Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono maltiečiai neatostogauja

Kupiškio rajono maltiečiai neatostogauja

Publikavimo data: 2018-08-01

Kupiškio rajono maltiečiai ir vasarą tęsia projektą „Maistas ant ratų“. Tai kompleksinė, labai įvairi veikla – ne tik pagalba maisto produktais, bet ir artimo ryšio kūrimas, įsiklausymas.

Suprantame, kad garbingame amžiuje gyvenant vienam siaurėja bendravimo galimybės, todėl senoliai dėkoja už kiekvieną smulkmeną, už kiekvieną minutę, praleistą kartu. Dvasiškai turtėjame ir mes. Gyvenimo patirtis (džiugi, skaudi), istorinių Lietuvos įvykių išgyvenimai, gebėjimas gyventi pagal savo jėgas, senatvės prasmė, skurdas, mažos pensijos – tai šalia mūsų esančių žmonių pamokos mums. Stengiamės tai suprasti ir įvertinti.

Liepos mėnesį maltiečiai Dalia Dyrienė, Gailutė Markelienė, Skaistutė Paulauskienė ir Algirdas Valiušis lankėsi Kupiškio socialinės globos namuose Šnipeliškio kaime ir Subačiaus senelių globos namuose. Socialinė darbuotoja Vilija Sabalienė ir vyriausioji slaugytoja Virginija Černiuvienė supažindino mus su socialinės globos visuma, laisvalaikio organizavimu. Mes papasakojome apie Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklą Lietuvoje ir Kupiškyje, pabendravome su gyventojais, žinoma, nuvežėme saldžių vaišių. Sutarėme ateityje kryptingai bendradarbiauti, siekti socialinės partnerystės.

Pasinaudojęs proga, Kupiškio socialinės globos namus aplankė meras Dainius Bardauskas, bendravo su čia gyvenančiais Kupiškio rajono žmonėmis. Kaip buvo numatyta darbotvarkėje, meras D. Bardauskas aplankė Subačiaus senelių globos namų senelius.

Svečiavomės čia ne pirmą kartą, todėl žinojome, kam nuvežti mezgimo siūlų, kam – saldumynų, arbatos, medaus. Mus pasitiko laikinai direktorės pareigas einanti Lina Buitvydaitė, sekretorė-administratorė Kristina Daugėlienė, kitos namų darbuotojos ir būrys gyventojų.

Nuoširdaus bendravimo – štai ko reikia senoliams. Kambariuose aplankę negalinčius vaikščioti, lauke pasivaišinome ant grotelių keptomis dešrelėmis.

Atsisveikindami klausėme, ko atvežti kitą kartą. „Siūlų, saldainių, knygų ir gerą širdį“, – sakė šių namų gyventojai. Būtinai atvešime.

Mieli kupiškėnai, tik Jūsų aukos, surinktos akcijoje ,,Maltiečių sriuba“, mums suteikia galkimybę aplankyti senolius, pradžiuginti juos maisto lauknešėliais. Skaičiuojame kiekvieną centą, atsiskaitome Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) generaliniam sekretoriatui. Nuoširdžiai dėkojame kupiškėnams.

Rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Šeštadienį, 22 d., Vilniuje Šventasis Tėvas susitiks su jaunimu. Šiame istoriniame įvykyje turės galimybę dalyvauti ir Kupiškio jauni maltiečių draugai. Vieta rezervuota. Džiaugiamės tuo.

Tegu siautėja vasaros karščiai. Kupiškio rajono maltiečiai tęsia labdaringą veiklą ir planuoja darbus.

 

 

Skaistutė Paulauskienė 

Kupiškio rajono maltiečių iniciatyvinės grupės narė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (11)

 1. Vez parašė:

  Šaunuoliai. Kaip dar ir laiko turit?

 2. Zigmas parašė:

  Ko daugiau seneliai nori. Pabendrauti, išsikalbėti, atverti dūšią ir saldžiai paskanauti. Šaunuoliai. Taip ir toliau. SĖKMĖS.

 3. grazu parašė:

  Labai jaukus straipsnis

 4. Nuomonė parašė:

  Skaistutė Paulauskienė – santarvės žmogus.

 5. Kryžius parašė:

  Gera po Maltos šaliku. Ne visi po juo ir telpa.

 6. Parama parašė:

  O, kad taip uź savus, o ne žmonių suaukotus?

 7. TO parama parašė:

  Vistiek radai prie ko prisikabint? 😀

 8. Parama 2ra parašė:

  Prie ko čia už savus? Už savus yra mecenatai, turtingi žmonės. Bet psvyzdžiui, aš net už suaukotus pinigus negalėčiau lankyti kitų. Neturiu laiko, neturiu ir tokio pasiaukojimo. Jei bus dar kokia akcija, geriau paaukosiu.

 9. Tikrai parašė:

  Labai gera veikla. Į senelių namus paprasčiausia nuvykti. Čia vienoje krūvoje nemaža grupė būsimų rinkėjų. Tačiau labiau pagalbos reikia tiems, kurie vieniši atokiose vietose,kur net parduotuvės ar medpunkto nėra. Ten pagalbą teikia tik geri kaimynai. Jie dirba be reklamų. Jie- tikrieji gėrio ambasadoriai šioje ašarų pakalnėje.

 10. Ne vien pokalbiais seneliai gyvi parašė:

  Na, ir duonos nusipirkti reikia, ir kruopyčių, ir vaistų… O autobusas į miestelį kada važiuoja iš kaimų? Senelių namuose tai jie gyvena poniškai. Taigi ,,pas ponus“ maloniau užsukti- ten ir kelias patogus veda.

 11. Skaistutė Paulauskienė parašė:

  Ačiū už pastebėjimus ir gerus žodžius. Tik keli mėnesiai esame iniciatyvinė maltiečių grupė. Bandomasis laikotarpis – metai. Taip, būtina pagalba vienišiems ir ligotiems seneliams. Todėl, kiek leidžia galimybės, lankome ir Kupiškio, ir kaimų senelius. Nuvežame maisto. Padedame buityje (pavyzdžiui, sutvarkyta krosnis), palydime į gydymo įstaigą. Visų darbų neįmanoma įvardinti. O informacijos apie Kupiškio r. maltiečių veiklą tik daugės, nes planuojame naujus darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *