Kaip praneša Kupiškio rajono mero patarėja Miglė Savukaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) kvietimu meras Jonas Jarutis vyks į Maroką dalyvauti rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Rabate mieste vyksiančiame Pasaulinės vietos savivaldos organizacijos UCLG (United Cities and Local Governments) ketvirtajame pasauliniame kongrese.

„Kongreso darbotvarkėje – aktualūs tarptautinio vietos savivaldos bendradarbiavimo klausimai, kovos su finansine krize ir ekonomikos nuosmukio problematika, savivaldybių užsienio ryšių plėtra, aktyvesnio tarptautinės paramos panaudojimo regionų plėtrai problematika.

Penkių asmenų Lietuvos delegacijai vadovaus LSA prezidentas Ričardas Malinauskas. Kelionės į Kongresą bilietus ir apgyvendinimo išlaidas apmoka LSA“, – teigiama mero patarėjos pranešime.

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 dienomis mero pareigas laikinai eis mero pavaduotojas Algirdas Navickas.

Rugsėjo 22-25 dienomis, kaip teigia mero patarėja M.Savukaitė, Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis vyko į komandiruotę Norvegijoje – į Steincherio savivaldybę, kur dalyvavo Norvegijos vyriausybės ir valstybės įmonės „Innovation Norway“ finansuojamo projekto „Didieji pokyčiai socialinio dialogo ir trišalio bendradarbiavimo srityje“ („Grass root municipality social dialogue“) pažintiniame vizite –mokymuose.“

Toliau pranešime teigiama:

„Kartu su meru iš Kupiškio į mokymus vyko Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos atstovas Audrius Laucius. Lietuvoje šio projekto parneriai yra Kupiškio, Ignalinos ir Ukmergės rajonai. Iš viso šiuose mokymuose dalyvavo 14 lietuvių – projekto koordinatorius Tomas Tomilinas, įvairių profesinių sąjungų atstovai iš Vilniaus, Panevėžio, Kaišiadorių, Visagino, Zarasų, Verslo darbdavių konfederacijos atstovas. Šie mokymai Kupiškio rajono savivaldybei nekainavo nė lito – išvykos ir seminaro metu patirtos išlaidos buvo apmokėtos iš projekto lėšų.

Projektas „Didieji pokyčiai socialinio dialogo ir trišalio bendradarbiavimo srityje“ vykdomas jau antrus metus. Jo tikslas – kuo plačiau paskleisti informaciją apie galimą socialinį dialogą ir trišalį bendradarbiavimą tarp viešojo ir privataus sektorių bei profesinių sąjungų, taip pat – skatinti tokį bendradarbiavimą kaip sėkmingą svarbiausių problemų būdą.“

Anot mero patarėjos M.Savukaitės, mokymų metu buvo kalbama apie jaunimo verslumo skatinimą ir įsidarbinimo galimybių plėtrą, sveikatos ir socialinę apsaugą, vaikų teises, gyventojų įtraukimą į demokratinius procesus ir įvairias organizacijas, užsienio bendradarbiavimo ryšių stiprinimą ir tinklo plėtrą, atsinaujinančius energijos šaltinius ir kitus klausimus.

Plačiau apie M.Savukaitės įspūdžius iš Norvegijos – savivaldybės svetainėje www.kupiškis.lt


temainfo.lt