Pradžia » Aktualu » Kupiškėniško „bruko“ akmenys keliaus į Anykščius

Kupiškėniško „bruko“ akmenys keliaus į Anykščius

Publikavimo data: 2018-08-31

Kupiškio Maironio gatvėje vykdant lietaus nuotekų tinklų infrastruktūros plėtrą atsivėrė akmenų lobis: nėra abejonės, jog sovietiniais laikais asfaltu buvo užklotas šios gatvės grindinys. Jį ardantis ir išilgai gatvės griovį kasantis ekskavatorius kaušais ant šaligatvio beria buvusio grindinio akmenis.

– Dabar tik griovį per vidurį gatvės kasame, o kitąmet planuojama visos gatvės rekonstrukcija: akmenų bus tiek, kad galėtumėt Kupiškį apsitverti, – temainfo.lt sakė darbininkas.

Maironio gatvės lietaus nuotekų tinklų infrastruktūros plėtrą vykdo AB „Panevėžio keliai“. Vietą vamzdynui kloti ruošia subrangovas AB „Anykščių melioracija“. Anot šios bendrovės darbininkų, kas griovius kasa, tam ir akmenys priklauso: Maironio gatvės „brukas“ iškeliaus į Anykščius.

– Grindiniu yra nuklotas visas Kupiškis. Akmenų danga aptikta Dariaus ir Girėno gatvėje, Gedimino – nuo žiedinės sankryžos link buvusios pieninės. Šios gatvės akmenis susandėliavome. Kol kas nėra planų, kur juos panaudoti. Pagal idėją, atliekas priklauso sutvarkyti darbus atliekančiai įmonei. Bet kitąmet, kai UAB „Kupiškio vandenys“ pradės Maironio gatvės vandentiekio ir nuotekų infrastruktūros plėtrą bei šilumos tinklų rekonstrukciją, bus atidengtas visas šios gatvės paviršius: akmenų tikrai bus daug. Gal ir galvosim, kur juos panaudoti, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas.

Kol kas akmenys vežami į „Anykščių melioracijos“ filialą Kupiškio Technikos gatvėje.

– Melioratoriai ras, kur panaudoti akmenis, – šypsojosi anykštėnas.

Anot gatvę tvarkančių darbininkų, Maironio ir Malūnų gatvės sandūroje buvo aptikta sena nebeveikianti kanalizacija – dalis vamzdynų, šulinukai. Ji, manoma, neturi paveldui būdingos išliekamosios vertės.

Maironio gatvė – viena seniausių Kupiškio gatvių, šį pavadinimą gavusi praėjusio šimtmečio pradžioje, o sovietmečiu vadinta Juliaus Janonio vardu. Senokai ji bebuvo atnaujinta. Kaip temainfo.lt sakė čionykštė gyventoja, po smarkesnių liūčių Maironio gatvės vanduo užliedavo ir Malūnų gatvę.

 

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos

 

 

 

 

Komentarai 5 komentarai

 1. Vidmantas parašė:

  Manau, kad tuos akmenis būtų labai gražu panaudoti paties Kupiškio paveldo saugojimui. Juk Puponių kaimo kapelių, kur palaidotas Juozo Baltušio prototipas “Sakmė apie Juza”, kapelių priekinė užtvara (tvoros dalis) sovietmečiu išgriauta visiškai. Laikinai buvo aptverta metaliniais vamzdžiais, bet tai nesuteikia nei estetinio vaizdo, nei pagaliau ir paveldosaugos principų.

 2. Nu blemba parašė:

  Nu perskaičiau ir apšalau. Tai galvokim kad panaudoti istoriją o ne išvežti akmenis. pastatykim paminklą Kupiškio linų turgui. Niekam čia niekas neidomu. Aš nebegaliu

 3. Į Temą parašė:

  Galbūt sudominsiu Kupiškio muziejaus darbuotojus Praeidamas pastebėjau, kad Kupiškyje Dariaus ir Girėno g. atliekant kasinėjimus atkasė senu pastatų pamatus iškasė daug kaulu ir keletą šukių

 4. Į Temą parašė:

  Kaulus ir šukės iškastos iš pakankamai didelio gylio o toje vietoje buve žydų namai.

 5. Kupiškėnų mintis parašė:

  Kas bežino Juozą Baltušį? Visas jo knygas sudeginom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *