Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono savivaldybė dotuotų privačių vaikų darželių veiklą

Kupiškio rajono savivaldybė dotuotų privačių vaikų darželių veiklą

Publikavimo data: 2019-05-14

Asociatyvi temainfo.lt nuotr.


Priims eilės tvarka

Šiandien, gegužės 14 d., Kupiškio rajono taryba patvirtino priėmimo į Kupiškio rajono savivaldybės įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašą.

Nuo šiol vaikai į šias grupes bus priimami eilės tvarka pagal jų tėvų ar globėjų prašymo registravimo datą, o prioritetai taikomi tik vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų, bei tiems, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią ugdymo įstaigą.

Mere, ką darysit?

Tarybos narys Valentinas Beinoris teiravosi: kiek Kupiškyje trūksta vietų, kad būtų patenkintas tėvų poreikis? 

Pasak pranešėjos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės, praėjusį rugsėjį į Kupiškio miesto ikimokyklines grupes nepateko 34 vaikai.

– Mere, ką darysit? – vėl klausė V. Beinoris.

– Statau priestatą namuose, – pajuokavo meras Dainius Bardauskas.

Problemą bandoma spręsti

Pasak D. Bardausko, ši problema yra žinoma ir pagal galimybes ją bandoma spręsti. 

Per praėjusią kadenciją buvo atidaryta nauja 16 vaikų grupė „Varpelio“ mokykloje; galbūt, užtektų patalpų ir dar vienai. Subačiaus daželyje taip pat padidintas vietų skaičius, vykdomas projektas „Obelėlėje“. 

Anot mero, bandoma kalbėtis ir su Seimo nariais bei specialistais, derinti reikalavimus dėl vaikų amžiaus ir jų skaičiaus grupėse.

– Sveikatos ministerija nesiruošia nieko keisti, o Kupiškio visuomenės sveikatos centro profesionalumą visi čia žino, – kalbėjo D. Bardauskas.


Kupiškio paradoksas

Meras atkreipė dėmesį ir į Kupiškyje egzistuojantį paradoksą: į pirmą klasę ateina vis mažiau vaikų, o darželiuose vietų trūksta. Būtų galima reorganizuoti buvusį Kupos pradinės mokyklos pastatą – kadaise čia ir buvo darželis – tačiau į tai investuoti nesiryžtama, nes niekas negali garantuoti, kad vaikų skaičius rajone nemažės.


Privačių darželių galimybė

Dar vienas galimas sprendimas – privatūs vaikų darželiai. Tačiau, anot mero D. Bardausko, šiuo verslu niekas nenori užsiimti.

– Savivaldybė rastų lėšų ir dotuotų tą dalyką. Sakau dabar atvirai, kalbėdamas į kamerą, kad visi girdėtų, – pažadėjo meras.


temainfo.lt

Komentarai 3 komentarai

  1. Dalia parašė:

    Europos sąjunga neduoda pinigų tokiems dalykams. Sunku įvesti kelis etatus ir juos išlaikyti. Žmonės turėtų tai suprasti.

  2. hmmm parašė:

    Tai ką darė tie tėvai, kurie negavo? Išvažiavo kitur gal?

  3. mama parašė:

    Patvirtino tik dabar prioritetus o grupės jau gal apie mėnesį suformuotos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *