Kupiškėnų mokinių lankomumas, pažangumas ir drausmė – vis dar nuotoliniu būdu

temainfo.lt archyvo nuotr.


Darbo krūvis padidėjo 200 proc. Užtat dėl mokinių lankomumo šoko nebėra: mokytojui paprašius mokinys turi įsijungti kamerą. Šią savaitę savivaldybės administracija spręs klausimą dėl ugdymo įstaigų veiklos atnaujinimo.


Pradinukai irgi tebesimoko nuotoliniu būdu

– Negi į mokyklą keliauji? – nustebino berniukas su kuprine, lūkuriuojantis ties įsukimu į Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos kiemą.
– Ne. Mama tuoj ateis iš mašinos, ir eisime į mokyklą maisto, – sakė jis, į kuprinukę ir susidėsiantis jam priklausantį nemokamą maisto davinį, kokį karantino metu Vyriausybė skiria pradinukams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Kupiškio rajono pradinukai mokosi vis dar nuotoliniu būdu.


Pamoka tęsiasi daug ilgiau nei įprastai

Kaip sakė P. Matulionio progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys, jau paskiepyti visi šios įstaigos pradinių klasių mokytojai. Galėtų prasidėti normalus darbas. Mokytojai pavargę.
– Darbo krūvis pedagogams padidėjo ne 100, o 200 proc. Jei pamokoje mokytojas kiekvienam gali paaiškinti, prie kiekvieno prieiti, tai dirbant nuotoliniu būdu kiekvienas vaikas gali klausti, o mokytojui reikia atsakyti. Pamoka tęsiasi daug ilgiau nei įprasta, – sakė direktorius R. Latvys.


Už įtempto darbo viršvalandžius

– Jos darbo laikas toks ilgas, jog visai nebepailsi. Koks šiandien turi būti mokytojo atlyginimas? Kaip man susiskaičiuoti, kiek mes savo ūkio elektros išdeginame mokyklos reikmėms? – sudirgusio žmogaus balsu kalbėjo temainfo.lt paskambinęs mokytojos vyras.
Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės, mokytojams nelengva: kai kuriems dalykams programos „EDUKA klasė“ neužteko – mokytojai skaitmenizavo mokomąją medžiagą. Yra dalykų, kurie net neturi vadovėlių, pavyzdžiui kūno kultūros. Reikėjo sukurti visai naują metodiką. Iššūkiu, žinoma, buvo ir tai, kad pirmiausia reikėjo įvaldyti kompiuterines technologijas.
Ar bus mokytojams atsilyginta už įtempto darbo viršvalandžius? Didesnės mokyklos moka priedus. P. Matulionio progimnazija mokytojams išmokėjo 20 proc. atlyginimo dydžio priedą.


Dėl lankomumo tik iš pradžių buvo šokas

Anot pedagogų, iš pradžių buvo šokas: kai kurių mokinių lankomumas buvo suprastėjęs labai stipriai. Kupiškio rajono pedagogų bendruomenė nusistatė tvarką: mokytojui paprašius mokinys turi įsijungti kamerą ir pasirodyti, kad tikrai sėdi prie stalo. Tai tikrai padėjo, ir lankomumas dabar labai neblogas.
Šiaip mokinys gali ir nesijungti kameros, tačiau jei paliepus neįsijungs, gali tekti lankyti mokyklą, o kažkodėl nesinori. Mokinių, kurie dirba prižiūrimi kuratorių, Kupiškio rajono yra per 50.


Įsiskverbti į vaiko pasaulį sunkiau

Kaimo moteris pasakojo apie aštuonmetį savo kaimyną.
– Atėjo vos pastovintis nuo sėdėjimo prie kompiuterio. Sako: „Man reikia dviejų eurų.“ Klausiu, kam reikia, nesako. Daviau. Nė nepadėkojo, tik išeidamas pasiteiravo: „Ar reiks atiduot?“ Juk ne vienas ir ne du tokio amžiaus vaikai liko vieni. Tėvai dirba, mokytojai – nuotoliniai. Tas nuotolinis pridarys bėdų, – kalbėjo moteris.
Gal gi visai nesužlugs mokyklinė visuomenė? Anot direktoriaus R. Latvio, kaip buvo stropių ir pavyzdingų mokinių, taip ir bus. Tik įsiskverbti į vaiko pasaulį dabar sunkiau.


Spręs šią savaitę

Anot Kupiškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Ingridos Bernatavičienės, šią savaitę Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje Kupiškio rajono savivaldybės administracija spręs klausimą dėl ugdymo įstaigų veiklos atnaujinimo.


temainfo.lt