Kupiškio ir Anykščių rajonų savivaldybės – tarp apdovanotųjų Europos Tarybos ženklu

Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus nuotr.


Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija, šiandien, lapkričio 30 d., vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė savivaldybes apdovanojo Europos Tarybos ženklu.

Tarp apdovanotųjų – 14 savivaldybių
Europos Tarybos ženklas skirtas už nepriekaištingą valdymą. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė juo apdovanojo 14 šalies savivaldybių. Tarp jų – Kupiškio ir Anykščių.
Europos Tarybos ženklu apdovanotos ir Alytaus, Akmenės, Birštono, Druskininkų, Jonavos, Joniškio, Klaipėdos, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybės.
Tokie apdovanojimai Lietuvoje vyko pirmą kartą.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos nuotr.


Laikosi gerojo valdymo principų
„Šis apdovanojimas – tai įrodymas, kad savivaldybės vadovaujasi dvylika gerojo valdymo principų. Šie principai – tai sąžiningi rinkimai, atstovavimas ir dalyvavimas; reagavimas; veiksmingumas ir efektyvumas; atvirumas ir skaidrumas; teisės normų laikymasis; etiškas elgesys; kompetencija ir produktyvumas; inovacijos ir atvirumas pokyčiams; patvarumas ir ilgalaikė orientacija; patikimas finansų valdymas; žmogaus teisės, kultūrinė įvairovė ir socialinė sanglauda; atskaitomybė. Pažymėtina, kad šie principai tarpusavyje susiję, nes vieno principo įgyvendinimas arba nepakankamas įgyvendinimas savivaldybės veikloje turi įtakos kitų principų taikymui, taigi ir savivaldybės veiklos kokybei. Gero valdymo principų įtvirtinimas savivaldybių veikloje – tai galimybė savivaldybėms pasitikrinti, kokių trūkumų turi jų veikla ir kokios jų veiklos tobulinimo kryptys. Kuo aukštesniu balu įvertinama Savivaldybė, tuo geriau ji laikosi gerojo valdymo principų,” – skelbia vrm.lrv.lt.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos nuotr.


Vertinime dalyvavo 35 savivaldybės
Atliekant etaloninį gerojo valdymo vertinimą, dalyvavo 35 savivaldybės. Jos turėjo įvykdyti socialines apklausas ir gauti duomenis, kaip gyventojai, savivaldybių tarybų nariai bei savivaldybių darbuotojai vertina savivaldybių darbo kokybę. Iš viso buvo užpildyta daugiau nei 11 tūkst. anketų.

Projektą įgyvendina
Projektą „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“ įgyvendina Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“.


Parengė temainfo.lt