Pradžia » Aktualu » Kupiškio TVM: metai, turtingi projektais

Kupiškio TVM: metai, turtingi projektais

Kupiškio TVM: metai, turtingi projektais

Publikavimo data: 2013-08-13

mokymosi_visa_gyvenima_programa

Projektinė veikla – neatsiejama mokyklos ugdymo proceso dalis. Tai puiki galimybė mokiniams ir mokytojams tobulinti savo profesinius ir socialinius įgūdžius.
2012-2013 mokslo metai Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai buvo itin produktyvūs vykdant ir rengiant projektus: per šiuos mokslo metus mokykla dalyvavo dviejuose projektuose partnerio teisėmis, o kiti du mokyklos parengti projektai laimėjo atranką ir gavo finansavimą.
Partnerio teisėmis dalyvavome Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Leonardo da Vinci programos mobilumo projekte ,,Mobilumo ir naujoviškos praktikos plėtotė“ (NR. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0694). Šio projekto vykdymo metu mūsų mokyklos prekybos įmonių vadybininko padėjėjo mokymo programos šeši mokiniai tris savaites stažavosi Italijoje, Ispanijoje arba Vokietijoje.
Taip pat partnerio teisėmis dalyvavome Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos Leonardo da Vinci programos mobilumo projekte „Kompiuterių ir organizacinės technikos operatoriaus veikla ir galimybės turizmo sektoriuje” (NR. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0698). Šį kartą savo profesines kompetencijas aštuonias savaites Graikijoje tobulino du mokiniai iš kompiuterio ir organizacinės technikos operatoriaus mokymo programos.
Abiejų projektų dalyviai tvirtina, kad projektinė veikla jiems buvo svarbi tiek profesiniu, tiek socialiniu aspektu. Jie džiaugiasi, kad darbinė praktika suteikė galimybę dalyvauti europinio darbo procese, susipažinti su kitokia darbo ir gyvenimo kultūros samprata. Dalyvius džiugina ir įgyta mobilumo patirtis: pirmoji kelionė į užsienį, naujos gyvenimo ir adaptacijos sąlygos, būtinybė susivokti neįprastoje darbinėje aplinkoje, betarpiškas bendravimas užsienio kalba.
Mokiniai jau grįžo, projektų tikslai pasiekti ir aptarti, o mokykla ruošiasi ne tik naujiems mokslo metams, bet ir naujiems projektams.
Nuo birželio mėnesio Kupiškio TVM jau pradėjo vykdyti du naujus Leonardo da Vinci programos mobilumo projektus:
,,Kūrybiškumas ir inovacija apdailininkų (statybininkų) praktikoje“ (NR. LLP-LDV-IVT-2013-LT-0839). Šis projektas skirtas apdailininko (statybininko) mokymo programos mokiniams. Prie mūsų koordinuojamo projekto partnerio teisėmis prisijungs Biržų technologijų ir verslo mokymo centras bei Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla. Džiugu, kad į mokyklos veiklą vis labiau įsitraukia vietos darbdaviai – šiame projekte socialinio partnerio teisėmis dalyvauja UAB ,,Dailista“ ir UAB ,,Povilo Gurklio firma“.
Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti apdailininko (statybininko) mokymo programos mokinių profesines kompetencijas. Per kalbinius, kultūrinius kursus mokiniai taip pat gilins kalbinius gebėjimus ir plės bendrakultūrinės patirties ribas – jiems bus organizuojami anglų kalbos ir priimančios šalies kalbos kursai bei kultūrinė programa, išvykos į lankytinas vietas.
Šio projekto metu iš visų jame dalyvaujančių mokyklų 27 mokiniai keturias savaites stažuosis Maltoje, Ispanijoje ir Italijoje.
,,Tarptautinė patirtis besiekiant ISO 9001 standarto“ (Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0891). Prie šio mūsų koordinuojamo projekto partnerio teisėmis prisijungs Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla, Biržų technologijų ir verslo mokymo centras bei Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla. Projekto dalyviai – 12 profesinio mokymo specialistų.
Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti profesines kompetencijas, reikalingas diegiant Kokybės vadybos sistemą ir siekiant tarptautinio ISO 9001 sertifikato. Šio sertifikato siekimas svarbus visoms projekte dalyvaujančioms mokyklos, nes per pastaruosius mokslo metus mokyklose buvo įdiegtos kokybės vadybos sistemos – kryptingai siekiama tarptautinio ISO 9001 sertifikato, kuris užsienio šalių ugdymo įstaigose jau seniai pripažįstamas, o Lietuvoje žengiami tik pirmieji žingsniai.
Projekto dalyvių laukia vienos savaitės vizitas į Ispaniją, Tenerifės ugdymo ir savivaldos įstaigas, kur patirtimi dalinsis švietimo specialistai.
Įsibėgėjusi projektinė veikla džiugina ir mokinius, ir mokytojus. Tarptautinė patirtis padeda paruošti stipresnį, savo jėgomis labiau pasitikintį specialistą. Galima tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje profesinis mokymas darosi vis patrauklesnis ir populiaresnis, atveriantis platesnes karjeros galimybes.

Modesta Baniulienė
Simona Stanelytė

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos projektų vadovės


Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Ši medžiaga atspindi autoriaus nuomonę ir nei NA, nei Europos Komisija neatsako už joje esančios informacijos panaudojimą.

Komentarai (1)

  1. Ingrida parašė:

    Net negalvojau,kad ir profkės vykdo tokius projektus 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *