Konkursu pagerbtas fotografas Juozas Kraujūnas

Juozo Kraujūno nuotrauka iš Kupiškio viešosios bibliotekos archyvo

Kaip praneša svetainė www.kupiskiovb.lt, Kupiškio viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyrius skelbia fotografijų konkursą „Mano žvilgsnis į Kupiškį“.

Šis konkursas – bibliotekos įgyvendinamo projekto „Kupiškio krašto fotometraštininko Juozo Kraujūno fotografijų fondo formavimas ir sklaida“ dalis. Projektą dalinai finansuoja Kultūros rėmimo fondas.

Kaip teigiama svetainėje, J.Kraujūnas ne vieną dešimtmetį fiksavo kultūros renginių, švenčių, susitikimų ir vizitų, rajono savivaldybės tarybos posėdžių akimirkas, meno kolektyvus lydėdavo į festivalius ir koncertus. Jo fotografijų archyvas, saugomas Kupiškio viešojoje bibliotekoje, yra reikšminga mūsų krašto kultūrinio paveldo dalis, nuotraukos bus eksponuojamos įvairiose rajono įstaigose, bendruomenėse.

Fotomenininkas J.Kraujūnas gimė 1945 m. balandžio 6 d. Molėtuose, vidurinę mokyklą baigė Kaune. 1968 m. jis įgijo Kauno politechnikos instituto diplomą.

Į Kupiškį J.Kraujūnas atvyko 1971 m. Šių metų rugpjūčio mėnesį sukanka penkeri metai nuo jo mirties.

„Projekto tikslas – skatinti jaunimą domėtis fotografija, ugdyti jo kūrybiškumą“, – konkurso idėjos autoriai. Nuotraukas kupiškėnai kviečiami siųsti iki  gegužės 31 d. el.paštu rastine@kupiskis.rvb.lt.

Konkurse gali dalyvauti fotografijos mėgėjai nuo 14 iki 20 metų amžiaus.

Į vieną grandinę susikibo ir 3000 kupiškėnų.


temainfo.lt