Kupiškio marios potvyniu negrasina

Nors žiema ir buvo snieginga

Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris, Lėvuo – Kupiškio marios – negrasina potvyniu, nors žiema, rodos, buvo neįtikėtinai snieginga.
– Sniego sluoksnis tesiekia apie 20 cm. Tik vietomis jis yra šiek tiek storesnis. Tačiau sniegas purus – vandens iš jo nebus daug. Šiuo metu Kupiškio marios pakilusios vos per 4 cm, – sakė vyriausiasis specialistas R. Bimbiris.


Retas reiškinys – 2017-ųjų vasarį

Pastaraisiais metais vieni didesnių potvynių buvo 2010 m. ir 2013 m.: smarkokai buvo išsiliejusios ir Lėvuo, ir Kupa.
Ypač retas reiškinys buvo užfiksuota 2017-ųjų vasarį: Kupiškio marių vanduo buvo pakilęs 25 cm. Kaip sakė R. Bimbiris, 33 mln. kubų vandens talpinančios Kupiškio marios tuokart papilnėjo apie 4 mln. kubų.


Ledas kapojamas beveik kasmet

Jau kelinta diena kapojamas ledas nuo Kupiškio marių užtvankos.
– Nukaposim, pavasarį mažiau darbo bus. Tirpstantys ledo luitai kris ir suardys užtvankos tvorelę – geriau to išvengti, – sakė R. Bimbiris.
Ledui iškirsti samdoma „Kupiškio komunalininko“ bendrovė. Šis darbas atliekamas beveik kasmet: tykštantis , garuojantis vanduo, vėjas, šaltis ir sniegas čia suformuoja storus ledo sluoksnius, beje, ir ypatingus šerkšno bei varveklių reginius.


temainfo.lt
temainfo.lt nuotr.