Šiandien, rugsėjo 10 d., posėdžiavusi Kupiškio rajono savivaldybės taryba patvirtino bendruomenės iniciatyvų, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą. Kitais metais skirstant Savivaldybės biudžeto lėšas žadama pinigų numatyti ir dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui: gyventojai patys galės siūlyti idėjas rajonui ir balsuoti už labiausiai jiems patikusias. 


Pirmi – alytiškiai

Kaip rašo „Transparancy International“ Lietuvos skyrius, pirmoji Lietuvos savivaldybė, įgyvendinusi tokią iniciatyvą, yra Alytaus rajono. 2018 metais 1 300 alytiškių balsavo už 15 projektų. Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo idėja „Miesto koncertinė erdvė“, mažųjų – „Čiuožykla prie Didžiosios Dailidės“.


Meras nepradžiugino

Kupiškio tarybos narys Paulius Pranckūnas tikslinosi: gal jau šiais metais galima siūlyti idėjas?
– Šių metų biudžetą dar nežinau kaip surinksim, gerbiamas Tarybos nary. Tikriausiai žinot, kiek į minusą pagal planą einam, – nepradžiugino rajono meras Dainius Barauskas.


Minusas didėja

– Ar didelis biudžeto minusas? – jau po posėdžio temainfo.lt teiravosi Tarybos nario P. Pranckūno.
– Dar vasarą biudžetas buvo apie 400 tūkst. eurų mažesnis nei planuotas. Šis skaičius kinta, ir dabar jis, ko gero, yra didesnis, – sakė tarybos narys.


temainfo.lt