Kupiškio valdžia neskelbia mobiliųjų telefonų

Kupiškio rajono savivaldybė bene vienintelė Lietuvoje savo tinklalapyje neskelbia mobiliųjų telefonų.

„Negali būti, – sakė rajono meras Jonas Jarutis ir čia pat klausė: – Tai kaip mane susiranda iš bet kurio pasaulio krašto?“

Tačiau neskelbiami ne tik mero, administracijos direktoriaus, skyrių vedėjų ir specialistų, bet ir seniūnijų vadovų mobilieji telefonai.

„Kas nori, susiranda“, – mėgaudamasis valdžia į klausimą, kodėl neskelbiami mobilieji telefonai, atsakė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis.

Direktoriaus teiravomės, kodėl jis neatsakė į temainfo.lt raštu pateiktus klausimus, kiek rajono savivaldybė eksploatuoja telefonų, ar yra nustatyti pokalbių tarifai, už kokią sumą savivaldybės administracija prakalba mobiliaisiais telefonais ir t.t., direktorius atsakė nematęs šių klausimų. „Gaunu daug laiškų. Turbūt praleidau…“ – sakė jis.

„Gal Jums adresuotus klausimus siųsti atstovei spaudai?“ – teiravomės direktoriaus.

„Viską siųskit Banguolei Aleknienei“, – mostelėjo jis ranka į korespondentę.

Valstiečių ir žalųjų sąjunga (savivaldybės svetainėje ji tebesivadina Valstiečių liaudininkų sąjunga) jau 16 metų savarankiškai arba sudarydama koaliciją su kairiaisiais vadovauja Kupiškio rajonui. Per tiek metų įsitvirtinta kaip reikiant: valstiečiais tapo beveik visi seniūnai, savivaldybės įstaigų vadovai, mokyklų direktoriai ir pavaduotojai. Žmogus ima ir įsijaučia į situaciją – bent jau Kupiškio rajone esi šis tas. Į bet ką besti pirštu, kai norima išsisukti nuo atsakymo, gali tik žmogus, kuris nebetiki, jog kada nors valdžia keisis: valstiečiai į Kupiškį atėjo visiems laikams…

Mobilieji telefonai erzina dažną bent kiek visuomenišką žmogų, o ką jau kalbėti apie rajono vadovus ir seniūnus. Kaimyninių – Rokiškio, Biržų – seniūnai pasakojo, jog po darbo savo telefonus jie išjungia, kiti juos palieka darbe. Kam labai reikia, turi seniūnų asmeninio telefono numerį ir skambina šiuo. Kaip ir sakė Ž.Aukštikalnis, kas nori susiranda.

Biržų rajono Kanceliarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Mikelionis, sužinojęs apie tai, kad kupiškėnai valdininkai neskelbia mobiliųjų telefonų numerių, nustebo ne mažiau, negu Kupiškio rajono meras J.Jarutis.

„O kaip tuomet išsaugomas grįžtamasis ryšys su rajono gyventojais?“ – klausimu į klausimą atsakė jis.

Anot D.Mikelionio, Biržų savivaldybė neišlaidauja: tik merės, jo pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pokalbiai nelimituojami. Štai Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėjas mobiliuoju kalba už 20 Lt, kitų skyrių – už 10 Lt per mėnesį. „Tačiau mus nesunkiai gali rasti bet kas“, – sakė jis.

Kaip nemobilią kupiškėnų situaciją vertina Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai Rasa Šošič?

„Vyriausybė primygtinai nereikalauja viešinti mobiliųjų telefonų. Jei valdininkų pokalbiai apmokami iš savivaldybės biudžeto, garbės reikalas viešinti numerius“, – sakė ji.

 

temainfo.lt