Kupiškio krepšininkai sugrįžo į RKL: pradžia sėkminga

Po metų pertraukos Kupiškis grįžo į RKL. Krepšinio komandą, šį sezoną žaidžiančią B divizione, treniruoja komandos vyriausiasis treneris Alvydas Puzelis ir jo asistentas – Klaidas Miciūnas.
Apie kupiškėnų dalyvavimą 2020–2021 RKL sezone ir kalbinome trenerį A. Puzelį, pirmą kupiškėnų krepšinio trenerį, bei naują Kupiškio krepšinio klubo „Kupiškis”
 prezidentą Virginijų Umbrą.

– Buvo skaudžių svarstymų dėl to, kad praėjusiame RKL sezone Kupiškis nedalyvavo. Kodėl taip svarbu buvo grįžti?
Virginijus Umbra: 
Kupiškyje turi būti krepšinis. Tai vienareikšmiška.

– Kodėl?
Alvydas Puzelis:
 Pirmas dalykas: nuo 1998 m. Kupiškio sporto mokykla ugdo krepšininkus. Neįsivaizduojame, kaip vaikai pereitų į vyrų krepšinį, jai nedalyvautų Regionų krepšinio lygoje (RKL). Gabesniems vaikams RKL suteikia galimybę siekti aukštesnių rezultatų.
Antras dalykas – sirgaliai. Net asmeniškai žmonės skambino ir klausė: „Kodėl Kupiškyje nebėra krepšinio?!“ Patikėkite manimi: kupiškėnai mėgsta krepšinį, gerbia ir vertina savo sportininkus. Vis dėlto daugeliui sirgalių nėra galimybės nuvažiuoti į krepšinio varžybas Pasvalyje, Anykščiuose ar Utenoje. O Kupiškio komandos dalyvavimas RKL suteikia galimybę gėrėtis rimtų žaidėjų kovomis.
Trečias: turime išugdę puikių krepšininkų, Lietuvai parvežusių medalių iš Europos ir Pasaulio varžybų. Išsaugokime Kupiškį kaip puikių krepšininkų miestą. Mano auklėtiniai Kupiškio krepšininkus ir patį Kupiškį charakterizuoja tik iš teigiamos pusės. O šiųmetės komandos pagrindinis tikslas – kad Kupiškyje būtų krepšinis, kad RKL skambėtų Kupiškio vardas.

– Priminkime temainfo.lt skaitytojams tas mielas Kupiškui pavardes.
– Tomas Balčiūnas, šiuo metu žaidžiantis Estijos aukščiausioje lygoje. Domantas Vilys, žaidžiantis Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje už Kėdainių „Nevėžį“. Gabija Strolytė, 15-metė, Lietuvos moterų krepšinio lygoje žaidžianti už „Kibirkšties“ dublerių komandą. Tai aukšti pasiekimai ir didžiulė garbė Kupiškiui.

– Nuo kelintų metų Kupiški dalyvauja RKL?
– 
Nuo 1999-ųjų.

– Gal galėtumėte trumpai apžvelgti 20-metį?
– Vieni metai buvo prastesni, kiti geresni. Esame laimėję B divizioną, daug metų žaidėme A – stipriausiame – lygos divizione. Šio sezono B divizione rungtyniauja 19 komandų. Pirmą vietą pelniusi komanda pereina į A lygą. Tai sezono naujovė.

– Ar krepšinis nepraras savo sirgalių?
V. Umbra: 
Ne, to neatsitiks. Kupiškėnams rūpi, kas už Kupiškį žaidžia, kurioje lygos vietoje šiuo metu yra komanda, kada ir kur vyksta varžybos. Gaila, žinoma, kad sirgaliai dėl COVID-19 grėsmės negalės stebėti varžybų, bet jie gali jungtis prie www.rkl.lt. Čia varžybų eiga realiu laiku transliuojama lentelėje.

– Apibūdinkite Kupiškio krepšininkų komandą.
A. Puzelis: 
Kupiškiui atstovauja jauni krepšininkai, dar šiek tiek stokojantys varžybų patirties. Amžiaus vidurkis – 18 metų. Jauniausiam Adrijui Totoriui – 14 metų. Krepšinio masteliais kalbant, tai – dar vaikai. Trijose – įžaidėjo, centro ir lengvojo krašto gynėjų– pozicijose, kurių Kupiškis šiuo metu neturi, žaidžia mūsų kviesti vilniečiai, jauni ir ambicingi. Mūsų tikslas ir buvo suburti jauną, ambicingą ir alkaną pergalių komandą.
Buvo žaidimo klaidų, bet po varžybų jų vis mažėja. Mes kantrūs. Keleri metai, ir šie vaikai puikiai atstovaus Kupiškiui. Svarbiausia, kad komandoje labai geras mirko klimatas: vienas kitą padrąsiname, geru žodžiu paskatiname.

– Kokia šio sezono komandos sudėtis?
V. Umbra:
 Žadžia komandos kapitonas Ernestas Umbra, Dovydas Sakalnikas, Tautvydas Alekna, Arnas Jankūnas, Martynas Boboriko, Žanas Zabulis, Paulius Blieka, Arnas Muduris, Ernestas Butkevičius, Adrijus Totoris ir Marius Griciūnas.

– Kupiškis puikiai startavo. Kol kas – be pralaimėjimų?
A. Puzelis:
 Praėjusią savaitę susitikome su Klaipėdos ir Gargždų komandomis. Klaipėdoje po labai permainingos kovos 71:73 nugalėjome „VKKM-Neptūnas“, o „Gargždų-2“ komandą įveikėme 65:90.
Klaipėdoje, manau, mums padėjo ir sėkmė. Likus 7 sekundėms Kupiškis pirmavo trimis taškais. Varžovų klaipėdiečių komandos žaidėjas metė iš tritaškio zonos ir pataikė. Likus 1,5 sekundėms paprašėme pertraukėlės. Po jos komandos kapitonas Ernestas Umbra, kaip sako krepšininkai, pasiuntė kamuolį į krepšį. Jis buvo taiklus. Laimėjome.
Gargžduose žaidėme taškas į tašką. Kupiškio komanda, panaudojusi taktinius dalykus, presingą, išsiveržė į priekį ir jau iki galo žaidė įgyvendindama savo tikslus.
Grįžome labai pakilia nuotaika, o dabar ruošiamės kitoms varžyboms.

– Kur? Kada?
– Kitos varžybos – lapkričio 6 d. Pakruojyje. Kupiškyje – lapkričio 14 d.

– Ar Kupiškio rajono savivaldybė remia klubą?
V. Umbra:
 Taip. Gavome lėšų iš Kupiškio rajono savivaldybės Sporto ir nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimo projekto. Mus remia bendrovės „Dailista“, „Kreda“, „Narjanta“, „Velseka“, „Autorevita“, „Julsa“ „Slavita“, ūkininkas Ričardas Alekna ir, žinoma, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, visada mums suteikianti sporto salę. Esame dėkingi visiems, kurių dėka Kupiškyje krepšinis gyvas.

– Dėkoju už pokalbį.


Kalbėjosi Rita Briedienė