Kupiškio rajono taryba: nei socialdemokratai, nei valstiečiai nepatvirtino kalbų apie jungimąsi


Kupiškio rajono tarybos nariai Augenijus Cesevičius ir Genė Žilinskienė nepatvirtino informacijos, neva, formuojama nauja rajono Savivaldybės tarybos dauguma – socialdemokratai jungiasi su valstiečiais.


Kaip teigia šaltinis

Šaltinis teigia: pranešimas apie tai, kad Dainiaus Bardausko laikino nušalinimo nuo mero pareigų terminas pratęsiamas iki 2020 m. sausio 10 d., paskatino jungtis Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rajono Tarybos narius, kartu rengti merui interpeliaciją, šalinti jį iš rajono Tarybos.
– Iš jos pašalintas jis savaime nebegalės eiti ir mero pareigų, – taip mano šaltinis.


Reiktų suformuoti procedūrą

Ar galimas toks scenarijus, temainfo.lt teiravosi Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Viliaus Semeškos. Jo teigimu, merui atstatydinti turėtų būti suformuota apkaltos procedūra. Kuo remiantis ji galėtų būti formuojama?
– Vienas svarbiausių principų – nekaltumo prezumpcija: kol nėra galutinės išvados, žmogus nekaltas. O Vyriausiasis administracinis teismas pirmiausia ir vertintų, ar yra pagrindas apkaltai, –  sakė V. Semeška.
Taigi kuo remdamasi Kupiškio rajono taryba galėtų D. Bardauskui rengti interpeliaciją? Kol kas tik – kaip teigia Panevėžio apylinkės teismas – įtarimais sunkaus nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu. Bet kol kas tai ir tėra įtarimai.


Nieko neplanuojame keisti

– Mes laikomės principo – laukti galutinio sprendimo. Nieko neplanuojame keisti: vicemeras, laikinai mero pareigas einantis Algirdas Notkus gerai atlieka savo darbą, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos Kupiškio rajono skyriaus pirmininkas A. Cesevičius.
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Vidmanto Paliulio telefonas bendrame Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narių sąraše kažkodėl neskelbiamas, todėl paskambinome šios partijos ir rajono Tarybos narei Genei Žilinskienei. Ji nepatvirtino kalbų apie valstiečių ir socialdemokratų jungimąsi.
– Nieko apie tai negirdėjau, – sakė ji.


temainfo.lt