Pradžia » Aktualu » Lyderystės pamokos – visam gyvenimui

Lyderystės pamokos – visam gyvenimui

Publikavimo data: 2013-10-14

Rugsėjo 11 d. Rokiškio „Jaunųjų lyderių“ klubas šventė 9-ąjį gimtadienį. Moksleiviško sambūrio veiklai tai netrumpas laiko tarpas. Jis atrodo dar ilgesnis, kai perverti klubo veiklos dienoraštį: ir moksleivijai, ir miestui bei rajonui pasiūlyta tiek renginių, kad su juo neįstengtų lygintis net rokiškėnų Rotary klubas.

„Jaunųjų lyderių“ dėka pernai į užsienį išvyko apie 60 Rokiškio krašto vaikinų ir merginų. Tiek galimybių rokiškėnams dalyvauti tarptautinėse jaunimo stovyklose vietos rotariečiai nesuteikė per visą laiką nuo įsikūrimo pradžios. Tačiau svarbiausia tai, kad „Jaunieji lyderiai“ visuomenei visada buvo atviri: svetainėje www.lyderiai.net klubo nariai pasakoja apie įvykdytų projektų sėkmes ir nesėkmes, dalinasi planais, kviečia projektuose dalyvauti kitus.

Vien šiais metais klubo dėmesys savo miestui ir rajonui buvo didžiulis: tarptautinės šokio dienos proga surengtas „flash mobas“, paminėta žmogaus teisių diena, organizuoti „Speed daiting’ai“ ir šokiai Valentino dienos proga, įgyvendintas projektas Ž.U.V.O ir, žinoma, įkvepiančio roko tarptautinis festivalis “Tėvo gitara”, dalyvauta mokymuose, savo ir kitų rengiamose akcijose. Klubas didžiuojasi pirmosios savanorės iš Italijos Cinzijos Bagni veikla.

Neatsitiktinai „Jaunųjų lyderių“ prezidento rinkimų dieną miestas laukia žinios: net suaugusiesiems rūpi, kas taps klubo vadovu. Šios kadencijos lyderių lyderė – Ligita Bačiulytė. Ji – aštuntoji prezidentė.

Dvejus metus prezidentavo Mantas Zakarka. Beje, praėjusį šeštadienį jis sėkmingai išrinktas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu. Apie tai kol kas pavyko pakalbėti tik su rokiškėnu Seimo nariu Vytautu Sauliu, dalyvavusiu „Lyderių klubo“ gimtadienyje. Jis pasakojo:

– Vyksta didžiulė rinkimų kova. Jei Mantas įveiks Vygintą Eidėną, tapsime rajonu, išugdžiusiu šalies jaunimo prezidentą. Šis jaunas žmogus mane visada stebino ir džiugino. Kaip nesidžiaugti rokiškėnu, patekusiu į ekspediciją „Misija – „Sibiras“ ? O kai sužinojome, kad birželio 14 d. Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos minėjime Seime pranešimą skaitys ir Mantas supratome: turime puikią pamainą.

Mantui pavyko. Spaudoje jis ne kartą tvirtino, jog dalyvavimas „Jaunimo lyderių“ klube jam turėjo didžiulę reikšmę dėliojant ateities planus.

Net ir labai veiklius žmones nustebino senųjų klubo narių sveikinimai ir linkėjimai: vaizdo įrašu į jaunuosius lyderius kreipėsi studentai iš Vilniaus, Kauno, Didžiosios Britanijos Esekso , Danijos Arhuso ir Kopenhagos miestų… Jie nepamiršo savo dar paaugliškos jaunystės klubo, gražiu dėmesiu prisimena vadovę Birutę Bagdonavičienę, iki savarankiško aktyvumo išugdžiusią jų visuomeniškumą.

Klubą sveikino jaunimo kolektyvai, valdžios atstovai.

– Vadovė Birutė baiminosi, kad šį rudenį išvažiavo studentauti ir klubą paliko labai stiprūs jos nariai. O štai – vėl 12 naujų lyderių. Ji ir pati labai jaunatviška: turbūt todėl čia tiek daug entuziazmo, – sakė mero patarėjas Albinas Urbonas, jauniesiems lyderiams ir jų svečiams įteikęs didžiulį tortą.

„TEmos“ inform.


Komentarai 2 komentarai

  1. tėtis parašė:

    Šie vaikai net suaugusiems galėtų rengti seminarus. Su jais ir žurnalistai nelabai ginčijasi.

  2. Emis parašė:

    Lyderės tokios nekuklios… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *