Kupiškio rajone, palei geležinkelį, Sosnovskio barštis augo nepastebėtas

Kupiškio rajono Skapiškio seniūnijos seniūnas pranešė apie naują, iki šiol nefiksuotą Sosnovskio barščio plotą rajone.


Ties geležinkeliu

Invaziniu vadinamo Sosnovskio barščio kelių šimtų arų plotas aptiktas Skapiškio seniūnijoje, ties geležinkeliu, lygiagrečiai Laičių kaimui. Apie tai Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir bendruomenių skyriui pranešė Skapiškio seniūnijos seniūnas Ričardas Kiaulėnas.
– Šiais metais Kupiškio rajone nustatyti du nauji Sosnovskio barščio plotai, užimantys apie hektarą. Abu – Skapiškio seniūnijoje, – temainfo.lt sakė Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris.


Raginama fiksuoti

Lietuvos nacionalinė mokėjimų agentūra (NMA) šalies gyventojus ragina fiksuoti Sosnovskio barščio plotus. Dar pernai agentūra visuomenę supažindino su mobiliąją programėle „NMA agro“: naudodamiesi ja žmonės gali fotografuoti pastebėtus Sosnovskio barščius, o programėlė nustato jų geografines koordinates, įtraukia jas į duomenų bazę.


Bendras plotas – apie 7 ha

Sosnovskio barščio nuodingi ir lapai, ir žiedai, ir net kotas: prisilietus gresia antro laipsnio nudegimas, o šiam užgijus lieka randai.
Aplinkos apsaugos ministerija kviečia savivaldybes rengti šio invazinio augalo populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planą ir jo įgyvendinimą žada finansuoti 70 proc.Kupiškio rajone Sosnovskio barščio bendras plotas siekia 7 ha.


temainfo.lt
Rimanto Bimbirio nuotr.