Lėvens tilto rekonstrukciją sustabdė paukščių perėjimas ir žuvų nerštas

Kaip jau rašė temainfo.lt, praėjusį sekmadienį, birželio 14 d., pradėti rinkti parašai: jais žmonės išreiškia nepasitenkinimą dėl tilto per Lėvenį, jungiančio Kupiškio rajono Noriūnų ir Palėvenės kaimus, rekonstrukcijos sustabdymo. Nuo Noriūnų iki Palėvenės – apie kilometrą, abi apylankos – po 12 km.
Pasklido kalbos, kad darbai sustabdyti dviem mėnesiams...

Kaip temainfo.lt teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijų vadybininkas Saulius Jansonas, rekonstruojamas tiltas yra Lėvens kraštovaizdžio draustinyje ir pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. gruodžio 16 d. įsakymą „Dėl Paviršinių vandens telkinių tvarkymo reikalavimų aprašo patvirtinimo“, vandens paukščių perėjimo, pavasarinio žuvų neršto ir migracijos laikotarpiu nuo kovo 15 d. iki birželio 30 d. draudžiama vykdyti vandens telkinio tvarkymo darbus.
Tai perskaičius, kiekvienam Noriūnų ar Palėvenės gyventojui kils klausimas, kodėl tilto rekonstrukcija pradėta gegužės 18 d.?
Anot komunikacijų vadybininko S. Jansono, šiuo metu tiltas ardomas, o rekonstravimo darbai pilna apimtimi galės būti pradėti vykdyti tik nuo liepos 1 d.


Vertina atramų būklę

Noriūniečių teigimu, tiltas per Lėvenį ties Noriūnais buvo pastatytas 1967 m.: jis tvirtas ir patikimas, jo dar nereikėjo griauti.
„Įvertinus tilto būklę buvo nustatyta, kad perdangos konstrukcijų būklė yra bloga, jas yra būtina keisti, o tilto atramas išplatinti iki reikiamo pločio jų negriaunant, todėl buvo parengtas tilto rekonstravimo projektas, išlaikant ne mažesnį patiltės gabaritą nei esamo tilto“, – teigia S. Jansonas. Be to, pradėjus tilto perdangos ardymo darbus ir kitus paruošiamuosius darbus paaiškėjo, kad tilto atramų būklė yra bloga, atramos yra įrengtos iš akmenų, skiedinys ištrupėjęs, todėl birželio 3 d. dirbo objekto apžiūros komisija: pradėtas klausimo, susijusio su bloga atramų būkle, nagrinėjimas. „Šiuo metu projektuotojai vertina atramų būklę ir teiks savo pasiūlymus Kelių direkcijai“, – teigia S. Jansonas.
Tilto per Lėvenį ties Noriūnais rekonstrukciją planuojama baigti spalio mėnesį.


Rita Briedienė
Aldonos Ramanauskienės nuotr.