Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono meras ir Panevėžio PPAR prezidentas pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Kupiškio rajono meras ir Panevėžio PPAR prezidentas pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Publikavimo data: 2018-06-15

Birželio 15 d., kaip skelbia kupiskis.lt, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama sudaryti palankias sąlygas Kupiškio rajone plėtoti verslą ir pramonę bei pagal galimybes daryti įtaką sprendimams verslininkams aktualiais klausimais.

Sutarties pasirašyme dalyvavo ir Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Kupiškio rajono savivaldybė sutartimi įsipareigojo užtikrinti efektyvų, abiem šalims naudingą bendradarbiavimą, laikytis principo „Savivaldybės prioritetas – piliečių interesai, Rūmų prioritetas – verslo interesai.”

Šia tema kalbėjomės su Kupiškio rajono meru Dainiumi BARDAUSKU.

– Kaip turėtume suprasti teiginį: „pagal galimybes daryti įtaką sprendimams verslininkams aktualiais klausimais”? Ką ketinama įtakoti?

– Visokių būna gyvenimiškų situacijų. Ir galimybė išreikšti nuomonę dėl aukščiausios valdžios institucijų sprendimų gerinant verslo sąlygas, teikiant įstatymų pataisas. Tai, galbūt, ir tam tikras lobizmas sukurti palankesnes sąlygas ateiti verslui į Kupiškį. Rajono Tarybos sprendimai irgi gali būti įtakojami. Žinoma, kompetencijų galiose, Lietuvos Respublikos teisės aktų rėmuose, pavyzdžiui, koreguojant žemės ar turto mokesčius, gerinant ir plėtojant infrastruktūrą, skiriant lėšų verslo paramai.

– Kodėl subrendo reikalas pasirašyti tokią sutartį? O gal tai – tik sutarties pratęsimas?

– Tai visiškai naujas dalykas, ir man keista, kad mūsų Savivaldybė iki šiol nebuvo to padariusi. Maniau, kad šią sutartį pasirašydamas būsiu regiono novatorius, bet, pasirodo, visi kiti jau seniai tokią turi.

– Kieno iniciatyva sutartis pasirašyta?

– Mano. Šią mintį brandinau jau nuo pernai metų rudens, ją aptarėme su Panevėžio PPAR prezidentu, UAB „Lietkabelis” generaliniu direktoriumi Sigitu Gailiūnu.

– Ar prezidentą teko įkalbėti?

– Ne. Siūlymą pasirašyti tokią sutartį jis įvertino labai geranoriškai.

– Vis dėlto, kokius Savivaldybė puoselėja interesus šia sutartimi?

– Sutartyje yra punktai, suteikiantys galimybę ir įpareigojantys keistis informacija, planuoti bendrą partnerių paiešką, didinti Savivaldybės renginių rėmėjų ratą, teikti pagalbą kitais organizaciniais klausimais. Panevėžio PPAR – didžiulė organizacija, jungianti ir vienijanti apie 300 narių.

– Ar tarp jų yra kupiškėnų?

– Kaip sakė prezidentas S. Gailiūnas, jei kupiškėnai UAB „Dominari” jau vertina kaip savą, tai vienas narys yra. Panevėžio PPAR reiškia norą steigti Kupiškyje savo atstovybę. Gal bendromis jėgomis pavyktų tai padaryti.

– Ar verslas neįtakos pačios Savivaldybės, jos vadovų?

– Nemanau. Juk kasdien esame apsupti verslo: sprendžiame visus infrastruktūros reikalus, tiekiame vandenį, valome gatves, tiesime ir remontuojame gatves… O apalink – verslas. Esame su juo susieti. Savivaldybė suinteresuota, kad Kupiškio verslas būtų didelis, stiprus, galingas ir sąžiningas.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė

kupiskis.lt nuotraukos


Komentarai 2 komentarai

  1. Verslas parašė:

    O prie ko čia dama? Verslininkė?

  2. Svarbiausia parašė:

    Nu tik kad nepridarytų įtakos tie verslininka…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *