Kupiškio tautodailininkų pleneras: „Labai gera kurti Palėvenėje“

Trims dienoms Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ nariai jaukiai įsikūrė Palėvenės dominikonų vienuolyno kieme ir svirne.


Pleneras buvo atviras visuomenei
Anot Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkės, karpinių meistrės Virginijos Jurevičienės, šis pleneras, skirtas Tautodailės metams, absoliučiai atviras visuomenei. Ir žengė žmonės pro žemas Palėvenės dominikonų vienuolyno svirno duris ne tik pažiūrėti, kaip rišami sodai, tašomas akmuo, kalama geležis, pinami krepšiai, piešiama ir tapoma, bet ir pasimokyti šių dailiųjų amatų.


Paroda – Kupiškio etnografijos muziejuje
Liaudies meno studijos „Židinys“ nariai – tapytojai Renė Sriubiškienė, Vytautas Pastarnokas, Alfonsas Blažys, grafikė ir šio projekto meninės dalies koordinatorė Genė Vaičikauskienė, sodų rišėja Ilona Mikulienė, tapytoja ir pynėja iš vytelių Irena Vapšienė, kalvis Gintautas Vaitonis, akmentašys Vytautas Jasinskas, projekto autorė ir karpinių meistrė V. Jurevičienė – parengė plenero darbų parodą ir liepos 11 d. 12 val. kviečia visuomenę ją apžiūrėti Kupiškio etnografijos muziejuje.


Labai gera kurti Palėvenėje
– Iš karto po parodos vėl grįšime į Palėvenę. Čia 14 val. mūsų darbų įvertinti rinksis Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos, kurios nariais esame, bičiuliai, – temainfo.lt sakė V. Jurevičienė, sentimentaliai prisipažinusi, jog labai gera kurti Palėvenėje.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos