Pradžia » Aktualu » Kupiškis ieško vizijos ir drąsių žmonių

Kupiškis ieško vizijos ir drąsių žmonių

Kupiškis ieško vizijos ir drąsių žmonių

Publikavimo data: 2018-04-14

„City Alumni Kupiškis“ – Lietuvoje ir Europoje kupiškėnus buriantis neformalus judėjimas – siekia sužinoti, kokia yra ir kokia gali būti Kupiškio miesto bei rajono vizija.

Norėdami išgirsti nuomones bei pasiekti kupiškėnus, kuriems jų krašto identitetas yra svarbus, judėjimo organizatoriai atlieka kupiškėnų apklausą.

Kupiškio išskirtinumo tarp kitų Lietuvos miestų ir regionų problema iškilo jau pirmame alumnų susitikime Vilniuje sausio mėn., o kovą Kupiškyje vykusiame „Pokyčių dirbtuvių“ renginyje buvo suburta „Vizijos Kupiškiui“ formavimo darbo grupė. Jos nario kupiškėno Justo Baciuškos teigimu, visi sutiko, kad Kupiškis stokoja vieningos vizijos, trūksta žinių, kas vienija ar vienytų Kupiškio krašto žmones, tad sutarta imtis iniciatyvos.

Buvo pasirinktas apklausos formatas: visi pritarė, jog Kupiškio vizija turėtų kurti patys gyventojai, o nebūtų primesta, sugalvota grupelės žmonių. Apklausos anketa – geras įrankis pasiekti kuo daugiau gyventojų ir išgirsti jų nuomonę.

„City Alumni Kupiškis“ būrimosi iniciatoriaus Tomo Niurkos įsitikinimu, vizija turi įkvėpti, padrąsinti, o priimant sprendimus sutaupyti laiko ir resursų, nes kiekvienas sprendimas, atitinkantis viziją, yra skatintinas, o tolinantis nuo vizijos – atmestinas.

Pažangaus Lietuvos startuolio „Trafi“ tarptautinės duomenų valdymo komandos vadovė Vida Jonušytė teigia, kad kiekviena įmonė, bendruomenė, iniciatyva, projektas tampa sėkmingesni, kai turi suformulavę labai aiškiai apibrėžtą viziją. Ji reikalinga, kad visi žinotų, vardan ko dirba ir kuo matuoja veiklos rezultatus naudodami viziją kaip abstraktų veiklos ir darbo vertės etaloną.

Pasak J. Baciuškos, „Vizijos Kupiškiui“ darbo grupės komanda tikisi, kad Kupiškyje atsiras globaliau mąstančių, drąsių žmonių, kuriems rūpi Kupiškio kraštas, kad šie žmonės ras laiko pamąstyti, kas Kupiškiui yra svarbu, bei nepabijos pristatyti savo idėjas visuomenei. Visų kitų, kurie nenorės būti matomi viešai, tačiau turės įdomių minčių, idėjos taip pat bus vertingos. Jos bus naudojamos kaip „idėjų bankas“.

„Tikimės kad gyventojų pasiūlymai padės suformuoti idėją, priimtiną didžiajai daliai Kupiškio krašto gyventojų, o galiausiai visi kraštiečiai susivienys ir bendromis jėgomis sieks įgyvendinti sutartą viziją“, – teigia kupiškėnas.

Apklausą „Vizija Kupiškiui“ rasite čia »

 

Viktorija Žiūkaitė

Komentarai (15)

 1. EmiGrantas parašė:

  Utopistai

 2. Klausimas parašė:

  Gerb. J. Baciuška, dirbate savivaldybėje, kurkite viziją realiu darbu. Kupiškyje yra ir globaliai mąstančių, ir drąsių žmonių, ir besirūpinančių Kupiškio kraštu. Negi nematot, kokie darbai vyksta, kaip keičiasi rajonas? Ir tai tik per 3 metus. Nuliūdinot, gerb. J. Baciuška.

 3. Darius parašė:

  Šaunuoliai! Pagaliau kas nors paaktyvins kupiškėnus. Tik atsargiai, nes galit išjudint gyvačių lizdą 😀 Panašu, jog jau po truputį juda. Čia niekam nepatinka kai kas nors ateina su naujom idėjom 🙂

 4. Jaunimas parašė:

  Labai įdomiai su jaunimu dirba Kupiškio jaunimo centras. Ačiū Editai ir Pauliui.

  • Tikras jaunimas parašė:

   O kad pramazino projektą kuris jau buvo parašytas irgi gerai?

  • senimas parašė:

   Šio projekto metu Paulius ir Edita neturi įtakos. Jaunuoliai čia eina savanoriškai, kiek žinau tos grupes jaunimo nariai net su Jaunimo Centru neturi nieko bendro.

   • Tikras jaunimas parašė:

    Ne as apie ta kur Editai tik dokumentus nunest beliko ir to nepadare.. o tai buvo ir daugiau tokiu kuriuos pramazino? 😀

 5. Raima parašė:

  kUPIŠKIS yra joks

 6. Taigi parašė:

  Seniai supratau ką reiškia Kupiškyje turėti savo vizijas ir savo nuomonę. Niekas nepasikeitė. Sakyčiau, vicemero pozicija ir situacija daug ką paaiškina savų nuomonių turėtojams.

 7. Dagne parašė:

  Susitvarkykime kiekvienas savo nama ir kiema ir bus jau puse vizijos padaryta.

 8. Danutė parašė:

  Džiaukimės, kad dar yra apie Kupiškį galvojančių žmonių 🙂 Šaunuoliai.

 9. alex1 parašė:

  Šiandien, paskutinė apklausos diena! Atsakėme ar tik komentuojame (piktai 🙂 ?

 10. alex1 parašė:

  Šiandien, paskutinė apklausos diena! Atsakėme ar tik komentuojame (piktai 🙂 ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *