Pradžia » Aktualu » Kupiškėnų „Upės kepyklėlė“ jau pateikė prašymą veiklai atnaujinti

Kupiškėnų „Upės kepyklėlė“ jau pateikė prašymą veiklai atnaujinti

Publikavimo data: 2018-06-19

Ant kupiškėnų pamėgtos kavinukės „Upės kepyklėlė“ užrakintų durų kabo užrašas, lankytojų atsiprašantis už nepatogumus. Po Kupiškį sklando visokiausi gandai, dažnas kavinės uždarymą sieja su Rokiškio rajone vykusių panevėžiečių vestuvėmis, kurioje apsinuodijo žmonės.

– Ar dėl kavinės uždarymo yra oficialių žinių? – klausėme Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko, valstybinio veterinarijos inspektoriaus Kęstučio Jagmino.

– Oficiali informacija yra tokia: birželio pradžioje vykusioms vestuvėms maistą tiekė kelios įmonės; tarp jų – ir „Upės kepyklėlė“. Po šventės buvo fiksuotas ūmios žarnyno infekcijos protrūkis: į Panevėžio ligoninės infekcinių ligų skyrių buvo atvežti žmonės; penkiems diagnozuota selmoneliozės, vienam – jersiniozės atvejai. Po toko įvykio visi šiam pobūviui gaminę ir tiekę maistą buvo tikrinami: atlikti maisto, produktų, darbuotojų, aplinkos tyrimai. Pagal visą šitą tvarką „Upės kepyklėlės“ veikla buvo sustabdyta: tikrino įstaigą ir Panevėžio, ir Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos – buvo paimti visi reikalingi mėginiai. Šiokių tokių trūkumėlių rasta, bet mėginiuose salmonelės bakterija neišaugo. Atliktas ir vandens tyrimas. Jis geras. Darbuotojai buvo nukreipti išklausyti papildomų higienos mokymų. Jie tai padarė. Jau pateiktas prašymas veiklai atnaujinti, – sakė K. Jagminas.

„Upės kepyklėlės“ vadovė Agnė Pėčaitė temainfo.lt sakė, jog maistą vestuvėms ruošusi Ramunės Lapienienės įmonė iš jų pirko tik kibinų.

– Nežinau, ar tai sudarė bent 1 proc. visų pobūvio vaišių, bet mes nukentėjome smarkiai. Kavinė uždaryta nuo birželio 8 d. , tyrimai truko po penkias dienas – laikas užsitęsė, ir neaišku, kiek dar suksis valdiškas aparatas, kol gausime leidimą veiklai. Nieko nesame apnuodiję, ir atliktas patikrinimas tik patvirtino, jog dirbame atsakingai, – sakė A. Pėčiatė.

Kol kas nėra oficialaus patvirtinimo, kas tapo selmoneliozės sukėlėju.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.

Komentarai (8)

 1. Keista, parašė:

  Tokiu atveju biurokratai galėtų suktis greičiau, kol kas negalvojama apie tai kiek nuostolių verslui padaroma. Pažeidimų nerasta, tai turėjo ir leisti dirbti, o ne vilkinti procesą. Patikrinimas tik patvirtino ką žinojome- kepyklėlė gamina kokybišką maistą 🙂 Sėkmės, Agne!

 2. kupiskene parašė:

  o jei butu kazkas is jusu artimuju apsinuodijes turbut nepultumete biurokratu uz tinkama pareigu atlikima? jei nesuprantate tai baketerijoms isaugti reikia tam tikro laiko.

 3. kupiskenei parašė:

  tai gerai, kol tikrina, tebūnie uždaryta, bet po rezultatų jau praėjo ne viena ir ne pora dienų, kodėl negalėtų dirbti jei viskas tvarkoj?

 4. Vaida parašė:

  Sėkmės, Agne! Būna visokių nesąmonių, bet esi atsakinga verslininkė ir tokios nesąmonės tau tikrai nepakenks

 5. Manau parašė:

  Nenubiednės. Ir taip kainos pas juos didelės, greit vėl užsidirbs

 6. Ech parašė:

  Pagaliai į ratus. Kažkaip nesupratau. Nieko lyg ir nebuvo, bet reikia gauti leidimą atidarymui? Valdininkai nespėja ar kažkas nori sutrukdyti verslui?

 7. As parašė:

  Ramunes svenciu organizavimas 🙂 susirupint turetu. Ne is pirsto lausta kad maisto kokybe pas ja tragiska darosi. Orentuojasi i blizgucius.

 8. angie parašė:

  Keista, parašė:, thanks! And thanks for sharing your great posts every week!buy viagra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *