Pradžia » Aktualu » Kupiškietės dailininkės Virginijos Jurevičienės karpinių paroda – Lietuvos Seime

Kupiškietės dailininkės Virginijos Jurevičienės karpinių paroda – Lietuvos Seime

Publikavimo data: 2017-11-15

Lapkričio 14 d. Lietuvos Respublikos Seime atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkės Virginijos Jurevičienės darbų paroda „Mano kraštas brangiausias”.

– Atrinkau pačius geriausius, pačius naujausius savo darbus, išskyrus tuos, kurie šiuo metu iškeliavę į užsienį, – temainfo.lt sakė V. Jurevičienė.

Šiuo metu Lietuvos ambasadoje Turkijoje yra surengta Lietuvos tautodailininkų sąjungos paroda. Joje – trys V. Jurevičienės karpiniai. Keturi jos darbai Vilniaus tautodailininkų bendrijos iniciatyva iškeliavo į Lenkiją.

Pirmus ir antrus rūmus jungiančioje stiklinėje galerijoje eksponuojami 24 dailininkės darbai: iš kolekcijos „Kupiškio bažnyčios” pateko Kupiškio, Šimonių, Antašavos, Senojo Subačiaus, Salamiesčio, Adomynės, Skapiškio, Palėvenės bažnyčių karpiniai; čia – ir padavimų apie Šepetą, Dijokalnį fragmentai, Velykų ir Kalėdų motyvai; į Seimo parodą pateko vidury miško matytų elnių įstrigęs įspūdis, iš Raseinių parodos, skirtos Maironio 155 gimimo metinėms , grįžęs karpinys „Mergaitės”, senėlesnis darbas vestuvių tema „Džiaugias bernužėlis, mergužėlę gavęs”, darbai – muzikinės improvizacijos Kazio Šimonio tapybos stiliumi, mamai ir tėčiui skirtas paveikslas. Parodos darbas „Žemyna” – senojo lietuvių tikėjimo studijos pirmasis rezultatas.

– Labai domina senovė – neatrasti lobiai. Ypač mūsų krašto praeitis domina. Pats jos tyrinėjimas, temos ieškojimas – balzamas širdžiai. Iš čia ir parodos pavadinimas „Mano kraštas brangiausias” kilo. Tik buvau parašiusi jį tarmiškai, bet radau išverstą į bendrinę kalbą, – sakė dailininkė.

Dailininkė V. Jurevičienė dėkinga visiems, kartu važiavusiems į parodos „Mano kraštas brangiausias” atidarymą Seime: Kupiškio kultūros centro direktorei Jolitai Janušonienei, Nidijos Sankauskienės ir Sandros Guginienės vokaliniam duetui ir koncertmeisterei Editai Dobrickienei, Kupiškio krašto muziejaus direktorei Violetai Aleknienei, tautodailininkei Irenai Vapšienei, parodą fotografavusiai dukterėčiai Akvilei Čemerytei ir kitiems.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

 

Rita Briedienė

Akvilės Čemerytės nuotr.

Komentarai 6 komentarai

 1. Renata parašė:

  Puiki žinia.

 2. gal ir ne esmė parašė:

  Bet pastabos dėl medžių buvo geros nes kituose darbuose valdžia atsargesnė turės būti. Šioje kadencijoje trūksta polemikos. Valdžia nė kiek nepasisako viešai ir yra linkusi nutulėti, tegu šneka kiti. Gal tai ir ne esmė, gal to kiti nepastebi, bet tiems kas stebi įvikius sudaro nedraugiškos valdžios įspūdį. To reikiavengti,nes tai sukelia abejones ir jei ketinama dirbti toliau bus sunku rinkimuose.

 3. Dovilė parašė:

  Nereali moteris Virginija!

 4. kupišk parašė:

  šaunuolis Seimo narys, parodos iniciatorius Audrys Šimas

  http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=252447

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *