Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono taryba vieną vicemerą atleido, kito nepatvirtino…

Kupiškio rajono taryba vieną vicemerą atleido, kito nepatvirtino…

Publikavimo data: 2018-12-20

Vieną atleido, kito nepatvirtino

Aurimas Martinka

Gruodžio 20 d. Kupiškio rajono taryba slaptu balsavimu atleido Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotoją Aurimą Martinką iš pareigų. Tačiau sprendimui į šias pareigas tvirtinti Algirdo Notkaus kandidatūrą pritarė tik 11 Tarybos narių. Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas vicemero kandidatūrą žadėjo teikti kitam Tarybos posėdžiui.

 

Kalbėjo trumpai

Prieš balsavimą A. Martinka neišnaudojo pasisakymui jam skirtų 10 min. – kalbėjo trumpiau. Auksiniais jis pavadino rajono mero žodžius, pasakytus kadencijos pradžioje, girdi, mažame rajone ne politika svarbu, o tarnavimas žmogui.

– Tuo ir vadovavausi, – sakė A. Martinka.

Anot jo, atleidimas dėl partiškumo parodė, kad partinis interesas yra aukščiau visuomeninio, o susidariusi situacija ne tik nesušvelnino padėties, bet dar labiau ją suaštrino: atsirado toks kokybės ženklas – jei esi socialdemokratas, tai viskam tinkantis, jei nesi socialdemokratas, tai esi žmogus be kokybės ženklo, arba tokiam užtveriamas kelias, toks laikomas nuošalyje.

A. Martinkai labiausiai nepatiko tai, į kokią sumaištį LSDP Kupiškio skyriaus vadovas Augenijus Cesevičius veda rajoną: žodis ne taip, ir užverda rūstybė.

– Apie nuveiktus darbus tikėjausi diskusijos, bet jos nebuvo. Nepateiktas nė vienas priekaištas dėl darbų. Viskas persikėlė į partiškumo lygį, – savo kalbą užbaigė A. Martinka ir ragino jo neatleisti iš pareigų.

 

Turėjo ir pats susiprasti….

Anot A. Cesevičiaus, tokioje A. Martinkos kalboje labai daug netiesios.

 – Ir tai rodo jo politinę brandą, – sakė A. Cesevičius.

Anot jo, žmogus, baigęs istorijos ir politologijos mokslus, turėjo susiprasti pats palikti postą, į kurį buvo deleguotas socialdemokratų vardu: palikus partiją, netenki ir posto.

 – Socialdemokratai siūlo atšaukti A. Martinką iš pareigų pagal galiojančią koalicijos sutartį. Apie darbus čia nekalbama. Kalbama apie vieną dalyką, įrašytą sutartyje, – sakė A. Cesevičius.

 

Ar verta skaldyti?

Tarybos narys Klaidas Miciūnas klausė:

– Ar verta skaldyti Tarybą, ar protinga tai daryti dėl biudžeto?

Tarybos narys Zigmas Paulauskas sakė raudonos kortelės A. Martinkai nekels.

Leonas Apšega teiravosi, ar koalicija galėtų jį pasiūlyti vicemeru, jei taip, kodėl nepartinis A. Martinka negali tęsti pareigų?

Valentiną Beinorį nustebino A. Cesevičius pasakymas – jokių kalbų apie darbą. Be to, iki šio posėdžio buvo kalbama, kad kitas vicemeras nebus renkamas.

Savo kalboje meras D. Bardauskas L. Apšegą pavadino senu… politikos vilku, K. Miciūną – jaunu politiku, kuriam atleistina. Meras teigė, jog ši – A. Martinkos atleidimo iš pareigų – procedūra nėra maloni; tikėtasi, kad koalicija baigs kadenciją.

Algirdas Notkus

Balsų skaičiavimo komisijoje dirbo visų Taryboje esančių partijų atstovai: komiteto „Kupiškio kraštą keiskime kartu” narė Vilija Morkūnaitė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – L. Apšega, Lietuvos socialdemokratų partijos – Z. Paulauskas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų –Saulius Dugnas.

Balsavimo rezultatai nebuvo palankūs A. Martinkai: iš 25 tarybos narių 13 balsavo už jo atleidimą.

Nebuvo palanki Taryba ir A. Notkaus kandidatūrai: už jo paskyrimą vicemeru balsavo 11 rajono politikų.

Savo kalboje meras D. Bardauskas sakė, jog nebus taip, kad valdančioji dauguma rinktųsi vicemerą iš opozicijos sąrašo. Betgi nebus ir taip, kad pralaimėjusi partija sėdėtų sudėjusi rankas: palaikiusi vicemero atstatydinimą ir suformavusi daugumą prieš naujo vicemero kandidatūrą opozicija parodė, jog Kupiškio rajono tarybos koalicija nėra stipri vadovautis vien politiniais principais.

 

Rita Briedienė

Kadrai iš „Kupiškio TV“ tiesioginės posėdžio transliacijos

Komentarai (43)

 1. ?????? parašė:

  Nu tai kodėl iš tikrųjų atleido? Žinau, kad Martinka nelengvo charakterio žmogus, bet jei nebuvo nusižengimų darbe, tai keista. Liko du mėnesiai. Ar čia veikia dar kokios srovės?

 2. Išvaryta iš darbo parašė:

  Tegu dar papasakoja del ko susipyko. Ką čia politika dangstosi dabar. Gal ponas Martinka dabar atvers kortas?O padarykit politinį auditą?

 3. Perrinkėjas parašė:

  Aišku dabar kas valdo rajoną keturis metus. Situacija labai parodanti daug ką. Kažkokia lemta valdžia. Skaičiuokitės reitingus.

 4. lazda turi du galus parašė:

  Sveikinu Martinką tapus bedarbiu. O dabar, marš į darbo biržą. 🙂

 5. Sakyčiau parašė:

  Kai Martinka mokėsi, politologijos mokslo nebuvo. Vat komunistinės ideologijos persunkti mokslai tai buvo. O socdemai nebepatiko tik tada, kai nesutapo su jo ambicijomis?

 6. Vilniaus kupiškėnai parašė:

  Mes laimėjom! Lažinomės ar Martinką nuvers ar nenuvers. Patiko labiausiai blasavimas nes viskas girdėjosi kas ką kalba. Bardauskas savo padėjėjai padėkojo už senuko į vietą pastatymą. Šaunuoliai tikri. Eikit visi žiūrėti Kupiškio miesto posėdžio filmo, kuris vadinasi Vilkas ar lapė. Ho ho ho
  Bet mes laimėjom sakėm kad nuvers.

 7. nuomonė parašė:

  Kiečiausiai tai Paulauskas nusišnekėjo. 🙂 Galvojau išlūšiu klausydamas jo , didžiojo sportininko ir trenerio, kalbos. 🙂 Galėjo žmona bent jau kokį protingesnį tekstuką sukurpt tokiam tarybos nariui.
  Ir tau Zigmai – jau kapiec. Nebėra Aurimo, nebėra ir tavęs. Juk seniai tavęs socdemai jau niekur nebekviečia. Plauki tik pasroviui kaip š……

 8. Zigmas nefalšas parašė:

  Viskas tvarkuoj viskas taip normalei.

 9. Nu parašė:

  🙂

  🙂

  🙂

 10. Pagalvok parašė:

  O man atrodo, kad Paulausko kalba buvo pati geriausia palyginus su kitų politikų kalbomis per visą kadenciją. Tik reikia turėt proto ir suprasti. Tuščiažodžiauti visi moka.

 11. Politinė gėda parašė:

  Vis tik Janušonienė nugalėjo Bardauską ir konservus. Nepaskirtas priedas Janušonienei, žinios iš spaudos, brangiai Martinkai kainavo. Merui turėtų būti politinė gėda. Valdo jį moteris ir dar socdemė. Nesusipratimas, kurį reikia kuo skubiau taisyti. Per rinkimus ištaisysim.

 12. Virgis parašė:

  Charakteris charakteriu, bet gi del to is posto neverciama. Daug ir seime stacioku, storzieviu – ir nieko. Kur konkretus argumentai? Kupiskenai, manau, turi teise juos isgirst.

 13. Atspėk komentatorių :) parašė:

  Labiausiai tai meras Paulausko nesuprato nes liepė stabdyt ir kalbėt į temą.Bet aš pritariu, kad Paulauskas kalbėjo idomiai 🙂

 14. Klausimas parašė:

  Mastykim logiskai: iki kadencijos pabaigos mazai laiko, tai kam kelt suirute, uzuot pagalvojus apie nauda rajonui? Ka merui daryt be vicemero? Kas perims vicemero darbus? Ar spes komanda susidirbti? Vicemeras siaip ar taip gaus iseitine, tai gal galejo tuos pora men. vis gi atidirbt? Ar cia viskas taip skubu? Kur argumentai? Blogas? Chamas? Taigi kiekvieno darbe tokiu esama.

 15. Keista? parašė:

  Meras 13 val. vidudienį kviečia į padėkos VAKARĄ. Ponia direktorė Janušonienė į pastato 35 metį 13 val. kvietė su VAKARINE apranga. Kas čia? Įdomu! Supanašėjo abu ponai. O kodėl?

 16. Koalicija Mulkė parašė:

  Nieko nėra nemaloniau už pjautynes tarp savų. Jeigu einantis į merus situacijos suvaldyti nesugeba niekaip, tai ką jis mero darba išmanys. Asmeniškai žinau kad dabar valstiečiai juokiasi. Ar tik ne jie ir juoksis paskutiniai?

 17. Ainius parašė:

  Kažin ką iš Martinkos nulipdys Aleksandravičius?

 18. Įdomu parašė:

  Kas supranta sportą ir masto Paulausko kalba buvo tikrai šauni. Tiesiai šviesiai ir į dešimtuką. Svarbiausiai nuo dūšios.

 19. Na parašė:

  Ko merą su Janušoniene vis peršat. Žmogus rimtas,ženotas.

 20. klausimas parašė:

  Kiek meras leis sau menkinti kitus savo pasisakymais?

 21. Iš centro parašė:

  Kaip supratau, ne perša, o aiškina politinę situaciją. Ko kultūros centre su Janušoniene sėdėt? Negi politikuoja abu?

 22. Et... parašė:

  Nu socdemai pasišiukšlino su šituo reikalu. Gaila, kad balsavimas slaptas, negali suprast, kam rajonas rūpi, o kam tik politiniai žaidimai.

 23. Elena parašė:

  Ka jau pasisiukslino, visos partijos taip daro,pasisziurekit i konservus, kaip meras pasake taip ir bus, o cia taryba sprendzia, socdemu vieta -isejai is partijos eik ir is darbo. O valstieciai visada buvo tokie- skaldykim, juokimes ir —laukit musu, vos ne isganytoju,,Geda….

 24. aišku parašė:

  O tai neaišku ir taip?

 25. aišku parašė:

  Dėl to skaldymo tai matyt maišote kažka?Nes būtent ši valdžia visus darbuotojus jau beveik pakeitė savais.Priimami tik žinom kas,atleidžiami irgi žinom kas

 26. LIŪDNA parašė:

  Anksčiau dar taip nebuvo žmonės skirstomi jei norėjai įsidarbinti,bet kokioje biudžetinėje įstaigoje dar vadovai galėjo įdarbinti,o dabar visks su mero žinia ir tik koncervatorius ,ar būtų konkursai ar ne jei turi gerą užnugarį su mero žinia ir palaikymą tai busi įdarbintas nors ir ne tos srities specialistas pagal išsilavinimą.O socdemų vadas su savo oraganicija sugriovė visą koliciją nes meras atleido Aurimą mero potvarkiu.Didžiulė gėda reikia socdemam pagalvoti apie skyriaus pirmininko per rinkimą.Kaip matom jis nei vieno savo partiečio nepalaiko negina tik liejasi pyktis ir dar nenori pripažinti savo oragancijos,vis kitus kaltindamas.

 27. Socialdemokratas parašė:

  Ką čia kalbat apie įdarbinimą? Išlaikykit Vilniuje egzaminus ir būsit paskirtas įstaigos vadovu. O atleido Martinką ne meras, o taryba slaptu balsavimu. Manau, Cesevičiaus kaip partijos pirmininko dienos suskaičiuotos. Nevertina partiečių.

 28. Oho :) parašė:

  Gal prisimenat kas rengė interpelisciją Martinkai, o kas dabar globoja? Tiesiog įvyko stebuklas. Tačiau jie tikrai praranda balsų artėjančiuose rinkimuose. Manau, Aurimas ne komandos žmogus.

 29. Ir gerai parašė:

  18 metų Kupiškį valdė ir nuvaldė valstiečiai. Juk absoliučiai visur buvo įdarbinti valstiečiams palankūs žmonės? Bardauskas vertina darbščius ir atsakingus. Reikėjo kai ką keisti.

 30. prajuokino parašė:

  Kaika?! 80%? nebejuokink!Vertina darbscius ir atsakingus?Ir kad myletu kregzdutes😀

 31. Prajuokino 2 parašė:

  Parodykit nors vieną darbštų ir atsakingą, atvirkščiai, vertina tik paklusnius konservatorius, per 4 m. taip išmėtyti,jokios pagarbos žmogui…

 32. Esme parašė:

  Prieš tai tris metus valdė konservatoriai, po to 18 metų valstiečiai…. faktai kalba patys už save…

 33. Manau parašė:

  Kas bevaldytų, svarbu žmogaus savybės. Nebeliko inteligentiškų partiečių… Iš socdemų tai pasutinis toks buvo Blaževičius. Iš kitų tai neprisimenu tokių.

 34. Va taip parašė:

  Na, socdemai su Blaževičium kartu buvo valstiečių lyg ir priekaba. Savo balso ir nuomonės neturėjo. O tylėt ir pritart galima tyliai inteligentiškai.

 35. Elena parašė:

  Eugenijau C. tau jau tikrai pipiec:)

 36. Jonė parašė:

  Moterys valdo, valio!!!

 37. Valdžia parašė:

  Ar tikrai Janušonienė valdo socdemus ir merą? Merą konservatorių ir tą valdo? Sako, kad per ją Martinka ir darbo neteko?

 38. Manau :) parašė:

  Dabar tai jau socdemai turi balsą. 🙂 Matosi. Gerai… Tokį pat kaip mero? 🙂

 39. baisu parašė:

  miciunas politikas nu cia isvis katastrofa 😀

 40. Ismintis parašė:

  Ieškokite moters.

 41. Laimutė parašė:

  Kažin kaip Martin ką Kalėdas šventė likęs ar ledo? Cha cha cha

 42. Šauniai parašė:

  Oi labai gerai ir labai linksmai chi,cha

 43. Taigi parašė:

  Beveik sutinku su Aurimu, kad juo atsikratė. Nieko nepadarysi, aukštai šoksi- gali žemai tūpti. Tokia patirtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *