Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono savivaldybė pirks kalėdinius namukus Anykščių šventei

Kupiškio rajono savivaldybė pirks kalėdinius namukus Anykščių šventei

Publikavimo data: 2019-11-28

Asociatyvi nuotr.

 

Pritarė kalėdiniam sumanymui

Šiandien, lapkričio 28 d., posėdžiavusi Kupiškio rajono taryba pritarė galimybei 2020 m. Kupiškyje organizuoti Aukštaitijos Kalėdų rezidenciją: šventę organizuotų rajono Savivaldybė ir Aukštaitijos verslininkų sąjunga. Žinoma, jei kupiškėnai turės tokiai šventei reikiamą sumą.
Bet Kupiškio rajono savivaldybė jau įsipareigojo skirti lėšų šiemetinės Anykščių šventės kalėdiniams nameliams pirkti – sudaryti sąlygas prekiauti juose Kupiškio tautodailininkams, kaimo bendruomenių atstovams, verslininkams.


Iš kur pinigai nameliams?

Tarybos narė Egė Blaževičienė teiravosi: iš kur bus paimti 6 400 Eur kalėdiniams nameliams ir kiek Kupiškiui kainuos kitų metų šventė?
– Kaip ir kiekvienais metais, taip ir kitąmet Kalėdos ateis. Ir šiemet biudžete yra numatyta lėšų tiek aikštės, tiek eglės puošybai, koncertinei programai, – sakė Kupiškio kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.
Vedėjos manymu, Anykščių savivaldybės idėja – elgę statyti ant vandens – įspūdinga, tačiau kitos veiklos yra elementarios ir lengvai įgyvendinamos. J. Trifeldienės atsakymą papildė Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė: dėl neužimtų etatų yra sutaupytos darbo užmokesčio lėšos, iš jų ir planuojama pirkti kalėdinius namelius.


Gal geriau rūpintis sava švente?

Šiais metais Kupiškio eglės puošimas, aikštės apipavidalinimas kainuos apie 20 tūkst. eurų.
– Numatom, kad ir kitiems metams tokios sumos užteks, – sakė R. Totorienė.
Tarybos narys Paulius Pranckūnas klausė: ar nebūtų geriau nupirkti namelius ir pastatyti juos Kupiškio aikštėje?
Kaip sakė rajono Savivaldybės mero pareigas einantis Algirdas Notkus, tie namukai liks Kupiškyje ir juos verslininkai galės naudoti kituose renginiuose bei šventėse. Jo teigimu, jei kupiškėnai neprisijungs prie Aukštaitijos verslo sąjungos, vienijančios penkis rajonus, šventės, liks vieni, nepriimantys šios jungtinės šventės.


Sukritikavo susistarimą

Anot tarybos nario Valentino Beinorio, idėja graži, bet paruoštas susitarimas yra labai žemo lygio.
– Jeigu mes kalbame apie tai, kad susitaria 4–5 rajonai, tai ir susitarimas turėtų būti tarp 4–5 rajonų, – sakė jis.
Jam pritarė ir Tarybos narys Dainius Bardauskas. Anot jo, trūksta Anykščių savivaldybės įsipareigojimo: Kupiškis jau šiais metais prisidės prie Anykščių šventės, o susitarime Anykščių iš viso nėra.


temainfo.lt

Komentarai 11 komentarų

 1. Nuva parašė:

  Anykščiai ir neprisidės pamatysit

 2. Kaži ar pavyks parašė:

  Būtų gražu jei tarp rajonų būtų gražus bendravimas. Bet dabar ne tik tarp rajonų pykčiai, bet ir tarp tos pačios savivaldybės įstaigų. Nebemokam bendraut

 3. Trumplynas parašė:

  Arba supykdys rajonus arba labai apjungs. Žiūrint kiek bus atvirumo su visumene, ar tik valdžia darys kažinkam biznį.Jungtinės šventės labai gražu, bet lietuviai greitai susipyksta.

 4. Gėda parašė:

  Gražu. Taupom pinigus ir atiduodam verslininkams prekybai. O kaip Bardauskas balsavo? Ar žodžiai atitinka darbus?

 5. Pamastymui parašė:

  Sutaupysite pinigus iš neužimtų etatų??? TAI KAM IŠ VISO YRA TIE ETATAI, jei jie neužimti, o darbai vis vien padaryti.

 6. ??? parašė:

  Juk buvo klausiama, kodėl negali patys verslininkai tų namelių nusipirkti. Kodėl?

 7. Rimas parašė:

  ….bet kaip čia viskas neaišku,siaubas kažkoks su ,,,,,,

 8. Neaišku parašė:

  Bardauskas kalba per posėdį taip, o balsuoja kitaip. Gal žmogus sumaišė mygtukus. Nu o socdemai bebriukai tai aiškūs. Andrijauskas paprašė įvykdysim. Oi fruktai yra. Baisu.

 9. Oho :) parašė:

  Tai jau negali verslininkai susimesti? Varto milijonus, darbuotojams moka minimumus, o savivaldybė pliku užpakaliu būdama kažkokius šakėm ant vandens rašytus įsipareigojimus vykdo. Kas mums iš to?

 10. Taigi... parašė:

  Neužimti etatai? Tai kodėl žmonių neįdarbinate? Ir nuo kada Kupiškiui papildomai kainuoja Kalėdiniai koncertai? Juk koncertuoja dažniausiai kultūros ir švietimo įstaigų kolektyvai. Ar kada jiems už tai papildomai sumokėjote?

 11. va va parašė:

  Oho ir valstietis Paliulis sutaupytus pinigus skyrė nameliams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *