Dėl dviem dienoms be priežiūros kupiškietės palikto 1,5 metų sūnaus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiandien šalies žurnalistai lėkė į Kupiškį, į Matulionio gatvę.


Iš policijos pranešimų

temainfo.lt skelbė vakar dienos policijos suvestinės pranešimą apie tai, kad gegužės 24 d. 17.47 val. pažeisdama LR BK 163 str. „Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis” Kupiškyje moteris (gim. 1992 m.) nuo gegužės 22 d. namuose užrakino ir vieną paliko mažametį (gim. 2018 m.). Vaikas nuvežtas į VšĮ Kupiškio ligoninės Priėmimo skyrių. Po apžiūros išleistas.


Namai užrakinti

Tą pačią gegužės 24 d. temainfo.lt gavo laiškelį asmens, žinančio įvykio detales. Rašoma, jog moteris išvyko į Skapiškio seniūnijos Kreipšių kaimą pas savo pažįstamą. Laiške nurodytas šio vyro vardas, pavardė.
„Paliko įjungtą garsiai muziką, kad nesigirdėtų, jog vaikas verkia“, – rašo laiško autorius.
Šiandien butas užrakintas: kaimynai teigia, jog motina su vaiku laikinai įkurdinta globos namuose, rugsėjį mokyklą pradėsianti lankyti dukra išvežta pas močiutę.


Kaimynai nebūtų tylėję

– Nesigirdėjo nei muzikos, nei vaiko verkiant. Mes čia nebūtume tylėję, būtume kvietę visas tarnybas! Man tik buvo keista, kad nudrėkstos vieno lango užuolaidos: ši moteris gyveno labai užsidangsčiusi langus, ir štai – viskas atvira, – pasakojo kitoje gatvės pusėje gyvenantis vyras.
– Aš visada pavaišindavau vaikus. Tai saldainiais, tai šilauogių pernai priskyniau… – sakė moters kaimynas, gyvenantis gretimame name.


Socialinių paslaugų centrui žinoma

Kupiškio socialinių paslaugų centro direktorė Lina Buitvydaitė temainfo.lt sakė, jog kupiškietė, palikusi be priežiūros savo vaiką, centrui žinoma: moteriai teikiamos socialinių įgūdžių paslaugos. Tokių asmenų Kupiškio rajono per 140: su vienais susitinkama dažniau, su kitais užtenka retesnių susitikimų. Iki karantino pas minėtą moterį socialinė darbuotoja užsukdavo vos ne kiekvieną darbo dieną. Karantino metu bendrauta telefonu, o kuris laikas ji vėl buvo lankoma.


Buvo sekmadienis

– Mūsų socialinei darbuotojai paskambino centro klientės giminaitis, vis negalintis susisiekti su minima moterimi. Buvo sekmadienis, bet mūsų darbuotoja išskubėjo pas minėtą moterį, – temainfo.lt sakė direktorė L. Buitvydaitė.
Moteris berniuką rado klykiantį. Pirmiausia ji vaiką pagirdė, susisiekė su atvejo vadybininke, kvietė policiją, medikus.
Kaip šiandien praneša Generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė, rimtesnės medikų pagalbos vaikui neprireikė.
– Tame bute medikai ilgai buvo. Kai jie atvažiavo, įsijungiau filmą. Žiūrėjau jį be reklamų, o kai baigėsi, greitoji dar tebebuvo, – pasakojo vienas kaimynų.


Kaip viskas būtų pakrypę?

Kiek parų nevalgęs ir negėręs gali išbūti 1,5 metukų vaikas? Kupiškėnams įdomu, kas ta moteris, kuri galėjo ir neiti patikrinti minėto buto? Juk buvo sekmadienis. Betgi jei ne ji, vaikui, jau dvi paras nevalgiusiam, dar viena kančios naktis nežinia ką būtų lėmusi..
.– Aš labai didžiuojuosi mūsų darbuotojais. O vaiką išgelbėjusi moteris, pasakodama mums apie šį įvykį, sakė labai žmoniškai sureagavo į pranešimą ir nepaisydama, kad tai buvo poilsio diena, išskubėjo pažiūrėti, kokia bute situacija. Klausiu savęs, kaip viskas būtų pakrypę, kaip mes, kupiškėnai, būtume atrodę kitų akyse, jei ši moteris, pasinaudojusi poilsio dienos teise, nebūtų kėlusi kojos iš namų? Visas kolektyvas jai esame dėkingi. Vis dėlto šiandien ji nekalbėjo kameroms, nenori viešintis ir skelbti savo pavardės, – sakė direktorė L. Buitvydaitė.


Rita Briedienė
Autorės nuotr.