Pradžia » Aktualu » Kupiškėnai sukruto mokėti gyvūnų rinkliavos mokestį

Kupiškėnai sukruto mokėti gyvūnų rinkliavos mokestį

Publikavimo data: 2017-11-13

Kaip sakė UAB „Kupiškio komunalininkas“ apskaitininkė Violeta Bėčiuvienė, kupiškėnai labai suaktyvėjo – labiau noriai moka 2,90 Eur rinkliavą už gyvūnus. Tai, be abejonės, paskatino Kupiškio rajono savivaldybės tinklalapyje paskelbtas pranešimas „Bus vykdomas patikrinimas dėl vietinės rinkliavos už šunų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose“.

Anot Kupiškio rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyresniosios specialistės Oksanos Totorienės, Kupiškyje registruota per 300 šunų. Kai kurie keturkojų savininkai, net nemokantys rinkliavos mokesčio, nėra skolininkai.

– Daugelis nebeturi šuns, bet apie tai nėra pranešę „Kupiškio komunalininkui“, – temainfo.lt sakė specialistė.

Negalėtum teigti, kad žmonėms labai patinka tokie patikrinimai. Skambinusysis temainfo.lt piktai dėstė Savivaldybės prioritetus ir net citavo Viešojo administravimo įstatymą, neva prieštaraujantį reikalavimui registruoti ir identifikuoti savo gyvūnus.

– Be to, kaip jie mane patikrins? – sakė temainfo.lt skaitytojas.

Anot specialistės O. Totorienės, nesunku patikrinti tuos, kurie registravę šunis: UAB „Kupiškio komunalininkas“ žino, kas sumokėjo už savo keturkojus, o kas ne, be to, yra keturkojų laikytojų savininkų kontaktiniai duomenys. Savivaldybės specialistai skambina telefonu, tikslinasi vardą pavardę, teiraujasi, ar asmuo turi šunį ir ar sumokėtas rinkliavos mokestis. Yra išklotinės, kuriose sužymėta kelintais metais ir kokį mėnesį mokėta už šunį, kokiais metais iš viso nemokėta.

– Savivaldybės darbuotojai gali ateiti į butą: šuo pats išsiduos čia gyvenąs, o jo savininkas gaus pranešimą apie tai, kad yra skolininkas, – sakė O. Totorienė.

– O mokestis, manau, yra labai teisėtas. Kupiškyje pastatyta 50 šunų ekskrementų dėžučių, įsteigta pusė etato jas prižiūrėti, papildyti maišeliais. Per mėnesį į dėžutes iškaišoma 10 pakuočių po 300 maišelių. Dar tenka remontuoti sulaužytas dėžutes. Visa tai kainuoja, – sakė UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktorius Rimantas Adomauskas.

Kupiškyje pasitaiko ir valkataujančių keturkojų. Juos priglausti UAB „Kupiškio komunalininkas“ neturi licencijos, o ir lėšų nėra tam tikrą laiką išlaikyti šunis ir kates.

Kol kas nėra išspręsta dar viena problema – kur dėti nugaišusį šunį? Abejoja ir pats direktorius, ar kupiškėnai vežtų į Kaišiadoris jį utilizuoti. R. Adomanuskas mano, kad gaišeną žmonės pakasa, ir, anot direktoriaus, tuo dalyku reikalas pasibaigia.

– Geriausia šią problemą išspręstų gyvūnų kapinės, – sakė R. Adomauskas.

 

Rita Briedienė

Komentarai (11)

 1. Vikis parašė:

  Šis mokestis turėtų būti apie 10 Eur.

 2. tv parašė:

  Mes parsivežėm šuniuką kurį likimo valiai paliko kaimiečiai. Apmokestino, ačiū. Dar pabrankinkit. Tai apmokestinkit ir karves. Šika pievose ir niekas nieko nerenka.

 3. Paukštis parašė:

  Nebeverkit dėl tų kelių eurų

 4. nu parašė:

  tuoj kekviena suns kakuti apmokestins

 5. esmė parašė:

  Savo prikakintą kažin apsimokestins?

 6. negaila parašė:

  Už savo gerą draugą, juolab šunį 2,90 nebūt gaila. Tikrai sakau jums šunų myletojai. O maišeliai tai visiems gerai „)

 7. vardas parašė:

  nu jau nenubiednėsit del poros euru tikrai

 8. regina parašė:

  Kas prisiregistrave tai skolininkai,o kiek daugiabutyje yra neregistruotu tiems ir nereikia moketi.Oi,net juokinga !

 9. Dainius parašė:

  Gerb.Regina praneškite savivaldybės administracijai, aplankys tuos kurie laiko neregistravę, būkit pilietiška.Ačiū

 10. Gintare parašė:

  Visa laika buvo mokestis uz laikoma suni bute,tik nebuvo privalomas,bet ir gerai,kad privaloma padare,norim laikyt suniuka galim ir susimoket,2.90€ metams tikrai ne kazkokie dideli pinigai

 11. Moku parašė:

  Nebejuokinkit su tais paverkslenimais. Cigareciu ar alaus nenusipirksi viena diena,bet susimokesi uz metus.O suo ar katinas pabeges,bus identifikuotas ir grazintas i namus. Reikejo seniai tokio skyriaus, uztenka tokiu seimininku,kurie paleidzia sunekus palaidus pavalkatauti po miesta,uzsika visas pievas aplink daugiabucius,o tvarkos nedaro niekas. Saunuoles merginos,darykit tvarka toliau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *