Pradžia » Aktualu » Kupiškio žiedinės sankryžos naujasis ženklinimas nervina, bet keičia įpročius

Kupiškio žiedinės sankryžos naujasis ženklinimas nervina, bet keičia įpročius

Publikavimo data: 2017-07-12

Kupiškėnai kol kas nelabai patenkinti žiedinės sankryžos prie Autobusų stoties nauju ženklinimu. Nepasitenkinimą kelia ne tik tai, kad susinervini užvažiavęs ant kažkokių iki tol nebuvusių brūkšnių, bet ir be atsakymo liekantis tavo paties klausimas „Kam viso to reikia?“

Šį klausimą temainfo.lt uždavė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui, Saugaus eismo komisijos pirmininkui Mariui Mališauskui.

– Sprendimą ženklinti žiedinę sankryžą taip, kaip ji paženklinta dabar, priėmė rajono Saugaus eismo komisija. Pagrindinis motyvas – eismo dalyvių, ypač pėsčiųjų, saugumas.

Žiedinių sankryžų viena iš funkcijų yra transporto priemonių greičio mažinimas tiek pačioje sankryžoje, tiek kelio atkarpose prieš sankryžą ir po jos, o šią žiedinę sankryžą buvo galima įveikti ir visai nesumažinus transporto priemonės greičio, kartu nesilaikant taisyklingo judėjimo eismo juostomis.

Itin didelis saugumo lygis pasiekiamas tuomet, kai eismas žiedinėje sankryžoje yra organizuojamas viena eismo juosta – tai ir buvo padaryta nauju ženklinimu.

Suprantu vairuotojų sumišimą: visos naujovės įneša pokyčių, kurie šiuo atveju dar ir keičia įpročius, ir ne visiems tai atrodo priimtina. Tačiau važiavimas šia žiedine sankryža iš principo dabar tapo paprastesnis, nes liko viena juosta važiuoti, tad nebeturėtų kilti avarinių situacijų persirikiuojant, ypač išvažiuojant iš žiedo, kai pasitaikydavo išvažiavimų iš antros eismo juostos; kartu sumažėjo transporto priemonių greitis – padidėjo visų eismo dalyvių saugumas.

Šis ženklinimas yra suderintas su Kelių policija, taip pat Kelių eismo taisyklės numato galimybę kirsti ištisinę liniją, kai ši žymi važiuojamosios dalies kraštą. Tad stambiagabaričių transporto priemonių vairuotojams neturėtų kilti problemų, – sakė direktorius M. Mališauskas.

Anot Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjo Justino Urbono, automobilių vairuotojams, važiuosiantiems per užbrūkšniuotus arba uždažytus plotus, kurie žymi nukreipimo saleles, bus taikomas Administracinių nusižengimų kodekso 417 str. „Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas“, užtraukiantis baudą nuo 30 iki 90 Eur. Nurodyti veiksmai, padaryti keleivinėmis transporto priemonėmis vietinio (miesto) susisiekimo maršrutais keleivius vežančio asmens, užtraukia jam baudą nuo 120 iki 170 Eur. Už numatytą administracinį nusižengimą vairuotojams gali būti atimta teisė vairuoti transporto priemones nuo vieno iki trijų mėnesių.

Dėl šioje žiedinėje sankryžoje tokio pobūdžio padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kol kas nebuvo surašyta administracinių nusižengimų protokolų. Šiemet žiedinėje sankryžoje apskritai nebuvo įvykę eismo įvykių.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.

Komentarai (19)

 1. Nieko nepadatrysi parašė:

  Suaugę žmonės irgi nori papaišyt ant grindinio. Nieko nepadarysi.

 2. Idomu parašė:

  Gal Mališauskas gali su sunkvežimiu pravažiuoti nekirtęs ištisinės, nes nebaus tik Jis 😀 policija baus kaip suprantama iš straipsnio. O įdomu kokiais skaičiais, kokia statistika nelaimingų įvykių paremta visa tai? Ir kiek lėšų tam buvo skirta ? Kiek nuplautų pinigų? Kaip pastebėtina dalis praeitą savaitę dažytų juostų jau pablukę.

 3. ES parašė:

  Bet tikrai kam visa tai? Savivaldybė labai neturi pinigų… Gal čia iš ES?

 4. nuomonė parašė:

  Lazda turi du galus.Dabar išties tvarkingiau važiuojama ,bet…kai eismas nedidelis ir taip čia nebuvo jokių nesusipratimų,tai dabar čia kažkur daug dažniau reikės pristabdyti ar sustabdyti automobilį,o tai padidins sunaudojamą kuro kiekį ,o svarbiausia padidės oro tarša.Tai gi,saugiau,kai ir taip buvo saugu,orą teršime labiau,kai ir taip jis buvo teršiamas,tik dabar daugiau…

  • :D parašė:

   😀 geras cia su oro tarsa. Nesvarbu kad puse kupiskio jaunimo kas vakara pravaziuoja bent 50 km be jokio tikslo 😀 o cia reikia pergyvent?

   • nuomonė parašė:

    gal nežinot,kad lašas po lašo ir akmenį pratašo? Gal manot,kad tarša tik tada,kai atliekos ,dūmai ir visa kita tonomis ,tūkstančiais liejas? Man toks vaizdelis,tarytum nuspręsta,kad Kupiškyje vien nemokšos važinėja ir įveikti žiedą-didelė problema.Tai-prašau palengvinimas,,, 🙁

 5. Tomas parašė:

  Pastoviai čia kažkam sapnuojasi nuplauti pinigai. Bet šito ypročio sapnuoti matyt nieks nepakeis. Aš tai pritariu suženklinimui, nusibodo kai kiekvienas pagal savo taisykles mina.
  Ir policija kalba apie važiavimą per užbrūkšniuotą plotą, o ne šiokį tokį linijos kirtimą dėl gabaritų.
  Nors netikėta aišku.

 6. Juokingi parašė:

  Tokios juokingos sankryžos tai niekur nerasi 🙂 Niekas nesupras kam statė, o paskui užpaišė. O kai užsnigs?

 7. Komentatoriams - Artistams parašė:

  Pasakyti zodziai turi buti gudresni uz tyla. Taip ,kad visi nepatenkinti komentatoriai geriau jau butumet patyleje 😀 nes nu dabar tai artistai nuo zodzio arti 😀

 8. Kupiškėnas parašė:

  Aš vienas sau pagalvojau gal mūsų meras nupušo?

  • Iš Kupiškio parašė:

   Prie ko čia meras? Skaityk straipsnį nuo pradžių. O jeigu vaidenasi meras, tuomet būtinai kreipkis pas šeimos gydytoją, patars ką daryt, kad nebesivaidentų.

 9. Nusišypsok parašė:

  Normalus tas įvažiavimas, kai kas kėtojasi žiede ir blogai. Net jeigu ir kvaila naujovė būtų (žinoma, to nesakau apie šį atvejį) – padarykite tai pramoga, kažkuo naujo, iššukiu, priverskite smegenis dirbti kitaip nei įpratę, nužsiciklinkite.ir aplamai-eikite į savivaldybę ir padarykite patys tvarką, jeigu taip jau viskas blogai.

 10. Kupiškėnas parašė:

  Jei tau normalus tai ir vazynek nuo ryto iki vakaro pirmyn atgal

 11. vaikas parašė:

  O man dabar saugiau. Vairuotojai, nebijokite naujovių, gyvename 21 amžiuje. Viskas bus gerai, įprasite ir patys džiaugsitės.

 12. nesamonez parašė:

  Mališauskas iki Pnv varo ant 40 tai gal ir nestabdo jis ant žiedinės :)Dabar čia aiškina nesamonez

 13. Šmorkas parašė:

  Šita jau ir taip buvo graži sankryža, o jau dabar!.. :)Gerai, kad puošia miestą, jei dar šviesaforą prie Taikos gatvės pastačius. Nors dviejų saviačių atostogos mano baigiasi ir aš namo į Korką Šmorką. Man buvusios nebuvusios tos sankryžos.

 14. Julius parašė:

  Būkim biedni, bet teisingi. Negerai tam žiede buvo važiuojama. O ir apskritai dabar bendra vairavimo kultūra ir disciplina žemiau plintuso.

 15. Klausimėlis parašė:

  O prie Panevėžio kelio žiedo savivaldybė nesugeba jau du mėnesiai sutvarkyti nulekto stulpo. Tas vaizdelis nedidna avaringumo?

 16. Patogiai parašė:

  Medalį derėtų užkabinti žiedinės sankryžos ženklinimo idėjos autoriui. Reikėjo ir pastebėti buvusią nesąmonę ir sugalvoti, kaip ją ištaisyti. Kupiškis pagaliau turi protingą valdžią. Ir tie, kurie čia peza nesąmones, patys pajus sankryžos patogumą. Tik jau neatsiprašys, žinoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *