Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono penktokams – BBC sukurti kompiuteriukai programavimo gebėjimams ugdyti

Kupiškio rajono penktokams – BBC sukurti kompiuteriukai programavimo gebėjimams ugdyti

Publikavimo data: 2018-04-11

Balandžio 11 d. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje vyko mokymai dirbti „BBC Micro:bit“ kompiuteriukais: nuo 10 iki 12 val. mokėsi apie 30 vaikų, vėliau mokymai buvo tęsiami mokytojams, susirinkusiems iš 11 rajono mokyklų.

Penktokus ir pedagogus apmokė iš Vilniaus atvykę buvę kupiškėnai – „City Alumni Kupiškis“ narė, startuolio „Trafi“ tarptautinės duomenų komandos vadovė Vida Jonušytė bei „Santa Monica Networks“ jaunesnysis technikos inžinierius Rimvydas Slapšinskas. Kupiškio rajono penktokams ir jų mokytojams jie atvežė 185 „BBC Micro:bit“ kompiuteriukus.

Su šiais įrenginiais galima pažaisti, tačiau tenka pačiam žaidimus susiprogramuoti. Kompiuteriukai skirti programavimo įgūdžiams ugdyti ir kūrybiniam mąstymui lavinti. Šie du dalykai kaip vieni svarbiausių įvardijami visose ateities profesijose.

„City Alumni Kupiškis“ narė, startuolio „Trafi“ tarptautinės duomenų komandos vadovė Vida Jonušytė

„Kompiuteriukai vaikams“ – visose Lietuvos savivaldybėse vykdomas projektas. Juo siekiama suteikti vaikams programavimo žinių. Tokių mokymų stokoja oficialios mokyklų programos: reikalingas technines priemones tenka pirkti vaikų tėvams, o jie ne visada turi tokią galimybę. Nemažai vaikų naudojasi išmaniaisiais telefonais ar planšetėmis, tačiau jie labiau skirti jau pateiktam turiniui vartoti, o ne programų veikimo principams suvokti ar ugdymui kūrybiškai juos valdyti.

Prie projekto „Kompiuteriukai vaikams“ finansiškai prisidėti – nupirkti kompiuteriukus – galėjo prisidėti visi norintieji, lėšų šiems tikslams surado daugelis Lietuvos savivaldybių.

Į „City Alumni Kupiškio“ grupę susibūrę kupiškėnai pastebėjo, kad Kupiškis yra pačiame sąrašo gale tų rajonų, kurie renka lėšas arba jau turi nupirkę kompiuteriukus. Alumnai ėmėsi iniciatyvos: per trumpą laiką surinko trūkstamus 80 proc. lėšų. Reikšmingai prisidėjo Kupiškio Rotary klubas, ir štai kompiuteriukai „BBC Micro:bit“ – jau Kupiškio rajono penktokų rankose.

„Santa Monica Networks“ jaunesnysis technikos inžinierius Rimvydas Slapšinskas

– Daugelis darbų vis labiau automatizuojami. Vieni iš esminių gebėjimų, kurių negalima pakeisti dirbtiniu intelektu, yra kūrybingumas ir problemų sprendimas. Visus šiuos įgūdžius laviname mokydamiesi programuoti. Informacinių technologijų (IT) srityje nėra nei vyriškų, nei moteriškų darbų, o galimybes ribojame tik mes patys. Tai ypač svarbu mažinant šalyje IT specialistų trūkumą, kuris tik didės švietimo sistemai neprisitaikius prie naujų sąlygų, – teigia V. Jonušytė.

„BBC Micro:bit“ yra labai galingi, nors ir maži įrenginiai, kuriuos galima pritaikyti realiame gyvenime. Juose integruoti kompasas, „Bluetooth“, 25 LED’ų lemputės, pagreičio matuoklis (akselerometras) ir daugiau funkcijų. Kompiuteriukas gali būti naudojamas kaip mini pultelis ar tekstui rodyti, groti prijungus prie ausinių, skaičiuoti temperatūrų skirtumą, o visas kitas galimybes apriboja tik vaikų fantazijos.

Šis kompiuteriukų projektas buvo įgyvendintas Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse, o prie kūrimo prisidėjo gigantai „Microsoft“, „Samsung“, BBC, Lankasterio universitetas ir daugelis kitų, todėl ši programa puikiai išvystyta ir kokybiška.

„BBC Micro:bit“ kompiuteriukai ir mokymai jais dirbti – nedidelio, tačiau svarbaus jaunų kupiškėnų sumanyto ateities pokyčio išsipildymas, kurį pavyko pasiekti prieš kelis mėnesius susibūrusiai kupiškėnų alumnus buriančiai komandai.

 

„City Alumni Kupiškis“ grupės inf.

Emilijos Briedytės nuotraukos

Straipsniai panašia tema:


„Pokyčių dirbtuvių“ reikia ir kupiškėnams »


Komentarai (10)

 1. Cool parašė:

  Go Kupiškis!!

 2. Kupiškis parašė:

  Atsiprašau, išmokit lietuviškai kalbėt ir rašyt.

 3. Vaiva parašė:

  Smagu dėl mūsų penktokų 🙂

 4. Manau parašė:

  Pažais ir nusibos………….

 5. Edgaras parašė:

  Labai smagu, ypač kai pats prisidedi 😉

 6. Taigi taigi parašė:

  Nu tai kas ten verkė, kad alumnai tik apie negatyvius dalykus šneka. Padarys daugiau nei pats meras.

 7. Kup. parašė:

  Prie ko čia meras? Daugybė žmonių daro gerus darbus kupiškėnams, bet prie ko čia meras. Alumnai tegu dirba, gerai, bet nereikia ant kitų pyktį lieti. Argi meras jums trukdo? Visi dirbkit, mieli alumnai.

 8. Vizija parašė:

  .Patys vaikai ismoksta daugiau …nei suauge gali ismokyti.Mokykla ir kompiuteriai ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *