Rugpjūčio 17 d. Kupiškyje vyko Respublikos lietuviško ritinio veteranų ir jaunimo (iki 25 metų) čempionatų varžybos. Veteranų varžybose dalyvavo Vilkaviškio miesto ritinio sporto klubas (MRSK) „Žiedas“, Plungės RRSK „Plateliai“ ir Kupiškio sporto veteranų klubo „Šaltinis“ komandos.

Veteranų varžybose geriausiai sekėsi Plungės RRSK „Plateliai“ komandai. Jie 11:3 nugalėjo Vilkaviškio MRSK „Žiedas“ ir 10:1 – Kupiškio „Šaltinį“. Kovoje dėl antros vietos vilkaviškiečiai nugalėjo kupiškėnus 10:1.

Jaunimo varžybose stipriausi buvo  Vilkaviškio rajono  „Alvito-Širvintos“ ritininkai. Reikia paminėti, kad vilkaviškiečiai buvo tikri favoritai: visi komandos nariai žaidžia suaugusiųjų čempionate.

Neatvyko kelios kitų rajonų komandos, todėl kupiškėnai  varžyboms sudarė dvi komandas. Jose, deja, nebuvo stipriausių klubo žaidėjų. Amžius iki 25 metų buvo pasirinktas neatsitiktinai: komandos nesurenka jaunesnio amžiaus (iki 21 metų) žaidėjų.

Labai aktyviai Kupiškio RSK veikloje šiais metais dalyvauja KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 504 kuopos kariūnai, vadovaujami kuopos vado Boriso Gembickio ir Dainiaus Meškausko. Jų iniciatyva šio žaidimo mokosi ne tik kariūnai: jie sugebėjo sudominti ir  jaunimą, suburti antrą kupiškėnų komandą, kurioje, be kariūnų, žaidė Lukas Šoblickas (14 m.), Mantas Vanagas (14 m.) ir  Gražvydas Kardauskas (13 m.).

Nuo 2008 m. ritinį atgaivino Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, po to prisijungė futbolo centras „Narjanta“, Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, o nuo praėjusių metų – ir kariūnai. Bėda ta, kad mokyklas baigę geriausi klubo žaidėjai abiturientai išvažiuoja mokytis į kitus miestus –  pastovių žaidėjų yra nedaug. Prisijungus kariūnams ši problema gal ir bus išspręsta, todėl šių metų čempionate buvo siekiama ne tik rezultato: buvo suteikta galimybė daugiau pažaisti visiems norintiesiems.

Liepos 20-21 dienomis Kupiškyje vyko Respublikos lietuviško ritinio suaugusiųjų čempionato III turo varžybos ir Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ taurės varžybos, kuriose dalyvavo Vilkaviškio miesto ritinio sporto klubo (MRSK) „Žiedas“, Kauno RSK „Aisčiai“, Plungės rajono RSK „Plateliai“, Vilkaviškio rajono  „Alvito – Širvinta“, Šiaulių MRSK „Vijolė“ ir Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ komandos. Taurės varžybose pirmąją vietą iškovojo Vilkaviškio MRSK „Žiedas“ ritininkai, antri liko Plungės RRSK „Plateliai“, o treti – Kauno RSK „Aisčiai“.

Čempionato baigiamasis turas vyks rugsėjo 14 d. Vilkaviškyje.

Žinoma, negaliu nepadėkoti klubą remiantiems verslininkams, ūkininkams – be jų paramos negalėtume vykti į varžybas bei  jas organizuoti Kupiškyje.


Vidmantas Liubamirskas
Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ prezidentas