Pradžia » Laisvalaikis » Lyg bėgiotum vaikystės pievomis

Lyg bėgiotum vaikystės pievomis

Publikavimo data: 2013-06-27

Birželio 22 d. Rokiškio rajono Kurkliečių, Baublių ir Indriūnų buvę ir dabartiniai gyventojai susirinko į susitikimą. Jie atėjo nusilenkti beišnykstantiems savo kaimams, pabūti su jaunystės bičiuliais, papasakoti vienas kitam, kaip gyveno melioracijos išvaryti iš gimtųjų vietų.

Tai jau dešimtasis susitikimas. Tik šis ypatingas tuo, kad šįsyk susiėjo ne tik buvę kurklietiškiai, bet ir gretimų kaimų žmonės. Nieko čia netrūko: nei nuoširdaus bendravimo, nei dainų, nei vaišių. Viskas taip jautru, tarsi kas nors būtų leidęs pabėgioti vaikystės pievomis…

Kai kurie daugelį metų vienas kito nematę susipažino iš naujo ir dalinosi prisiminimais apie kažkada gausius savo kaimus, jų žmones . Sakytum, – artimiausių giminių susiėjimas. Ir kitąmet jie žada rinktis. Ir kitąmet gimtieji kaimai juos pasitiks, dėkingumu ošdami už išsaugotą prisiminimą.

 

temainfo.lt

Komentarai 6 komentarai

 1. Algis parašė:

  Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems parėmusiems ir prisidėjusiems rengiant Kurkliečių, Baublių ir Indriūnų kaimų šventę.
  Nuo 1978 metų melioracijos iš namų išvaryti Kurkliečių kaimo buvę gyventojai susitiko jau dešimtą kartą. Galima drąsiai sakyti, kad tai jau tradicija. Tam, įtakoja tai, kad mūsų kaimai dokumentuose minimi nuo 1596 metų ir per daugiau kaip keturis šimtmečius šių kaimų gyventojai patyrė daug gyvenimo išbandymų, tačiau visą laiką buvo greta ir laimėj ir nelaimėj. Tikiu, kad meilė gimtąjam kraštui ir šiandien mus laiko greta.
  Zita Maldūnienė su pagalbininkais renka medžiagą atsiminimų knygai apie kaimą. Kviečiu pateikti medžiagą apie istorinius faktus ar savo giminės istoriją.
  Nuo mūsų susitikimo dalyvių perduodame nuoširdžiausius linkėjimus žinių portalo „TEMA“ kolektyvui ir linkime kūrybinės sėkmės.

 2. Janina parašė:

  Labai puiki šventė , atrodo, kad kiekvieni metai susirenkame , gal turėtų jau ir pabosti , tačiau kasmet vis atvyksta naujų žmonių , iškyla vis naujų prisiminimų , ir tos akimirkos tampa nepakartojamomis , nepakeičiamomis, neužmirštamomis . Labai nuoširdus ačiū visiems organizatoriams , kurie nepagailėjo savo brangaus laiko , nei triūso . Buvo šaunu .

 3. skaitytojas parašė:

  Kaip jautru. Net užplūdo prisiminimai savojo kaimo. Gal ir mūsų kas nors organizuoja? Gal tik manęs neranda?

 4. rita parašė:

  Džiaugiuosi, kad ir man teko pabūti prie Algio Naručio tėviškės pušies. Ji tapo simboliu nykstančio Kurkliečių kaimo. Šalia pušies yra iš akmenų sukrautas stalas. Akmenis Algiui sunešė klasiokai. Sunku su kuo nors palyginti šio žmogaus visuomeniškumą. Už daugelį dalykų jam dėkingi šimtai žmonių.

 5. to skaitytojas parašė:

  pats organizuok susitikimą. Nieko sudėtingo, tik reikia pasiilgti kaimynų.

 6. Lina parašė:

  Grazios tradicijos,buvo ir Paliepio ,Vikoniu,Raisiu,Guzu,Gasiunu,Stumbriu ir kitu kaimu tradijos.Sie visi kaimai aplink Kurkliecius.Bet jos nutruko pries 30 metu.Kazkodel niekas nebeorganizuoja.Jau daug zmoniu ismire.Ziauru kad isnyko kaimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *