Kupiškėnai vėl grįžo su pergale

Birželio 17-18 dienomis Kupiškio technologijos ir verslo mokykla (KTVM) dalyvavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių Respublikinėse turizmo varžybose ir užėmė pirmą vietą. Mokyklos vardą garsino Darius Vanagas, Darius Bulaitis, Mantas Židonis ir Šarūnė Maižvilaitė. Mokinius varžyboms parengė KTVM kūno kultūros mokytoja Diana Balužytė.

Turizmo varžybos vyko Tauragės rajono Pagramančio regioniniame parke. Jose kupiškėnai tebuvo vieninteliai profesinio mokymo įstaigų atstovai. Situaciją gelbėjo čia pat rengtos Lietuvos mokinių turizmo varžybos „Pažinkime Lietuvą“ : kupiškėnams teko rungtyniauti su bendraamžiais šalies gimnazijų auklėtiniais. Pasivaržyti šioje sporto šakoje susirinko 14 komandų, jos buvo suskirstytos į vaikų ir jaunimo.

Sportininkai varžėsi dviejuose turistinio kliūčių ruožo ir žygio etapuose. Pirmąją dieną teko įveikti turistinio kliūčių ruožo ir žygio I etapą, trukusį apie 3 val. Nespalvotų žemėlapių bei geros asmeninės orientacijos ir sportinio pasirengimo pagalba reikėjo rasti punktus, vienas nuo kito išdėstytus 5-6 km atstumu, bei atlikti turizmo technikos užduotis. Baudos taškai buvo verčiami sekundėmis – jos blogino rungties laiko rezultatus.

Kupiškėnai, puikiai įveikę pirmojo etapo varžybas, tokiu pat entuziazmu startavo ir antrą dieną.

KTVM tampa profesinio mokymo įstaigų Respublikinių turizmo varžybų favorite: pernai vykusiose Panevėžio rajone, Krekenavoje, šios įstaigos moksleiviai irgi pelnė pirmą vietą, o 2011 m. varžyboms Trakų rajono Bražuolės stovykloje buvo parengtos net dvi KTVM komandas. Nors šios pelnė ketvirtą ir penktą vietas, tačiau tai tapo puikios patirties pradžia.

– Kaip manote, kodėl profesinio mokymo įstaigos šiemet ignoravo Respublikines turizmo varžybas? – klausėme kūno kultūros mokytojos D.Balužytės.

– Gal tai lėmė lėšų stoka, o gal mokytojų nenoras dirbti…

– O kas lemia kupiškėnų pergales?

– Manau, kruopštus pasiruošimas turizmo varžyboms. Darius, Mantas ir Šarūnė pergale džiaugėsi jau pernai. Dalyvavimas varžybose – irgi didžiulė patirtis.