Kupiškyje pasirodė nemokamas reklaminis laikraštis „Sirena“. Kalbamės su jo leidėju, rokiškėnu verslininku Simonu TUSKA.

– Jus pažįstu kaip reklaminio laikraščio „Rokiškio sirena“ savininką. Visada svarsčiau, kas galėjo paskatinti taip keistai pavadinti leidinį?

– Beveik dvejus metus laikraštis ėjo pavadinimu „Rokiškio sirena” ir buvo platinamas tik Rokiškio rajone bei mieste. Dabar jis vadinasi „Sirena”, nebeliko „Rokiškio”. Plečiame geografiją: laikraštis jau platinamas ir visame Kupiškio rajone. Turime minčių ir apie kitus miestus…

Prieš kelerius metus Rokiškyje buvo leidžiamas to paties pavadinimo laikraštis. Jis, deja, išnyko. Pavadinimas skambus, gal net rėksmingas, lengvai įsimenamas, be to, atspindintis savo paskirtį – skelbti. Vyresni žmonės puikiai atsimena : kabėdavo ant stulpų sirenos ir ką nors skelbdavo.  Taigi susisiekiau su buvusiu laikraščio savininku ir įsigijau šio pavadinimo autorines teises.

– Rokiškėnai pamėgo „Rokiškio sireną“. Kokia buvo jų pradžia?

– Pirmasis numeris pasirodė 2012-ųjų balandį. Skelbimų buvo nedaug, reklamos – taip pat. Pradžia buvo gana sunki, dirbti reikėjo daug. Nemažai investavome į reklamą. Ir dabar Rokiškyje kabo keletas tentų, reklamuojančių mūsų laikraštį.

– Kaip keitėsi reklamos davėjų skaičius, paties leidinio apimtis, tiražas?

– Reklamos užsakovų nuolat daugėjo. Nemokamų skelbimų – taip pat. Kol kas tiražą didinome tik vieną kartą: laikraštis ėjo 3 tūkst. egzempliorių tiražu, dabar jis leidžiamas 4 tūkst.

Nemokami skelbimai – šio leidinio variklis. Juk kas norėtų skaityti laikraštį, kuriame – vien reklama? Tokių reklamų kiekvienas pilietis randa savo pašto dėžutėje, ir beveik visada jos keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę. O „Sirenos” žmonės ieško patys – daugeliui įdomu, kas ką parduoda ar perka.

Asmeniniai skelbimai nemokami. Kas gali būti geriau šiais laikais!? Ko gero geriau gali būti tik tai, kad ir pats laikraštis būtų nemokamas. Bet juk taip ir yra!

– Ar tiesa, kad ketinate keisti ir leidinio formatą?

– Laikraščio formatą ir apimtį jau pakeitėme liepos mėnesį. Dabar „Sirena“ – pilnavertis, tikras laikraštis su daug nemokamų asmeninių skelbimų, įmonių reklamų ir „Pramogų kampeliu”, kurį skaitytojai ypač pamėgo. Jei klausiate apie informacinį formatą, atsakau: kol kas žurnalistų įdarbinti neketiname.

– Ar „Sirena“ – rentabilus leidinys?

– Laikraštis pelno neneša. Daugiausia, ką jis mums duoda, tai – sava nemokama reklama.

– „Sirena“ jau platinama ir Kupiškyje. Kokiu tiražu nemokamas leidinys pasiekia kupiškėnus?

– Kupiškėnus kas savaitę pasiekia 1000 „Sirenos“ egzempliorių. Kol kas stebime, kas vyksta Kupiškyje. Atsiliepimai formuoja teigiamą įspūdį. Manome, jog labai greit Kupiškyje „Sirena” taps tokia pat populiari, kaip ir Rokiškyje.

– Nors ir nesate informacinis leidinys, tačiau leidybos reikalai Jums tapo pažįstami. Kas laikraščio leidybos versle Jums labiausia patinka arba Jus labiausia vargina?

– Labiausiai patinka matyti visiškai nepažįstamus žmones, įdėmiai vartančius „Sireną” ir besistebinčius, kaip taip gali būti, kad laikraštis nemokamas?! Džiugina ir tai, kad „Sirenoje” dirba savo darbą mylintys žmonės. Pastebiu, kad laikraštis jiems kaip vaikas, kuriuo rūpinamasi atsakingai. Ačiū komandai!

Šiuo metu gana intensyviai rengiame nemokamų skelbimų svetainę www.rokiskiosirena.lt . Mūsų tikslas –populiarinti svetainę visoje Lietuvoje. Žinoma, keisis jos pavadinimas: norime, kad ji taptų įdomi ne tik rokiškėnams.

Na, o varginančių dalykų nėra. Be abejo, nuolat susiduriame su įvairiomis problemomis. Bet jei savo smegenyse problemą paverti iššūkiu, tuomet viskas būna gerai. Šiuo principu stengiuosi vadovautis ne tik leisdamas laikraštį.

– Esate verslininkas, UAB „Sanomis“ savininkas. Papasakokite šiek tiek ir apie šią savo veiklos sritį.

– UAB „Sanomis“ – tai miškininkystės įmonė: perkame miškus iš privačių asmenų, gaminame apvalią medieną ir ją tiekiame medienos perdirbimo įmonėms. Sekasi gerai. Šiemet gavome sertifikatą „Geriausi Lietuvoje 2012”. Toks įvertinimas suteikia antrą kvėpavimą, dar labiau padidėja motyvacija dirbti. Džiaugiamės galėdami padėti kurti geresnę Lietuvos ekonomikos ateitį.

– Dėkoju už pokalbį.


Kalbėjosi Rita Briedienė