėjomės telefonu.

Kęstutis Tubis
temainfo.lt archyvo nuotr.

– Ar pastarieji įvykiai Jūsų vardo komitetui „Anykščių krašto labui” nesutrukdys dalyvauti rinkimuose? 

– Ne. Rinkimuose į Savivaldybės tarybą nesutrukdyta dalyvauti nei komiteto nariams, nei sąrašo kandidatams.

– Liekate kandidatu į merus?

– Taip. Niekas nesikeičia. Praėjusio pirmadienio įvykis mūsų neišmušė iš vėžių. Buvau policijos pareigūnas, visą gyvenimą dirbau žmonėms, ir mano nuostatos niekada nesikeitė.

– Vakar, sausio 30 d., susitikote su komiteto nariais. Kaip jaučiasi žmonės? Niekas nepalieka komiteto?

– Susirinko visa komanda. Žmonėms rūpi, kaip aš jaučiuosi. Nė vienas narių nepalieka komiteto.

– Kaip Jūs jaučiatės?

 –Šiandien jau neblogai.

– Ar tiesa, kad komiteto susitikime pradėjote verkti?

– Neverkiau, bet jautrių momentų buvo.

– Ar kada nors sugebėsite pamiršti sausio 28-osios rytą?

– Niekada.

– Koks tas rytas buvo? Labai nepagarbus?

– Pareigūnai buvo mandagūs, korektiški. Aš jiems dėkingas už tai.

– Kuo šiandien esate tikras?

– Niekada jokio kyšio neėmiau! Niekada niekam nesudariau išskirtinių sąlygų. Pagal galimybes kiekvienas sulaukdavo pagalbos, problemas sprendėme neatidėdami jų vėlesniam laikui, nestumdėme žmonių nuo durų prie durų. Ir, jei kompetencija nebūdavo apibrėžta, Savivaldybė rūpinosi kiekvienu pagalbos prašiusiu rajono žmogumi. Tiesa išaiškės. Turi išaiškėti.

– Kada vėl susitiksite su rinkėjais?

– Artimiausiu metu. Aš nebijau jiems pažvelgti į akis: mes nuoširdžiai dirbome ir vykdėme savo programą. (Meras kalbėjo apie pasikeitusią anykštėnų butų šildymo kainą, apie Anykščių ir rajono kelius, kultūros, medicinos, švietimo ir sporto reikalus – kol vyksta rinkimų kampanija, šių dalykų nekonkretiname.) Grąžinome 2 mln. 027 tūkst. eurų skolos ir nė karto nesiskolinome. Už tai esu dėkingas administracijos darbuotojams, Savivaldybės įmonių specialistams.

– Dar liko skolų?

– 6,6 milijono.

– Visus skaičius žinote mintinai?

– Tai mano darbas anykštėnams, mano rūpestis.

– Šiandienos rajono Tarybos posėdyje Valstiečių ir žaliųjų sąjunga paliko valdančią daugumą. Kaip tai vertinate? Kiek liko valdančiųjų?

– Negaliu dalyvauti Tarybos posėdyje, tad nieko ir neskaičiavau. Suskaičiuosiu, kai galėsiu.

 – Ar jaučiate kažkam piktumą?

֪– Negaliu turėti piktumo. Pyktis – ne patarėjas, jis stabdo, pykčiu gerų darbų nepadarysi. Dėkoju visiems, kurie manimi tiki.

– Dėkoju Jums už pokalbį.


Kalbėjosi Rita Briedienė

Komentarai 15 komentarų

 1. Taip taip parašė:

  Nu nu, tikim, tikim…

 2. Anykščiai parašė:

  Jis kareivis, ištvers visokius šūdinus nu nu

 3. Nieko naujo parašė:

  Masiulis kalbėjo taip pat.

 4. be abejaus parašė:

  tokiem kaip tau nieko naujo. Nereikia visų “pod Masiūlis”.

 5. anykstenas parašė:

  stiprybes merui, tikrai gerai dirba

 6. Adas parašė:

  “Meras kalbėjo apie pasikeitusią anykštėnų butų šildymo kainą, apie Anykščių ir rajono kelius, kultūros, medicinos, švietimo ir sporto reikalus”
  Sildymo kaina augo, keliai liko tokie patys, o kuriuos tvarke arba nebaige tvarkyt arba kliurku pridirbo, kulturos reikalai gal ir pajudejo i prieki, bet tikrai ne savivaldybes deka, medicinos paslaugos rajone is blogu po pertvarku tapo tragiskomis, svietimo skyriuje betvarke, vadove tapo dar viena pono Tubio statytine, sporto reikaluose nieko naujo, tik bandymas apsmeisti sportuojancius ir investuojancius i sporta ;)Dar begale sio mero blogu darbu, isbalansuotas savivaldybes darbas, kaikurie skyriai jau daugiau nei metai nebeturi specialistu 🙂

 7. Dangira parašė:

  Masiulio klausimas sudėtingesnis. Nes Masiulio byloje STT nesurinko duomenų už ką įmami pinigai. Čia viskas aišku. Viskas užfiksuota.

 8. Jurachas parašė:

  Mano galva, net serijinis zudikas yra nekaltas, pakol teismas neirodo priesingai. O Stt tyrimai, tai lyg girtas saulys sautu i varnu pulka, varnos issigasta issilaksto, bet visos sveikos sugryzta atgal tupet kur tupejo po kurio laiko. Kiek Grbiamieji zinot valdininku uz kazka panasaus realiai nubaustu? Na Katina Utenos nuteise, o kas is to?

 9. Anykstene parašė:

  Kas aisku? Man tai aisku, kad Lietuva yra teisine valstybe ir tik teismas nuspres, ar zmogus yra kaltas. O tokiu melagingu kaltinimu ir “show” pries rinkimus – pasitaiko kiekviena kadencija. Sekmes islikti stipriems.

 10. Juozas parašė:

  Scenarijus puikiai sukurtas. Rinkiminis. Pargriautas ant mažo akmenėlio. Rekklama puiki. Domisi ne tik Lietuvva. Kiek jau merų sutrintų? Anykštoje skaitau – šalia nusikaltusio puikuojasi naujas kandiddatas. Puikus, šviesus, nekaltas kaip kūdikėlis.

 11. Tauta parašė:

  Gudrus planas dabar vaidinti aukâ. Juk aukû tautai gaila, ir tauta už jas balsuoja… Bet spėkit, ar patikėjom, kad stt dirba visiški lochai :)))

 12. Hm parašė:

  Tyrimas yra atliktas išsamiai. Informacija yra tikra ir nusikalstamos veikos požymiai yra tikrai nustatyti. Specialiųjų tyrimų tarnyba tiki šitos bylos sėkme“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

 13. Mindaugas parašė:

  Iki sio mero, Anyksciai augo, tobulėjo, gražėjo. Buvo smagu žiūrėti į miestą, kuris kiekvienais metais sugebėdavo pasiulyti naujovių šeimai. Tai dviračių takas, tai laipynes, tai Lajų takas, rogės ant Kalitos. Kiekvieną kart atvažiavus atrasdavai kažką naujo. Kas pasidarė Anykščiams dabar? Jau kelinti metai, atvaziuoji, jau viską žinai, viską matei. Gatves baigia nušiurti, pavaikščiokit vien aplink turgų…. Kame šaknys? Mere?

 14. Anykštėnė parašė:

  Kia meras ateina prisikimšti mašną, o ne dirbti rajonui taip ir gaunasi

 15. Rinkimai parašė:

  Dūmų be ugnies nebūna

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *