Kupiškio baseino vietoje atsivėrė smėlio telkinys

Iki išnaktų darbo dienomis bei šeštadieniais zuja savivarčiai iš Kupiškio Prano Mažylio gatvės į buvusios RSO teritoriją ir pila kalnus smėlio: Kupiškio baseino vietoje atsivėrė smėlio telkinys.


Smėlis geros kokybės

– Planuojant Kupiškio baseino statybas buvo atliktas geologinis tyrimas: žinojome, kad poros metrų sluoksnį sudaro smėlis. Ir pats nustebau, kokios jis geros kokybės. Giliau smėlis yra jau su molio priemaišomis, – temainfo.lt pasakojo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas.


Smėlis priklauso rangovui

Iškastas smėlis priklauso statybų rangovams, dalis jo bus panaudota baseino statybos, aplinkos tvarkymo darbams, todėl didžiuliai kalnai šios iškasenos sandėliuojami ir pačioje statybų teritorijoje.


Aukšti gruntiniai vandenys

Visus šiek tiek neramina: šioje vietoje – aukšti gruntiniai vandenys. Kartą jau jį teko pumpuoti iš kelių metrų gylio duobės.


Kitą savaitę, galbūt, – pamatų poliai

Rangovas skuba: mašinos dar zuja ir po darbo valandų, išeiginėmis dienomis. Iki Naujųjų metų tikimasi Kupiškio baseino statybai įsisavinti apie 1,5 mln. eurų.
– Jei niekas nesutrukdys, kitą savaitę bus pradėti kalti Kupiškio baseino pamatų poliai, – temainfo.lt sakė meras D. Bardauskas.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos