Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono meras ir UAB „Muštuvis“ vadovas viešėjo Italijos-Lietuvos prekybos rūmuose

Kupiškio rajono meras ir UAB „Muštuvis“ vadovas viešėjo Italijos-Lietuvos prekybos rūmuose

Publikavimo data: 2018-11-09

Lapkričio 6 d. Italijos-Lietuvos prekybos rūmų Vilniuje kvietimu čia lankėsi Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir UAB „Muštuvis“ vadovas Vygintas Dragūnas. „Įvyko įdomus ir produktyvus susitikimas dėl investicijų iš Italijos į Kupiškį pritraukimo bei bendrų Italijos ir Kupiškio projektų įgyvendinimo,“ – teigia kupiskis.lt.

Kupiškėnai susitiko su Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidente Ieva Gaižutyte ir generaliniu sekretoriumi Ugo Meucciu. Meras jiems papasakojo apie kupiškėnų verslo, darbo jėgos galimybes, Rūmų atstovai pateikė savo matymą, kuo italams įdomi Lietuva.

Italijos-Lietuvos prekybos rūmai įrewgistruoti 2009 m., oficialią veiklą pradėjo vykdyti 2011 m., o plačiai visuomenei labiau pastebimi tapo po šių metų spalio mėnesį vykusio Italijos-Lietuvos ekonomikos forumo, nušviesto spaudos, analizavusios dviejų – didžiulės ir mažos – valstybių bendradarbiavimo galimybes.

Kaip teigia U. Meucci, lietuviai italams įdomūs biotechnologijų, gyvybės mokslų, atsinaujinančios energetikos, programinės įrangos ir robotikos srityse. Italija yra pramonės industrijos šalis, tad jai reikalingos ir pirminės žaliavos. Kalbama ir apie nišines žaliavas – uogas, grybus, riešutus, medų. Dėl pastarojo eksporto ne taip ir seniai susitarta su Japonija, beje, ne verslo, ne bitininkų o didžiulėmis Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Toyohei Shigeedos pastangomis; pernai jis buvo susitikęs ir su Kupiškio bitininkais.

Rajonuose svarstomos galimybės steigti nedideles italų pienines, kurios galėtų gaminti tik vieno – pavyzdžiui, itališkos mocarelos – ar kelių pavadinimų sūrius. Italams Lietuvoje nereikia įrodinėti savo šalies maisto gaminių kokybės – tai rodo ir šiuo metu „Litexspo“ rūmuose vykstanti Baltijos maisto ir gėrimų paroda, kurios nemenką dalį sudaro Italijos šefų pasirodymai, – todėl itališka gamyklėlė Lietuvoje netruktų tapti žinoma ir savo produkcija galėtų aprūpinti Lietuvos restoranus, viešbučius. Žinoma, kol kas tai – tik idėjos, pasvarstymai.

Beje, viena šių Rūmų teikiamų galimybių – įsigyti geros kokybės naudotos itališkos technikos. Jos pavyzdžių skelbiama Rūmų tinklalapyje ilcc.lt.

Anot Kupiškio rajono mero D. Bardausko, Kupiškyje tikimasi italų delegacijos.

– Tik bendravimas, ieškojimas gali atnešti kupiškėnams patrauklių naujovių, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono meras.

 

temainfo.lt

kupiškis.lt nuotr.

Komentarai (5)

 1. Vykintas parašė:

  Meras visur speja. Zaviuosi jo energija. O V. Dragunas irgi puikus, pozityvus zmogus. Pagarba abiems. Gal kada Kupisky bus italisko surio cechas.

 2. Aciu. parašė:

  Bellissimo😊

 3. Prašyčiau parašė:

  Mažiau kalbų daugiau darbų!

 4. Sakyčiau parašė:

  Yra gi žmonių, kurie su akcijom ir atrakcijom čiuožia per gyvenimą… Kaip per kiaušinienę.

 5. Megėjas parašė:

  Nebambėkit .Neteko pabandyt kiaušinienės ? Daug praradot tamsta , jei keps būtinai pabandykite, mažiau pykčio ar pavydo bus😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *