Lūšis pamėgo Mirabelio pamiškės ėdžias

Kupiškėno medžiotojo Antano Jančio kamera Mirabelio miške vėl fiksavo lūšį. Tik šįkart ji ne nusisukusi, o tarsi pozuoja iššiepusi aštrius dantis.


Kupiškio miškuose – apie 47 lūšys

Anot Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriaus Gytauto Stuko, Kupiškio rajono miškuose ir giriose gyvena apie 47 lūšys. Tai medžiotojų pateikti duomenys, nors kai kurie mano, kad šis skaičius turėtų būti didesnis. Lietuvoje šis gyvūnas nemedžiojamas, patelės atsiveda nuo dviejų iki penkių jauniklių, todėl lūšių Kupiškio miškuose gali būti nemažai.
– Neseniai teko matyti keturias lūšis vienoje vietoje, – temainfo.lt sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos tarybos narys, Kupiškio rajono medžiotojas Bronislovas Domža.


Lūšis medžiojama dėl ausų?

1965 m. visoje Lietuvoje buvo fiksuota apie 40 lūšių. Jų medžioklė uždrausta 1979 m. Lietuviai lūšies mėsos nevalgo, nors yra teigiama, kad jų mėsa – tikras delikatesas. Latvijoje per metus leista sumedžioti 150 lūšių. Medžioja jas ir estai.– Lūšis medžiojama tik dėl trofėjų, – sakė B. Domža.– Kokių trofėjų?– Ausų, – visai rimtai atsakė medžiotojas, bet netrukus nusijuokė ir pasitaisė: – lūšis medžiojama dėl kaukolės ir kailio.


Eina tyliai – neišgirsi

Lūšys minta pelėmis, kiškiais, paukščiais, bet gali užpulti ir stirną. Anot medžiotojų, ėda lūšis mėsą kol šilta, paskui palieka grobį ir prie jo nebegrįžta. Išėdas pabaigia lapės, paukščiai…
Anot B. Domžos, tai labai atsargus, net už vilką atsargesnis gyvūnas.
– Pėdos plačios, apsaugotos didžiulėmis pagalvėlėmis. Lūšis eina tyliai – neišgirsi, – pasakojo medžiotojas.
Manoma, jog prie Mirabelio pamiškės ėdžių lankosi ta pati lūšis.


temainfo.lt
Užfiksuota Antano Jančio jutimine kamera