Pradžia » Aktualu » Kupiškio marių ekstremalūs pokyčiai

Kupiškio marių ekstremalūs pokyčiai

Kupiškio marių ekstremalūs pokyčiai

Publikavimo data: 2013-08-31

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai ir jiems prijaučiantieji rinkosi prie Kupiškio marių, į Aukštupėnų paplūdimį. Politikos čia buvo nedaug: palydėti vasaros, išbandyti naująsias marių pramogas, pasišnekučiuoti apie šių dienų realijas ir buvo šios dienos susirinkusiųjų tikslas.

Ilgosios vikingų valtys ir vandenlentės trasa – dvi naujos marių pramogos, atsiradusios šią vasarą. Abi jas šiandien buvo galima išbandyti nemokamai: išlaidos apmokėtos iš sąjungos kišenės. Kas gi nemėgsta maudynių, ekstremalaus pasiplaukiojimo? O ir truputis adrenalino smagu.

Išbandę kupiškėniškas aktyvaus sporto naujoves, pontoniniu tiltu – beje, pastatytu irgi šią vasarą – visi patraukė į Uošvės liežuvį. Čia vyko varžytuvės, leidusios geriau pažinti šį marių pusiasalį. Orientacinės varžybos leido pajusti, koks iš tiesų Liežuvis ilgas – čia pakankamai vietos pasilakstyti.

O paskui pakvipo žuviene. Pašnekesiai gamtoje, susėdus čia pat, žolėje, ant patiesalų, neprarado savo svarbos: partiečiai meras Jonas Jarutis, Šimonių seniūnijos seniūnas Žydrūnas Vanagas, Subačiaus – Vidmantas Paliulis bei kiti ir kalbėjo apie tai, jog didėjantis rekreacinių šaltinių skaičius gali suformuoti Kupiškio marių pramogų parką.

Pontoninis tiltas labai padidino pusiasalio lankomumą. Tai liudija įminti pėsčiųjų takai ir padidėjusi šiukšlių gausa…

Šią vasarą Kupiškio marios tikrai susilaukė nemažai naujovių. Be jau minėtų, – leidimas mariose plaukioti motorinėmis priemonėmis bei naujas turistinis maršrutas aplink marias: lankytinas vietas gali pasiekti ir vandeniu, ir sausuma – dviračiais ar pėsčiomis.

Kiekvienam kupiškėnui smagu, kad Lėvens tvenkinį vis labiau pamėgsta turistai.

Paulius Briedis

Autoriaus nuotraukos


Komentarai 2 komentarai

  1. Kiek parašė:

    Kiek tos vikingų valtys kainuoja?

  2. Daiva parašė:

    jau laukiu kitos vasaros :))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *