Pradžia » Aktualu » Kontrolierė V. Mažeikienė tapo opozicijos galimybe valdančiajai daugumai sukiršinti

Kontrolierė V. Mažeikienė tapo opozicijos galimybe valdančiajai daugumai sukiršinti

Publikavimo data: 2018-09-28

Vilma Mažeikienė

Rugsėjo 27 d. posėdžiavusios Kupiškio rajono tarybos darbotvarkėje buvo klausimas „Dėl tarnybinio nusižengimo“. Iš sprendimo projekto aišku, jog siekta pripažinti, kad Kupiškio rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovė Vilma Mažeikienė padarė tarnybinį nusižengimą, o Taryba privalo patvirtinti komisijos jai skirtą tarnybinę nuobaudą – pastabą. Pagal Savivaldos įstatymą, komisijos sprendimą turi įforminti valstybės tarnautoją priėmęs asmuo: šiuo atveju – rajono Taryba.

Prieš tvirtinant darbotvarkę Tarybos narys Augenijus Cesevičius paprašė atidėti šio klausimo svarstymą, kadangi V. Mažeikienė yra išvykusi į Europos Parlamentą, į Briuselį, ir neturi galimybės pasiteisinti, apsiginti.

Savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos vedėja Jovita Bakanaitė, paaiškino, kodėl šis klausimas svarstytinas būtent dabar. Vyriausybės nutarimo „Dėl Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisyklių“, reglamentuojančio tvarką, procedūras ir terminus, 14 punktas numato imperatyvią – privalomą  – nuostatą.

– Tai reiškia, kad jūs privalote įforminti šį sprendimą, ir jam yra terminas. Šis sprendimas dėl tarnybinės nuobaudos paskelbimo turi būti priimtas per vieną mėnesį nuo išvados surašymo dienos. Šiuo atveju jokie terminai nepraleisti. Bet, jeigu mes atidėsime klausimą, bus griežtai pažeisti procedūriniai dalykai ir terminai. Neturime jokio teisinio pagrindo šio klausimo nesvarstyti ar jį atidėti, – sakė vedėja J. Bakanaitė.

A. Cesevičiaus argumentas – valstybės tarnautoja atostogauja – nebeturėjo prasmės, nes V. Mažeikienės išklausymai jau atlikti, o sprendimui priimti Taryba turėjo vadovautis išvada – komisijos pripažinimu, jog valstybės tarnautoja yra padariusi pažeidimą. Anot vedėjos J. Bakanaitės, jei Tarybai netinka nuobauda – pastaba, ji gali siūlyti tik daugiau – papeikimą, griežtą papeikimą, arba visai netvirtinti sprendimo, bet pastaroji galimybė tiktų tik tuo atveju, jei būtų praleistas terminas. Tos išaiškinimas yra patvirtintas ir Valstybės tarnybos departamento.

Tarybos narys Leonas Apšega stebėjosi: argi rajono Taryba – kanceliarijos darbuotojai, jei turi įforminti komisijos sprendimą?

– Manau, kad Taryba svarsto klausimus, o neįformina. Jeigu taip kažkas priėmė Vilniuje, tai durnai priėmė. Aš esu Tarybos narys ir turiu teisę balsuoti, o ne įforminti, – sakė L. Apšega.

– Tai ir turėsite teisę balsuoti arba nebalsuoti, – priminė rajono meras D. Bardauskas.

Išimti šį klausimą iš darbotvarkės ar bent atidėti kitam posėdžiui svarstyti siūlė ir rajono Tarybos narys Bronislovas Rimkus, neva klausimas paruoštas neteisingai, vienašališkai, neįtikinamai, nepagrįstai.

– Ką tik buvo popiežius atvažiavęs, ir šie klerkai, ko gero, nebuvo su juo susitikę. Reikia kažkiek gailestingumo, – patarė politikas Žilvinas Aukštikalnis, ir siūlė klausimą atidėti.

– Matosi, kad buvote susitikęs su popiežiumi, – į patarimą atsakė meras.

Tarybos narys Zigmantas Aleksandravičius sakė džiaugiasi šalia savęs matydamas Virginijų Andrijauską.

– Matyt, jo įtakos yra, kad socialdemokratai pradeda kažkiek mąstyti, ir aš manau, kad mes visi, kurie kažkiek protaujam, turėtume neleisti sumaigyti šito žmogaus, turiu omenyje tas pinkles, kurios čia yra parengtos. Tai tipinis mūsų rajono pavyzdys, kaip norima sumaigyti, sumenkinti. Ir suprantama, kodėl taip yra daroma, – sakė jis.

Anot Z. Aleksandravičiaus, galima ir taip, ir taip pasielgti: nesvarstys – klausimas bus išimtas iš darbotvarkės, svarstys – bus parodyta, kad nugalėjo sveikas protas, ir siūlė svarstyti šį klausimą.

Štai tokiomis nuotaikomis žaidė rajono Tarybos opozicija, suvokusi, kad šiuo klausimu susidariusi situacija labai lengvai skaldo valdančią daugumą.

Tarybos narys Saulius Dugnas priminė Z. Aleksandravičiui pusmečio senumo klausimą „Ką ši moteriškė veikia Savivaldybėje?“ Tai buvo taikyta V. Mažeikienei po jos išvykos, bene, į Maroką. Šįkart Z. Aleksandravičius pasinaudojo proga patylėti.

Balsavimo rezultatai buvo tokie: 13 – už klausimo išėmimą iš darbotvarkės, 11 – prieš, vienas susilaikė, ir V. Mažeikienei paskirta nuobauda nebuvo svarstoma. Taip visuomenė ir nesužinojo, už ką pastaba jai buvo paskirta.

– Sveikinu Tarybą pažeidus įstatymą, – prieš tvirtinant viso posėdžio darbotvarkę pasakė meras.

Praėjusioje kadencijoje V. Mažeikienė susipyko su valstiečių partija ir meru Jonu Jaručiu, paliko valstiečius ir stojo į LSDP gretas. Valstiečių žaizda, matyt, jau bus užgijusi.

Taigi V. Mažeikienė – LSDP narė. A. Cesevičius – irgi. Tikėtina, kad opozicijai pasisekė įkalti pleištą į valdančios daugumos pamatą. Ar giliai, parodys laikas.

 

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.

Komentarai (21)

 1. Sieja parašė:

  Va Cecevičius koks. Labai laiku pasirodė save. Principų turėti reikia, bet tik kai kas jų turi.

 2. Parūpo parašė:

  Ar Aleksandavičius dar eis į politiką?

 3. Pastaba parašė:

  Labai gaila, kad visuomenė neišgirdo už ką siūloma pastaba. Matyt socdemai išsigando. Galėjo balsuot prieš bausmę, bet kupiškėnams leist išklausyt. Baimės jausmas turbūt nugalėjo. O valstiečiai nesuprantami.

 4. Nepriklausomas ekspertas parašė:

  Tai jau dabar turi etikos momisija atsibusti ir padirbėti bent kiek. Kad pažeidžia įstatymą Cesevičius buvo perspėtas ir vistiek neatsiėmė siūlymo. Jis klaidina visuomenę. Bent prieš rinkimus būtų atsargesnis. Jau nekalbu apie visus aleksandavičius.

 5. Įdomu parašė:

  Tai V.Mažeikienė prie valstiečių buvo valstietė, o dabar jau socdemė?

 6. Laiks parašė:

  Nu jo, pats laiks konservuos.

 7. Julia parašė:

  Mažeikienė niekada nebuvo valstietė😅🤗😉

 8. Alia parašė:

  Lojali jiems buvo labai. Valstiečiai ją kontroliere ir priėmė.

 9. RINKĖJA parašė:

  APSIDIRBOTE IKI AUSŲ PONAI SOCIALDEMOKRATAI, KUR JŪSŲ ŽADĖTAS PRIEŠ RINKIMUS NEPAKANTUMAS,PRINCIPINGUMAS, NENUOLAIDŽIAVIMAS?KITUS GALIMA „KALTI“ SAVŲ NELIESKITE… NUSIVYLIAU, GĖDA!

 10. ??? parašė:

  O Puišė nežinojo ką daryti, prie ko prisitaikyti? Susilaikė! Ar prie konservatorių, ar prie socialdemokratų???????

 11. Virginijus parašė:

  Aleksandavičius yra tiesmukas, bet taip pat moka teisybę pasakyti. Ir dabar jis teisus-ką ji veikia savivaldybje? Nors dabar kitaip šneka Aleksandravičius, bet bent bus ką keisti. Tik jam reiktų jungtis su valstiečiais. Vienam bus sunku. Jeigu dar socdemai bent kiek proto įgijo, tai tie galėtų glaustis prie Aleksandravičiaus. V.Mažeikienei reikia rimtos apsaugos, bet ne žodžiais.

 12. Povilas Povas parašė:

  Kai po rinkimų reiks surasti kaltus,prisiminkit posakį – ieškokite moters. Radot dėl ko pyktis.

 13. Valstietė parašė:

  KODĖL KEISTA VALSTIEČIŲ POZICIJA TARYBOJE , VISAI NE, JUK BROLIAI IR SESERYS ROTARIEČIAI. KAIPGI SKRIAUSI SESUTĘ 😉

 14. Šeštadienis parašė:

  Tai ir rotariečiai kaip socialdemokratai, gal be principų?Valstiečiai, rotariečiai, socialdemokratai. O kur linguos Puišė?

 15. Robertas parašė:

  Šiaip tai matėsi seniai ,kad socdemai ir konservatoriai „nelabai“. Per sukąstus dantis koalicijoje. Tai moteriškei prie bet kurios valdžios nebus lengva.Koncervatoriai laimėję rinkimus užleido praktiškai visas pozicijas socdemams. Visi postai socdemų,apart mero,savivaldybėje vien socdemai,nežinia kas dar bus iki kovo 3?

 16. Galva parašė:

  Pritariu, kad konservatoriai viską užleidžia socdemams. Reikia tvirtesnio stuburo merui. Mausto jį. O labiausiai partneriai.

 17. Matęs parašė:

  Šiandien derliaus šventėje ir kaip Cesevičius gali dar ranką tiest Merui po viso to ką padarė? Atsakysiu: suprantama, žmonių apsuptyje reik pasirodyt dirbtinai, juk rinkimai artėja 😀 O Meras kaip rajono vadas irgi padavė ranką,ką darys kitaip, juk be jokio dirbtinumo turi padorumo dar.

 18. I parašė:

  Taip turejo buti. Vienas kito verti. Cirkas isvaziavo, liko klaunai. Laukit tesinio.

 19. Cha parašė:

  Konservatoriai, nenusileiskit socdemams. Bus juokinga.

 20. Socd. parašė:

  Kad Bardauskas kultūros centre pas socdemę nuolat sėdi.

 21. ašara parašė:

  Na va, jeigu meras taip. Tai sociald. gera pasijuokti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *