Pradžia » Aktualu » Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga – iniciatyvos Kupiškiui

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga – iniciatyvos Kupiškiui

Publikavimo data: 2018-02-16

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės ir užsienyje gyvenantys lietuviai: mūsų seneliai, proseneliai, tėvai, mes. Daugelis savo šeimose turime gyvų prisiminimų apie Lietuvos signatarus, diplomatus, ūkininkus, partizanus, dvasininkus, sportininkus, mokytojus, Pasaulio teisuolius, Sąjūdžio dalyvius, mokslininkus ar savanorius. Tai mūsų herojai, mūsų Lietuva.

Minėdami atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kupiškio skyrius kartu su Seimo nariais Audriumi Šimu ir Jonu Jaručiu vasario 11 d. pradėjo Lietuvos atkūrimo šimtmečio švenčių pradžią.

Sekmadienio Kupiškio Kristaus žengimo į Dangų bažnyčios rytinėse Mišiose buvo pašventintos Lietuvos trispalvės ir perduotos rajono seniūnijų bei Emocinės paramos linijos atstovams. Tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kupiškio skyriaus inicijuota akcija „100 trispalvių vėliavų – Kupiškio rajono daugiavaikėms,  socialinę atskirtį turinčioms šeimoms, vienišiems seneliams, bendruomenėms“.

Vasario 11–14 dienomis po 15 Alizavos, Šimonių, Skapiškio, Subačiaus, Noriūnų seniūnijų šeimų, o Kupiškio – 33 šeimos buvo apdovanotos vėliavomis.

Pirmos pašventintos vėliavos buvo įteiktos kunigui kanauninkui Vladui Rabašauskui ir Maksvyčių kaimo gyventojams Aldonai ir Antanui Jatužiams, užauginusiems keturias dukras ir savo širdyse radusiems vietos būriui svetimų vaikų, juos išleidusiems į savarankišką kelią.

Tą pačią dieną valstybės 100-mečiui buvo skirtas ir kitas renginys: visi skubėjo į Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salę, kur vyko krepšinio šventė. Joje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo krepšinio, Kupiškio sporto centro jaunimo (treneris Klaidas Miciūnas) ir „Audrio“ (treneris Alvydas Puzelis) komandos.

Visus pasveikino Seimo narys Audrys Šimas bei perdavė šventintą Lietuvos istorinę vėliavą gimnazijos direktoriui Virgilijui Žilinskui. Po to visi susirinkusieji kartu su gimnazijos muzikos mokytojos Astos Remeikienės auklėtiniu sugiedojo Lietuvos Respublikos himną. Po komandų sudėties pristatymo mūsų kraštietis Seimo narys Virgilijus Alekna buvo pasveikintas gimimo dienos proga.

Varžybos vyko taip, kaip prieš 100 metų žaisdavo mūsų krepšininkai, – kėlinys truko 20 min. Gerai nusiteikusios komandos žaidė draugiškai, žiūrovus džiugino gražūs metimai, dėjimai į krepšį.

Smagu, kad Kupiškio jaunimo komandos iš arti turėjo galimybę pabendrauti su Seimo nariais, vyko bendros taikliojo dvejeto varžybos. Nepamiršti buvo ir sirgaliai: jie turėjo galimybę laimėti prizus, pertraukėlių metu šokius jiems dovanojo žaviosios gimnazijos šokėjos (vad. Ingrida Tuskienė).

Draugiškas varžybas nedidele taškų persvara laimėjo svečiai. Visos komandos buvo apdovanotos prizais, kuriuos įteikė gimnazijos šeimininkas direktorius V. Žilinskas ir Seimo nario A. Šimo padėjėja Eglė Blaževičienė.

Už puikias emocijas ir gerai praleistą laiką dėkojame šventės organizatoriams, gimnazijos ir sporto centro bendruomenėms, dalyviams, sirgaliams –  visiems prisidėjusiems prie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio istorijos.

 

Eglė Blaževičienė

Seimo nario Audriaus Šimo padėjėja

Užsk. nr. A18-07

Komentarai (34)

 1. Nuobodu parašė:

  Valstiečiai, jau taip nusibodot, kad nei skaityt apie jus nesinori. Perskaičiau pirmas eilutes. Užtenka.

 2. ETIKA parašė:

  Alfa.lt raso, kaip ponia Egle Blzeviciene pries Bardauska negarbingai kovoja. Va cia tai labai jau negrazu. Nuoroda i straipsni:

  https://www.alfa.lt/straipsnis/50262592/seimo-nario-padejeja-prase-balsuoti-pries-konservatoriu-mera-nes-jis-pjauna-valstieciukus

  • nepartinė parašė:

   o kaip jau ji kovoja?Nors garsiai viena pasakė.Kiek savivaldybės darbuotojai buvo įdarbinti,siuntinėjo žinutes įkyriai visiem,ir čia nieko blogo?Taip balsavo,net sistema užlūžo🙂 Agitacija leidžiama,rinkimai.

   • Įdomu parašė:

    Eglė nusileido iki melžėjos lygio 😀 Net neįsivaizduoju kaip ji dabar eis pas merą dėl susitikimų suderinimo. Atėjo ji į didžiąją politiką, o pasirodė kaip kokia tamsuolė. Juk alfa paskelbė merų darbų vertinimo konkursą, o ji čia sumaišė su partiniais interesais. Valstiečiai turėtų įvertinti jos elgesį savo susirinkime.

  • Judita parašė:

   Kas cia negrazaus.paprase ir tiek.nieko cia blogo tikrai nera.puciate burbula is nieko.Saunuole Egle.O mero rinkimai sitie nieko verti, nes pirmauja koncervatoriai juk ir rimkimus paskelbe koncervatoriai.Niekiniai rinkimai.

 3. nors viena daro,tai ,ko kiti neišdrįsta .Sėkmės ir kantrybės ! Eglute,yra pavyduolių,kurie pavydi,kad tave myli žmonės,kad tu gerais darbais trukdai kažkam.Eik pirmyn.O žinučių tikrai buvo pasiųsta ir gauta -balsuok -už, balsuok-prieš.Taigi rinkimai-nieko nuostabaus.Juk žiniasklaida ir ieško tokių kabliukų,kad sumenkint valstiečius.

 4. Šaunuoliai parašė:

  Nuostabūs darbai, šaunuoliai!Tik pirmyn!

 5. išsidavė parašė:

  Išsidavė (tikrai ne valstietė) – ,,tu trukdai kažkam“. Taip, kyla įtarimas, kad valstiečiai nepatekę Kupišky valdžion daro viską, kad tik mažiau būtų padaryta rajone. Juk taip bloga daro visiem rajono žmonėms. Įsivaizduoja, kad trukdo tik merui D. Bardauskui. Buvęs seimo narys Zeltinis vienas padarė daugiau, negu dabar visi valstiečiai.

 6. Lietuvis parašė:

  Tusti puodai visada garsiai skamba. Kai save taip giria ir tarska man ziauriai nepatinka. Tegu kiti ivertina, tada bus tikra.

 7. Sonata parašė:

  Eglute,
  Myliu tave! Tau pagarba didžiausia!
  Matau tavo tylius darbus!
  Linkėjimai iš UK!
  Saunuole! Tu čia bendruomenės net vieniji!
  Tokiu kad būtų daugiau žmoniu kaip tu!
  Pasaulis būtų visai kitoks 😉

 8. NEPARTINIS parašė:

  Kam cia reikalingas partijos prieskonis, kai Vasario 16 yra visu lietuviu. Jeigu jau prasideda rinkimu agitacija, zinokit kad zmonems tas pigus persudymas nepatinka.

 9. Cirko blondine parašė:

  LABUKAS. AR JAU PADARET MINUSIUKA BARDAUSKUI? OI.ACIUKAS. ACIUKAS. ACIUKAS.IKIUKAS.

 10. O kas gi? parašė:

  Aš gavau žinučių balsuoti „už“ Bardauską. Tai ko jau negalima paagituoti balsuoti „prieš“?

 11. Kas tokio? parašė:

  Aš taip pat gavau daug. Ir kad taip + balsuočiau, ir taip -. Ir tikrai ne iš Blaževičienės. Man rodos čia specialiai straipsnis išėjo toks, nori paveikt kažkaip. Kodėl būtent jos įdėjo žinutes? Agitacija gi galima laisvai.

 12. pamastymas parašė:

  geda blazevicienei ir visiems valstieciams kad taip zemai smuko.

  • - parašė:

   pletkyno gyventojai-juokinga darosi,kai dergiate žmogų,kurio tikrai neturite apšmeižti.Išlyskite iš urvo,sakykite į akis.Liežuvius paploninę lendate ,šypsotės-juokinga.Čia tik buvo,jeigu buvo 🙂 paprašymas padėti minusiuką-juk visur verda kova dėl būvo :)Sarmata mielieji,sarmata…iki ko nusiritot.gGyvenkit toliau pletkyne-jums juk čia maistas 😀

 13. Nuomone parašė:

  Man tai juokingiausia, kad kviete det minusiuka, nes Bardauskas „nemyli valstieciuku“. Nu tai kaip gi galima juos mylet? Kaip tik valstietis, taip arogancijos, pazgiezos pilnas… Vienas kitam jie tik geri ir pries kameras. Meras Apsega tai buvo tikrai zmoniu meras, mokantis bendrauti… Bet ir ta Jarutis pamirso i valdzia atejes.

  • - parašė:

   sumaišei kas arogancijos pilni-tikrai ne valstiečiai.TAI kita…. partija.fui,net nemalonu pagalvot.Kiek galvų nukapota …

 14. Liepa parašė:

  Galvojimo nebuvima galvoje kai kas vadina galvu kapojimu, o tingejima poilsiu pries pavargima… Bet mastantys kupiskenai supranta, kad Meras yra stiprus zmogus ir stiprus vadovas.

 15. Jaunius parašė:

  Meras i BLA BLA net demesio nekreipia. Kazkas yra pasakes, kad liutui avies mekenimas nerupi.

 16. Senelis parašė:

  Kazkodel ji ir jos meile partijai man primena Loreta Grauzikiene TuTi TuTi Ta…

  • siaubas parašė:

   Radot su kuo sulygint!!! Siaubas. Nematot, kad merui kiša koja ji, specialiai tie straipsniai tokie atsiranda,kitaip gi nepašalins jos, ne savivaldybėj dirba

 17. - parašė:

  Egle,nors tikriausiai tu čia ir nesilankai,eik ,nepasiduok,čia įlindę rašinėja ,kurie šviesos ir nemato,pasivadinę visokiais individais.tU TIK IŠREIŠKEI SAVO NUOMONĘ,paprašei – padėti ir viskas.Tu esi aukščiau už daug ką,tave myli daug žmonių,Bet čia ne tai-čia yra norėjimas atsikratyti to žmogaus,kuris myli paprastą,seną,mažą,vargingai gyvenantį žmogų ir noras padėti.šaunuolytė tu mūsų.Jie nebežino kaip apdergt tave.Juk tu nesi tokia.Sužinok tų slaptų IP.Pamatysi…….

  • Įdomu parašė:

   Nieko keisto, jeigu būtų agitavusi balsuoti prieš, bet čia eina kalba dėl ko ji agitavo prieš, kad meras nepatinka valstiečiams, o ne dėl jo atliktų darbų, šitaip ji konkrečiai įvardijo. Gėda seimo nariams dėl tokios padėjos. Gal atsivers jiems akys ir supras, kad visiškai netinkama tokioms pareigoms. Gėda, gėda ir dar kartą gėda.

 18. nuomonė parašė:

  Žinote, Kupiškyje labai liūdni ir pikti žmonės. Pasidžiaukite, jog daromos gražios iniciatyvos, komentaruose minima Eglė pati daug tokių tyliai suorganizuoja. Agitavimas „už ar prieš“ daugelį lydi per kiekvieną panašų balsavimą, nereikia vaidinti šventuolių..

 19. pamastymai parašė:

  Konservatoriai tikriausiai pavydi,tokios darbščios,atsidavusios savo darbui,seimo nario padėjėjos EGLUTĖS.Ne visi seimo narių padėjėjai taip atsidavusiai dirba.Sėkmės ir ryžto aktyvioje veikloje.

 20. Patarimas parašė:

  Kai pr

 21. Patarimas parašė:

  Kai pradeda ant to mero varyt,tai daug kam pikta, kad taip neteisingai menkinamas zmogus.Kodel reikia zmones raginti ji minusuoti? Savo miesta, savo rajona ir savo mera kaip tik reikia palaikyti.

  • - parašė:

   O kur jūs matot menkinimą? Niekas jo nemenkina,niekas jo negražiais žodžiais nevadina.Tik parašė,kad nemyli 🙂 Okas čia baisaus,jei taip yra.

 22. Marius Skrupskis parašė:

  Pjaunatės kaip šunys, pagalvokit kiek nuveiktumėt dirbdami kartu :p

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *