Pradžia » Aktualu » „Kupiškio marių regata-2015″ vis dėlto gyvuoja!

„Kupiškio marių regata-2015″ vis dėlto gyvuoja!

Publikavimo data: 2015-08-09

„Kupiškio marių regata” ir žiūrovams, ir sportininkams tampa vis mažiau įdomi. Net šiek tiek šaipokiškai skamba renginio nuostata – populiarinti buriavimo sportą Kupiškio rajone, Aukštaitijoje ir Lietuvoje. Dėl nedidelio dalyvių skaičiaus besivaržoma 2-3 klasėse. Kaip temainfo.lt yra sakiusi Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) vyriausioji specialistė Asta Kliopkinienė, regatos istorija mena 50 dalyvių; į ją besusirenka 10-12 buriuotojų.

Buriuotojai mariose – puikus reginys, puiki vasariška nuotaika, kaip jau esame rašę, nedidelė, bet jauki šventė, rengiama vis mažesniam dalyvių skaičiui, šios sporto šakos veteranams.

1996 m. pradėta „Kupiškio regata” niekada ir netapo tarptautine, per tą laiką visiškai prarado jaunimą, burlenčių sportininkus iki 40 metų.

Apie „Kupiškio marių regatą-2015″, vykusią rugpjūčio 8-ąją, renginio skelbimų lentoje informacijos nebuvo daug: kabojo varžybų nuostatai ir maršrutas. Skelbimų lenta neinformavo, nei keliose klasėse registravosi dalyviai, nei iš kur jie, nei kaip jiems sekasi.

– Tai jums reikia reportažus rašyt, o ne mums, – per visą burną nusikvatojo šios sporto šakos aistruolis Gediminas Baltušis, lyg ir teisėjas 2015-ųjų regatos. Jam pritarė ir vyriausiasis varžybų teisėjas, Panevėžio jachtklubo komandoras Jonas Rozis. Iš tiesų tai niekur ir neskelbta, kas teisėjauja „Kupiškio marių regatai – 2015″.

Kartais taip supuola, kad vienu metu vyksta ne vienas renginys, ir ne tik apie mirštančią „Kupiškio marių regatą” reportažus tenka rašyti.

Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro vyriausioji specialistė žadėjo šeštadienį atsiųsti varžybų protokolą; dar ir sekmadienį jai siuntėme laiškelį…

Neoficialiais duomenimis Kupiškio mariose varžėsi 12 buriuotojų.

Kitais metais „Kupiškio marių regata” turėtų būti 20-oji. Tikrai reikėtų daugiau reportažų apie kupiškėnų regatą. Spauda iš tiesų nemažai gali padėti renginių organizatoriams.

Oficialiais duomenimis „Kupiškio merių regatoje-2015″ dalyvavo 16 buriuotojų iš Kupiškio, Kauno, Biržų, Vilniaus, Raguvos ir Panevėžio. Buvo vykdomi keturi plaukimai.

Burlenčių klasėje (vyresni nei 40 metų) varžėsi šeši dalyviai. Pirmą vietą užėmė biržietis Vitalijus Jasiūnas, antrą – panevėžietis Jonas Rozis, trečią – biržietis Jonas Kučinskas.

Toje pačioje  klasėje (iki 40 metų) tebuvo vienas dalyvis. Panevėžiečiui Mindaugui Beceliui ir teko nugalėtojo taurė.

Sportinių švertbotų klasės trys dalyviai prizines vietas pasidalino taip: pirma atiteko Vytautui Augustinui iš Vilniaus, antra – Egidijui Launikaičiui iš Panevėžio, trečia – irgi panevėžiečiui  Viliui Gustui.

Daugiakorpusinių jachtų klasėje rungėsi keturi dalyviai: panevėžietis Alvydas Kasperiūnas užėmė pirmą vietą, biržietis Jonas Mažuika –antrą, panevėžietis Eimantas Deksnys – trečią.

Laisvoje savos gamybos jachtų klasėje pirma vieta atiteko panevėžiečiui Virgilijui Vaičaičiui, antra – kupiškėnui Sauliui Baliui,  trečia – kauniečiui Justinui Rubinovui.

Už pirmas vietas kupiškėnai skyrė taurę, medalį ir diplomą, už antrą ir trečią – medalį ir diplomą.

Specialūs prizai – graviruotos taurės – atiteko jauniausiam regatos dalyviui kauniečiui  J.Rubinovui (gim. 1990 m.) ir vyriausiam – Petrui Bartkevičiui (gim. 1942 m. ) iš Panevėžio.

 

Rita Briedienė

Rimvydo Slapšinsko nuotraukos

 


Komentarai 18 komentarų

 1. Lauda parašė:

  Tokia ramybė ir palaima apimažiūrint į būres, sklendžiančias mariomis.

 2. jeigu parašė:

  šeši buvo tai gerai.

 3. galiu patarti parašė:

  reikia normalaus prizinio fondo.

 4. Maria parašė:

  iš tolo lyg kokie laumžirgiai virš vandens atrodo.

 5. burė parašė:

  kaži kodėl vis mažiau susirenka dalyvių?

 6. Reg parašė:

  Tuo metu, kai Anykščiai prisivilioja tūkstnčius, Kupiškis ramus išlieka, lyg norėdamas, kad niekas aplamai nežinotų apie regatą.

 7. Lianku parašė:

  Nei kas žino apie tą renginį. Tarpusavyje pasidalina reklamą ir laukia, o gal kas atvažiuos.

 8. Lianku parašė:

  Rubikių ežero regata sulaukia daug dalyvių. Važiuoja žmonės iš visur ir jiems Rubikiuose įdomu. Nors čia nuošalu, yra labai gera kavinė.

 9. gal geriau parašė:

  baidarės? Bent yra geras entuziazmas.

 10. Tikrai parašė:

  Varžybų organizatoriams pritrūko entuziazmo. Toks jausmas, kad viskas tik dėl paukščiuko- padaryta.

 11. Beg beg parašė:

  Šiemet Pabaiske vyks regata ant Žirnajų ežero. Laukiama net 200–300 dalyvių. Vat ir nušluostys Kupiškiui nosį.

 12. Dela parašė:

  Įtariu, meras nežinojo apie tą regatą. Tikrai tai būtų peraugę į šventę.

 13. :( parašė:

  Pries pora metu dalyvavau sitoj regatoj, kaip naujam dalyviui buvo tikrai idomu, buciau dalyvaves ir siemet jei buciau zinojes

 14. Gita parašė:

  Pabaiske, Ukmergės rajone, jau trečius metus iš eilės per Žolines vyks regata. Šiemet prie Žirnajų ežero laukiama net 200–300 dalyvių. Pramogų organizatoriai paruošė ir žiūrovams – net 50 jų stebėti regatos plauks į ežerą.15 min. O čia net vietinės spaudoj nebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *